Kadir GÜLTEKİN

Kadir GÜLTEKİN

10 KASIM, ATATÜRK, ERDOĞAN VE İSLÂM

10 KASIM, ATATÜRK, ERDOĞAN VE İSLÂM

            10 Kasım, kasım ayının 10. Günü M. Kemal’in öldüğü gün. Atatürk, T.C. Devleti’nin kurucusu, Erdoğan, M. Kemal’in kurduğu devletin 12. Cumhurbaşkanı; İslâm ise, insanlığa, Allah tarafından beğenilip, gönderilen tek dindir. Bunlar, ay kadar, güneş kadar geçek olan şeylerdir. Bu gerçeklere, karşı çıkacak olanlar, selin kayaya çarpınca, havasını alması gibi, havasını alır, avucunu yalarlar; fos kabadayılık yapmış olurlar. Bu tür kabadayılıkları çok gördük..

            M. Kemal’e en galiz küfürler yağdırmayı, imanın ve hatta İslâm’ın bir şartı olarak görüp, mücahitlik taslayanlara, demek isterim ki, M. Kemal’e sövmemesi gereken birileri varsa, onlarda Müslümanlardır. Sövmek Müslüman’a yakışmayan bir seviyesizliktir. Başkalarının ilahlarına sövmek, Müslümanlara yasak edilmiştir. Elbette Atatürk’ü istismar etmek ona küfretmekten daha alçakça bir davranıştır; her ikisi de Müslüman’ların hali olmamalıdır…

            Başbakan Necmettin Erbakan, Anıtkabir özel defterini imzalarken buğur buğur terlemişti. Bu terlemenin sebebi, Atatürk’e ileri geri sözlerle hakaret etmeyi, mücahitlik sanan densizlerdir. Aynı densizlerin, densizliğine hala şahit olmak üzüntü vericidir.

            Cennet ve cehennem, hanginizin babasının mülkü ki, Atatürk’ü cehenneme, Abdulhamid’i cennete yerleştirmeye cürete kalıyorsunuz?

            M. Kemal’in, İslâm düşmanı olduğu iddialarının, hiçbir tutarlı yanı bulunmamaktadır. Yobazlığın, cehaletin, mistisizmin, hurafenin ve akıl dışı tekliflerin, karşısında olan Atatürk’ü İslâm düşmanı olarak göstermek, gerçeği saptırmaktır.

            Recep Tayyip Erdoğan, T.C. Devleti’nin Cumhurbaşkanıdır; devleti yönetiyor. T.C. Devleti’ni, İslâm düşmanlığı yapan, kendi halkına düşmanlık eden, Atatürkçü, Kemalist alçaklarla, vuruşarak, mücadele ederek, zor da olsa, yönetebilirsiniz; ancak, Atatürk’le savaşarak T.C. Devleti’ni yönetemezsiniz. Bu ülkede, Atatürk maskesi, Atatürkçülük kalkanı ile halkın değerlerine savaş açan, alçakların elinden, Atatürk’ü almak siyaseten de doğru olandır.

            Erdoğan’ın, eksen kayması yaşadığını, davaya ihanet ettiğini söylemek, ucuz ve seviyesiz ithamlar olup, Ak Parti’yi ele geçirme sinsi planının, ortaya konulmasıdır. Bunu kimse yemez.

            Ne Atatürk, ne de, Erdoğan, hatadan, yanlıştan, münezzehtir; her ikisi de eleştirilebilir, yanlışları ortaya konabilir. Eleştir, ama sövme. Eleştir, ama sahtekârlık yapma. Ayıptır...

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 850
Bu Ay : 1368
Toplam : 1368

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom