Abuzer Yalçın

Abuzer Yalçın

abuzer-yalcin

Takke düştü kel göründü

Darbe girişimi üzerinden iki hafta geçti. Sular yavaş yavaş durulmaya başladı.

Bu olay adeta bir turnusol görevi gördü veya eskilerin tabiri ile takke düştü kel göründü.

Her şeyden önce bu millet misyonuna yakışır bir duruş ortaya koydu. O’nun sakinliği, sessizliği belki vakarındandı. İlgisiz gibi görünüyordu. Ne zaman işlerin çığırından çıktığını fark etti,  tehdit unsurunu gördü, o anda müdahil oldu adeta destan yazdı.

 İslam Alemi boşuna umudunu bu ülkenin yiğit evladına bağlamış olmuyor. Gerçekten de bu beklenti karşılığını gördü ve ispatlandı.  Belki biz içindeyiz, bunu çok görmüyoruz ama dışarıdaki mazlum halklar bunu çok iyi görüyorlar. 

Bu millet üç milyon mülteciyi misafir ederken yüzünü ekşitmedi.” Bugün Suriyeli, Iraklı, Kafkaslı, Balkanlı sıkıntıya düşerse Türkiye’ye geliyor, ya biz nereye gidebiliriz “diyerek durduğu coğrafi konumun ne olduğunu bilen bir halktır.  Bu ülkede yaşayanların yüzde atmışı bir şekilde göçmen olduğu, Osmanlının mirasına, İslam’ın mirasına sahip olduğu kodlarında hep var olmuştur. Bu mirasa sahip olma bilincinden dolayı hep hedef tahtasına konulmuştur. Menderes ve Özal’la yapılanların arka planında İslam ve Osmanlı mirasına ilgi duymaları olmuştur.

 Bu millet bu özelliğinden dolayı, hep mazlumun duasını almaya devam etti. Onun için Dünyanın dört bir tarafına yardımlarını gönderdi. Allah bugün mazlumun duasını kabul etti ve modern Ebreheler olan devasa süper güçlerin oyununu boşa çıkarttı. Amerika, Britanya, Almanya, İsrail… Kısacası küfür gücü Çanakkale kadar, Kutul-Amare kadar yenilgi aldı. İfsat edicilerin aldığı bu hezimet,  dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların kendine güvenini arttırdı. Bunun sonuçları ileriki zamanda ortaya çıkacaktır.

Başka neler oldu denilirse, Lavrens Ekolü’nün ürettiği  İslam’mış gibi kamufle edilmiş  bozuk inanışlar ümmetin belleğinde  deşifre olmaya devam etti. Üstelik yenilgi alarak, rezil olarak…  Hem de en yaldızlı, çekici adlarıyla deşifre oldular.   Mısırda (seleflik) Sisi’yi destekleyerek maskesi düştü, asıl niyetleri gün yüzüne çıktı. Bugün Türkiye’de bu milleti bir daha emperyalizme ezdirtmek isterken deşifre oldular. Büyük yenilgi aldılar.  Kâfirlerin, Siyonistlerin, münafıkların övgüsüne mazhar olmayı tercih edenler bir bir dökülmeye başladı. Bunlar sevindirici olanlar…

Benim ilk günden beri çok üzüldüğün bir husus vardı. O da, Anadolu’nun inançlı, yetenekli, zeki  neslinin kırk yıllık birikimi imha oldu. Bu anlamda olan Anadolu ya oldu diyorum. Ebetteki işbirlikçi olan sınırlı  bir zümre efendilerince illaki ödüllendirileceklerdir. Tıpkı Kofi Annan, Kemal Derviş,  Philip Hammond (Ali Kemalin torunu) gibi… (Kofi Annan ve Kemal Derviş’in dedeleri vatana ihanet etmiş Osmanlı valileri olup, idam edilmişlerdir.)

Kırk yıldan beri insanlar çocuklarını inançlı, başarılı olsunlar diye bu cemaate verdi. İşte bu neslin bir kısmı böylece imha oldu. Adeta Allah ile kandırıldılar. Bunlara verilen gençler, en mülayim bir ruh halinden,  en militarist bir çılgınlığa nasıl dönüştüğü ibretle izlendi. Ben buna Anadolu potansiyelinin ikinci kıyımı diyorum.

 Birincisi PKK ideolojisi ile ümmetin önemli kalelerinden olan Kürtlere yapıldı. Bir kısım inançlı Kürt halkı değerlerinden, inancından, duruşundan koparıldı.  O da kırk yıl önce başladı. Bu durum tesadüf değil.

Bana göre başta Türkiye olmak üzere, İslam ümmeti yüzyıllar sürecek bir savaşın içine girmiş bulunuyor. Önce piyonlar savaşı ile başladı ve devam ediyor. Sonrası gelecektir. Bizi zayıf görüyorlar, hiç bırakmayacaklar, bırakmasınlar.

Görecekler biz toparlanıyoruz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 131
Bu Ay : 5325
Toplam : 5325

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom