Kadir GÜLTEKİN

Kadir GÜLTEKİN

SEBAT ETMEK YA DA TADINDA BIRAKMAK

SEBAT ETMEK YA DA TADINDA BIRAKMAK

Kadir GÜLTEKİN

            Tadında bırakmak, evet, keşke tadında bırakmanın ne demek olduğunu anlayabilsek ve tadına varabilsek. Bu kavramı, hemen herkes söyler durur, ancak hemen hiç kimse tadında bırakmaz; tadını kaçırana kadar devam eder yol alır, ne tadı kalır hayatın, ne de tuzu. Tadında bırak kardeşim, lütfen tadında bırak.

            Sebat etmek, birçok anlama gelen bir kavramdır. Sebat, ahde vefa, sözünde durmak, sabit kalmak, olduğun yeri korumak ve benzeri anlamlara gelmekte ise de, ben, sebat etmenin, sana düşenle idare etmek, onunla yetinmek, hiç olmazsa bir süreliğine yetinmek; kanaat etmek şeklinde anlıyor ve böyle kabul ediyorum.

            Allah’a şükürler olsun, bana düşenlerle hep mutlu olmayı becerdim; şahsıma, canıma isabet eden acılarla da, dertlerle de, sıkıntılarla da, ister inanın ister inanmayın; hep keyif çattım, mutlu oldum. Hemen hiçbir şeyin tadına doymadım, tat aldığım her şeyin tadı, damağımda hâlâ duruyor; çünkü tadına doymak, artık tat alamamak demektir, doymak, evet sonuna kadar doymak, aç kalmanın diğer ucudur, sonuna kadar doymak isteyen; asla ve asla aç olmaktan kurtulamayacaktır…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 759
Bu Ay : 4203
Toplam : 4203

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom