Veysel Tay

Veysel Tay

veyseltay@gmail.com

Darbenin Gösterdiği Eksikliklerimiz (Enformasyon)

Darbenin Gösterdiği Eksikliklerimiz (Enformasyon)

Fethullahçı teröristlerin 15 Temmuz 2016 Cuma Günü, ülkemizi işgal ederek, emperyalist ortaklarına peşkeş çekme planları, Allah’ın yardımı ve başta sivil halk olmak üzere, tüm yetkililerin kararlığı sonucu püskürtülünce; ülkemiz, bir yandan atlattığı büyük felaketin tahribatını gidermeye çalışırken, bir yandan da tüm kurum ve kuruluşlarda bu terör örgütünün kalıntılarını temizleme çabasına girmiş durumdadır.

Fethullahçı terör örgütünün darbe/işgal girişimi sırasında başvurduğu, insanlık dışı katliamlar, tüm dünyanın gözünün önünde gerçekleştiği halde, AB Ülkeleri ve ABD başta olmak üzere, batının emperyal ülkeleri ve bu ülkelerin uşaklığını yapan tüm ülke yönetimlerinin, sanki bu teröristlerin hiçbir suçu yokmuş gibi davranmaları, şüphesiz bizleri iyice çileden çıkarmaktadır.

Batılı ülkelerin bu aymazlığında, bu darbe/işgal girişimine az ya da çok dahli olmalarının elbette etkisi vardır, ama bunun asıl sebebinin Fethullahçı terör örgütünün kurmuş olduğu uluslararası terör ağı ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden daha fazla lobi çalışması yapabilmesi ve gündem oluşturmasıdır, diye düşünüyorum.

Dünya medyasına yön veren haber ajansları ve TV kanalları, 15 Temmuz darbe/işgal girişimini o kadar alçakça saptırarak dünyaya servis etti ki, bütün dünya tarafından dikkate alınan, takip edilen bir haber ajansımız ve de bir televizyonumuzun olmamasının eksikliğini sanırım hiç bu kadar hissetmemiştik.

Enformasyon alanındaki eksikliğimiz yetmezmiş gibi,  Dışişleri Bakanlığının dünyanın dört bir yanındaki temsilcilikleri başta olmak üzere, hiçbir kurumumuz tarafından, ciddi bir lobi faaliyeti oluşturmak şöyle dursun, gündem dahi oluşturamadığımız aşikâr bir şekilde kendini göstermektedir.

Dışişleri Bakanlığımız dünyanın dört bir yanına yayılmış, iki yüze yakın ülkede 135’i Büyükelçilik olmak üzere toplam 234 Misyona sahipken, Fethullahçı terör örgütünün yaklaşık 140 ülkedeki terör yapılanması, maalesef ülkemizin dışişleri teşkilatından çok daha fazla, lobi faaliyeti yürütüp, ülkemiz aleyhine yalan haberler ile darbe/işgal girişimini masum gösterebiliyor.

Hatta bu alçaklığı, sivil halkı F16 savaş uçaklarıyla bombalayan, savaş helikopterlerinden zırh delici mermilerle sivillerin üzerine ateş açan, tanklarla halka ateş açan, tanklarla insanları vahşice ezip parçalayan, makinalı silahlarla hedef gözetmeksizin sivil halkı tarayan, keskin nişancılarla sivilleri birer birer vurarak katleden, bu teröristleri masumlaştıracak, bu zalim teröristlerin karşısına canından başka hiç bir silahı olmadan çıkan ve sadece canıyla direnen masum halkı ise suçlu ilan edecek kadar ileri götürebilmişlerdir.

Maalesef dünya üzerindeki birçok ülkenin yöneticileri ve büyük medya grupları da ne hikmetse bunlara inanmakta ya da inanmış gibi görünerek konuşmakta ve davranmaktadır. Söz konusu ülkelerin yöneticileri ve dünyanın büyük medya kuruluşları ile haber ajanslarının bunu kasıtlı yaptıkları aşikâr bir şekilde ortada elbette.

Ancak bizim, ülke olarak dünyanın tamamına haber kaynağı sağlayacak, uluslararası boyutta takip edilen TV kanallarımız ve haber ajanslarımız olsaydı, dünyanın her yerinde kendi gündemimizi kendimiz oluşturabilir ve tüm dünyaya gerçekleri anlatabilirdik. Bu işi kısmen başarmış olan El Cezire’yi dışarda tutarsak, bu eksikliğin sadece ülkemizin değil tüm İslam Âleminin önemli bir sıkıntısı olduğunu görmekteyiz.

Umarım olay sadece devlet içindeki terör yapılanmasının temizlenmesi sorunu olarak görülmez ve sadece istihbarat sorunu olarak ele alınmaz. Ümidim odur ki bu musibet, ülke olarak tüm eksikliklerimizi görüp gidermemize ve gerçek anlamda bağımsız bir ülke olarak haber alma ve yayma özgürlüğümüzü de oluşturmamıza vesile olur.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 613
Bu Ay : 6697
Toplam : 6697

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom