Yasemin Katı

Yasemin Katı

ebrar4406@hotmail.com

HAY SİZİN PSİKOLOJİNİZE…

HAY SİZİN PSİKOLOJİNİZE…

 

Kadın çocuk sahibi oluyor, bu süreçte yaşadıklarından dolayı psikolojisi bozulduğundan doğan yavrusuna olmadık işkence türlerini uyguluyor.

Öğrenci, öğretmeninin arabasını çiziyor, eğitim öğretimi sekteye uğratacak hiçbir fırsatı kaçırmıyor, sonuçta karşılaştığı en küçük tepki sonucunda psikolojisi bozuluyor yani psikolojisi bozulan yine o.

Anne babasına türlü maddi manevi işkenceler yapan evladın, toplum içerisinde kınanmadan dahi dolaşabilmesine vize veren sebep; psikolojisi bozuk.

Konu komşuyla dahi muhabbet kurmuyor bir selam vermiyor, iletişim kursa psikolojisi bozuluyor. Tek başına yaşamayı marifet, başka canlıların yaşıyor olmasını bir afet ve dahi bu durumu kendisine külfet zannediyor, neymiş efendim psikolojisi bozuk.

Bir trafik kazası geçiriyor. Artık ömrü billâh kendine gelemiyor. Neymiş ölümden dönmüş, ölebilirmiş. Kafasında alıp verme neticesinde psikolojisi bozuk.

Eline geçirdiği bir hayvancağıza olmadık işkenceler yapmış vatandaş, neymiş efendim sevgilisi terk etmiş, onun da psikolojisi bozuk.

Başka birçok hayvana, türlü işkenceleri reva gören zevatların hepsinin de psikolojisi bozuk, düzgün olamaz zaten.

Büyük büyük aşklarla ve uçuk maddi harcamalarla kurulan yuvaların ömrünün ilginç bir şekilde çok kısa olması neticesinde, ayrılan çiftlerin de onlardan geriye kalan yavruların da psikolojisi bozuk.

Henüz on dokuz yaşında hamile yabancı kadın, ülkesinden kaçıp Türkiye’ ye sığınıyor. Yetmiyor bu sefer de hamile haliyle kocasından kaçıp başka bir adama sığınıyor. Doğan bebeğe olmadık işkenceler yapan adam tarafından bebek, kafası duvara vurula vurula öldürülüyor, henüz beş aylıkken. Sebep olanların psikolojisi???

Henüz otuz sekiz günlük bir bebeğe, annesinin rızası doğrultusunda, annenin sevgilisi tarafından tecavüz ediliyor. Düşünebiliyor musunuz? Otuz sekiz günlük ve annenin gözü önünde. E bunu yapanın da psikolojisi normal değildir her halde…

Trafikte, yolda yolakta, bir şekilde sosyal hayatın içerisinde, olmadık şekilde ve sebeple can yakan, cana kast edenlerin hep psikolojik sorunları mevcut.

Bitcoin’i daha dün duyduk, bugün ilk cinayeti işlenmiş. Yapanların da vardır elbet bir takım psikolojik sıkıntıları.

Çocuk, genç ,yetişkin, yaşlı hepimizin psikolojisi bozuk vesselam.

Mahkeme ortamında dahi, cezai işlem bakımından olumlu neticeler(!) veren bir kılıf, uzun zamandır bu psikoloji muhabbeti. Psikoloji muhabbeti, hiçbir çağda günümüzdeki kadar revaçta oldu mu? Bu kadar tutuldu mu? İnsanlıktan çıkma noktasında, bu kadar kılıf olarak kullanıldı mı?

Psikolojisi bozuklarla dolu toplum. Dolayısıyla da gölgesinden korkar hale geldi insanlar. En yakınındaki dahi, güven vermiyor bireye ve bu koşullarda sağlıklı bir şekilde varlığını sürdürmeye çalışıyor insanlık.

Yaptıklarınızı okuya okuya, göre, şahit ola bizde de psikolojiye rahmet okundu. Bundan sonrasında da ne yapsak, ne söylesek sorumlusu değiliz artık. Bir iki ilaç desteği, bir de danışman ayarladım mı artık kim tutar beni. Özgürüm sonuna kadar.

O zaman konuşabilirim, az çok özgür şekilde ama şu an acil babından söyleyeceğim; hay sizin psikolojinize hay sizin psikolojinize, hay sizin psikolojinize…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 32
Bu Ay : 8091
Toplam : 8091

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom