Kadir GÜLTEKİN

Kadir GÜLTEKİN

BU YAZI

                                                      BU YAZI

 

            Peygamber fedaisi, sünnet bezirgânı, iftiracı müptezeller korosuna, önemli bir uyarıdır.

            Sünnet kelimesi, ya da kavramı, tanımı ve kapsamı itibari ile ilk olarak, Veda Haccı münasebeti ile peygamberimizin yaptığı rivayet edilen konuşmasında yer almıştır. Bu konu ile ilgili rivayetler muhteliftir. Hadis kitaplarında yer alan, bu rivayetler ‘ben size bir şey bırakıyorum, ben size iki şey bırakıyorum, ben size iki şey bırakıyorum, bir de Ehli Beytimi’ şeklindedir. Bu üç rivayetin, üçünü de, kabul edebilmek için, bir kimsenin, üç kere aptal olması gerekir.

            Bir peygamberin, birbirine denk, ya da, birbirinin yerine kullanılacak, iki şey önermesi; peygamberlerin tevhit mücadelesi gerçeğine de aykırıdır. Sünnetin dinin (İslâm’ın) kaynağı olduğunu iddia etmek, peygamberin, dinin bir kaynağından, mahrum olduğunu iddia etmek olur.

            Mümin Müslümanların itirazı, ne peygambere, ne de peygambere ait olan sözlerdir. Müminlerin itirazı; peygamber fedaisi, sünnet bezirgânı iftiracı müptezeller korosunun yalan ve iftiralarınadır. Bu asil itiraz devam edecektir, ta ki, iftiracı korosu pes edene kadar. Bu iftiracı müptezeller pes eder mi, bilmem ama biz müminler, peygamberimize salat ve selâm etmeye devam edeceğiz.

            Sahih hadis kitapları olarak tanıtılan, hadis kitaplarının, güvenilir kaynaklar olmadığı gün gibi aşikârdır.

            Peygamberlerin hiçbiri, Allah ile kavga etmemiştir. Allah eksikliklerden münezzeh olduğu gibi, eksik iş yapmaktan, işlerini yarım bırakmaktan da, münezzehtir. Peygamberler, Allah’ın haşa yarım işlerini tamamlamak mevkiinde olan kimseler değildirler. Peygamberler DİN koyucu değil, dine ilk uyan ve teslim olanlardır. Ancak, bazı muteber sayılan kaynaklar da, ulemadan, ya da, fukahadan addedilen kimseler; ‘hadis ayet ile çelişirse hadis tercih edilir’ diyebilmişlerdir. Daha ileri gidenler de olmuş, şöyle ki ; ‘içtihat nas ile çelişirse içtihat nassa tercih edilir’ demişlerdir.

            Allah ve peygamberine, iftira niteliğini alenen taşıyan, birçok sözün, yıllarca, millete, sahih hadis kitabı diye yutturulan hadis kitaplarında yer alması; kurulan tezgâhın vahametini anlatmaya yeter ve artar bile.

            Herhangi bir, mümin Müslümanın, hiçbir peygamberle problemi olamaz olmamıştır. Ancak, peygamber fedaisi, sünnet bezirgânı iftiracı müptezeller korosunun hem Allah ile hem de, Kur’an ile problemlerinin olduğu, Allah ve peygamber adına dizi dizi yalan ve iftiralar uydurmuş ve uydurmakta olmalarından bellidir. Ayrıca ispata gerek var mı?

            Allah ve peygamberi yıllarca istismar ederek, rüya safsatalarıyla milleti sövüşleyen Fetö tarikatının, 15 Temmuz’da neler yaptığını, neleri göze aldığını,  hep birlikte gördük. Allah’ı, peygamberi, dini, imanı satan birilerinin, satmayacağı, satamayacağı bir şey düşünebiliyor musunuz...?

            Allah ve peygamberi istismar eden, dini duyguları ve dini hassasiyetleri kullanan, her kurum, her oluşum, her tarikat en az Fetö örgütü kadar tehlikelidir.

            Fikir ve düşünce âleminin, akademik çevrelerin, devletimizin ve milletimizin bekasını önemseyen siyaset kurumlarının ve siyasetçilerin, devlet adamlarının, maddi çıkar ve siyasi rant uğruna; İslâm dininin istismar edilmesine, tarikatlar marifetiyle milletin sövüşlenmesine fırsat vermemeleri gerekmektedir. Bu noktada hassasiyet gösteremeyen yöneticiler, alınması gereken tedbirleri almayan yetkililer, 15 Temmuzların tekrarı halinde ne millete ne de Allah’a hesap verebilirler…

Bizden söylemesi…

Kadir GÜLTEKİN

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 729
Bu Ay : 6813
Toplam : 6813

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom