Şevket Başıbüyük

Şevket Başıbüyük

sbasibuyuk@hotmail.com

Battalgazi Belediyesi’nde neler oluyor!

Battalgazi Belediyesi’nde neler oluyor!

ŞEVKET BAŞIBÜYÜK

Bu tür yazıları yazarak kalemimi (…) şeylere bulaştırmak istemiyorum ama duyarlı bir vatandaş olarak olup bitenlere de alakasız kalamıyorum.

Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Abdulvahap Şerefhanlı’nın görevinden istifasını kastediyorum…

Şerfhanlı (belki) tanımaz beni ama ben onu çok iyi tanırım.

Evet Şerfhanlı; Belediye Başkanlığı Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Durup dururken neden istifa?

Durup dururken mi?

Yoksa…

İstifasının gerekçesini; “bugün gelinen noktada üstlenmiş olduğumuz değerlerin ve hizmet anlayışının yaşatılmasına gerekli özenin gösterilmediğini gördük. Bundan dolayıdır ki üstlendiğim Battalgazi Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etme kararı aldım” şeklinde ifade ederek basınla paylaştı.

“Bugün gelinen noktada üstlenmiş olduğumuz değerlerin ve hizmet anlayışının yaşatılmasına gerekli özenin gösterilmediğini gördük” diyor Şerefhanlı.

Benim tanıdığım Şerefhanlı iki dönem Hanımınçiftliği Belediye Başkanlığı yaptı.

Malatya’nın büyükşehir statüsü kazanması ile birlikte yapılan ilk yerel seçim olan 2014 yerel seçimleri sonrasında Battalgazi Belediye Meclis Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Battalgazi Belediye Başkan Yardımcılığımız süresinde sorumlu olduğu temizlik ve zabıta hizmetlerinde -bana göre- sorumlu olduğu alanda görevinin hakkını vererek çalıştı.

O halde?

O halde siyasi alanda başarılı ve dürüst bir başkan yardımcısı neden istifa etsin?

Oysa o koltuklarda oturmak için insanlar neler yapmıyor ki…

Herkesin ne taklalar atarak o koltuğu kapmak için birbirleriyle kıyasiye yarıştığı bir makamı Şerefhanlı (…daha önce de başkan yardımcısı Muzaffer Karakuş istifa etmişti) neden istifa etsin…

Başkan Gürkan’la bir derdi mi var Şerefhanlı’nın?

Haberlere yansıyan bir cümlesine göre; yok/yokmuş…

İstifasının; “Sayın Belediye Başkanımız ile olan kişisel bir husumetten kaynaklanmadığını” söylüyor.

Sayın Başkanla ilgisi değilse istifadesi,  kiminle…

Bir cümlesinin devamında; “…tamamen yönetim ve hizmet anlayışından kaynaklı farklılıklara dayandığını özellikle vurgulamak isterim” diyor.

Hakikaten öyle mi?

Öyle ise Battalgazi Belediyesi yönetimi ne işler çeviriyor?

Maddi olarak hali vakti yerinde olup asla çalıp çırpmaya tamah etmeyen Sayın Şerefhanlı basına konuşurken, bir cümlesinde; “Vatandaşlara karşı ve kurum kimliği altında hizmet eden kişi veya kişilere karşı yaklaşımın hassasiyetlerimizin ve misyonumuzun sınırlarını aştığına şahit olduk” diyor.

Kim gocunursa gocunsun; ben bir vatandaşım, belediye demek; ‘tüyü bitmemiş yetimin malı’ demektir. Biz yetimlerin malını kim hor kullanırsa karşısında bizleri görecektir.

Sayın Şerefhanlı Battalgazi Belediyesi’nin; “Vatandaşlara karşı ve kurum kimliği altında hizmet eden kişi veya kişilere karşı yaklaşımın hassasiyetlerimizin ve misyonumuzun sınırlarını aştığına şahit” olmuşsa vardır bundan bir bit yeniği…

Bence tecrübeli bir başkan yardımcısının feryadına kulak verilmeli, es geçilmemeli…

Bataklığın kaynağına varılıp AK Parti misyonunun sınırlarını aşanların kimler olduğu öğrenilmeli…

Dürüst bir siyasetçinin tespitlerine kulak veren bir yazar olarak ben de soruyorum; “Battalgazi Belediyesi’nde neler oluyor”

Hakikaten neler oluyor Battalgazi İlçe Belediyesi’nde?!...

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Raile GÖREN @serefhanlinin istifasi

15 Eylül 2017 17:19

Oncelikle sevket bey bu konuya degindiginiz icin tesekkur ederim.parti ve partili olarak yanlis olan islere dur demek gekiyor devlet ve millet olarak cok zor gunler geciriyoruz.Serefhanli bir sahis degil buyuk bir aileyi temsil ediyor ve yapti aldigi kararlar hepsinin kararidir. Tanidigimiz en durust siyasetcidir....Yolun acik olsun Allah yardimcisi olsun

Ak Sevdalı @Şerefhanlı

15 Eylül 2017 16:27

Şerefhanlı Başkan gerçekten halkla iç içe halkın takdirini kazanmış caliskan bir şahsiyet. Seçim sürecinde de davaya olan bağlılığını gösterdi. Gösterdi diyorum çünkü o süreçte bağımsız aday olmadı. Çevreden böyle bir beklenti olmasına rağmen. Dava adamlığı da bunu gerektirir. Istıfa etmiş istifanın gerekçeleri de yazınızda bahsettiğiniz gibi Ak partinin hem genel merkez hem de il ve ilçe teşkilatlarında tartışılması ve aydınlatılması gerekir. Zira halka hizmet etmekten vazgeçmeyeceğini belirten Şerefhanlı nın bu onurlu tavrı maalesef anlaşılmamış olur. Herkesin olmak istediği bir makamda olan birisi istifa etmişse ki bu emin dürüstlüğünden emin olunan bir kişi ise demek ki Battalgazi de gerçekten sıkıntı var.

Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 465
Bu Ay : 7611
Toplam : 7611

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom