Prof. Dr.  Mehmet Kubat

Prof. Dr. Mehmet Kubat

mehmetkubat@gmail.com

15 TEMMUZ: TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİREN ASÎL MİLLETİN ŞANLI DİRENİŞİ

15 TEMMUZ: TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİREN ASÎL MİLLETİN ŞANLI DİRENİŞİ

 

Bir yıl önce bugün, 15 Temmuz 2016’da, İslâmiyetle müşerref olduktan sonra hep hakkın yanında, zulmün karşısında yer almışmilletimiz, tarihinin en alçak ihanet saldırısıyla yüz yüze geldi.

Egemen güçler, 15 Temmuz’da İslâm dünyası üzerindeki kirli emellerini gerçekleştirmek üzere kırk küsur yıldır bir “proje” olarak destekleyip büyüttükleri FETÖ/PDY üzerinden ülkemize saldırdı.

Emperyalistler, 15 Temmuz’da ülkemizi ve milletimizi rehin almaya ve yeryüzündeki mazlum ve mağdur Müslümanların yegâne umudu olan Recep Tayyip Erdoğan’a diz çöktürmeye çalıştı.

15 Temmuz,şer odaklarının yönlendirmesiyle harekete geçen FETÖ Terör Örgütü’nün, sinsi yöntemlerle içine sızdıkları devletin imkânlarını kullanarak, ülkemizi emperyalistlere teslim etmek için yeltendiği kanlı bir darbe girişimiydi.

Amaçları,27 Mayıs 1960, 12 Mart 1971 ve 12 Eylül 1980’deki askeri darbelerinde olduğu gibi, iktidar mensuplarını alaşağı edip yönetimi ele geçirmek yahut 28 Şubat 1997 ve 27 Nisan 2007’de olduğu gibi iktidarlara gözdağı verip yıpratmak değildi.

Peki neydi amaçları?

Hainlerin 15 Temmuz’da tek amaçları vardı: Türkiye’yi parçalamak ve bölmek!..

Bu bağlamda temel hedef, bütün kurum ve kuruluşlarıyla devleti işleyemez hale getirmek, ardından milleti birbirine kırdırmak ve Türkiye’yi bölüp parçalamaktı!..

Sözün özü, 15 Temmuz’da hainlerin biricik hedefi vardı: Türkiye’yi Suriyelileştirmekti!..

FETÖ’yü sahaya süren güçler, dışarıda CIA, MOSSAD, İngiliz İstihbarat Teşkilatı M16, Almanya İstihbarat Teşkilatı BND; içeride PKK/PYD, DHKPC ve diğer terör örgütleri ile bütün ihânet çetelerini işgal girişimi için harekete geçirmişti…

CIA’nın Pensilvanya’da koruyup yönettiği hain Gülen’in terör timleri, 15 Temmuz’da ülkemize, milletimize, vatanımıza, tarihimize, birliğimize, beraberliğimize, bütünlüğümüze kast etmiş, kutsal saydığımız her ne varsa, hepsini hedef almıştı.

Bu amaçla harekete geçirilen kukla örgüt FETÖ’nünöncelikli hedefi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devirmekti. Nitekim aynı gün Erdoğan’ı etkisiz hale getirmek için suikastçiler gönderilmişti.Yaklaşık 40 bordo bereli satılmıştan oluşan bir suikast timi, İzmir 2. Ana Jet Üs Komutanlığından 3 Skorsky helikopterle havalanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Muğla’nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele iniş yapmıştı.Özel Harekât polislerinin bölgeye intikalinin ardından olay mahallinde çatışma çıkmış,olayda 2 polisimiz şehit olmuş, 10 kişide yaralanmıştı.

Ayrıca CIA’nın yan kuruluşu Stratfor, olay mahallinden ayrılıp İstanbul’a doğru yol alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağının rotasını, tam darbe anında, sırf darbecilere yol göstermek maksadıyla, canlı yayınlamıştı.

Bu arada asker üniforması giydirilmiş teröristler tarafından kullanılan tanklar kışlalarından çıkarılmış, ordu içindeki vatan hâinleri sokaklara salınmış, köprüler tutulmuştu…

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Özel Harekât Merkezi veCumhurbaşkanlığı Külliyesi başta olmak üzere birçok stratejik kurum bombalanmış, sivil insanlar tankların paletleri altında ezilmiş, sokaklardamasum halk kurşun yağmuruna tutulmuş, kısacası tam bir katliam başlatılmıştı.

Yalnızca Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin etrafında 29 kişi şehit edilmişti.Yine Türkiye genelinde 250 kişi,bu hainler tarafından hunlarca katledilmişti.Bu hain kalkışmada 2 bin 193 kişi ise yaralanıp gazi olmuştu.

Hâinler, darbenin gerçekleşmesi için her şeyi inceden inceye hesap etmiş, en küçük detayına kadar planlamışlardı. Bu Darbe Girişimi, inceden inceye, en küçük ayrıntısına kadar, bütün yönleriyle planlanmış ve yürürlüğe konmuştu. Her şey önceden tespit edilmiş; kimin ne yapacağı, nasıl hareket edeceği,noktası virgülüne kadar, aylar öncesinden belirlenmişti.

Darbeciler tarafından il il hatta ilçe ilçe Sıkıyönetim Komutanlıkları belirlenmiş, binlerce masum insan için toplama kampları tespit edilmiş, on binlerce kişilik suikast ve infaz listeleri hazırlanmıştı…

Ama hainlerin hesaba katmadıkları bir şeyler vardı…

Neleri hesap etmemişlerdi dersiniz?

Ben söyleyeyim:

1) Allah’ın irâdesi ve yardımını: Hâinler, “Âlemlerin Rabbi Allah dilemedikçe, siz dileyemezsiniz” (Tekvîr, 81/29) fermanını hesaba katmamışlardı. Satılmış hâinler, seküler bir zihinle, darbeyi en ince ayrıntısına kadar önceden planlamış olmanın verdiği güvenle, mutlak anlamda başarılı olabileceklerini düşünmüşlerdi. Oysa bilmiyorlardı ki, kendi planlarının ötesinde bir plan, “kaderin üstünde bir kader, göklerden gelen bir karar” vardı!..

2) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşunu: Şayet Erdoğan’ın hainlere karşı başından beri sağlam dik duruşu olmasaydı, halkı meydanlara çağırmayıp kendisi de bizzat alanlara çıkmasaydı, yani kendinden önceki liderler gibi teslim bayrağı çekseydi, bugün bu ülkeden eser kalmazdı!..

3) Halkın Onurlu Direncini: Eğer tarih boyunca hiç tutsak edilememiş ve kendisine hiç boyunduruk vurulamamış bu asîlMüslüman halkın samimiyeti, fedakârlığı, kararlılığı ve en önemlisi de direnci olmasaydı, darbecilerin başarılı olması içten bile değildi!..

Bütün bu nedenlerden dolayı 15 Temmuz’da satılmış hâinlerin hiç beklemedikleri bir mucize gerçekleşti…

Birlik ve beraberlik şuuru içerisinde kenetlenen necîp milletimiz, liderleri Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, birkaç saat içinde, vatan sathındayekvücut hale geldi. Türkiye’nin her köşesinde yüzbinler meydanları doldurdu…

Halkımız,dünya tarihinin hiç tanıklık etmediği bir samimiyyet ve bir cesaret örneği sergiledi…F16 uçaklarına, Kobra ve Skorsky helikopterlerine, tanklara, toplara, kurşunlara karşı iman dolu göğsünü siper etti…

Böylece bu uluslararası hâinsaldırı geri püskürtülmüş, Son İstiklâl Savaşı da kazanılmış oldu…

Bu yüzden 15 Temmuz, Yeni Türkiye’nin kuruluş tarihidir…

Bu vesileyle, 15 Temmuz’un sene-i devriyesinde, uluslararası şer odaklarının maşası FETÖ’yü lanetliyorum…

Bu ihânet şebekesine karşı imanlarıyla göğüs gerip şehit olanlara Cenâb-ı Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.

Hâlâ bu satılmış örgüte karşı, içten bile olsa meyleden, zihnen dahi olsa, zerre kadar aidiyet duyan hâinleri de kınıyorum…

 

mehmetkubat@gmail.com

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 837
Bu Ay : 6921
Toplam : 6921

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom