Abuzer Yalçın

Abuzer Yalçın

abuzer-yalcin

Davutoğlu Dönemi Başladı

Türkiye seçimini yaptı. 1 Kasım seçimi ile yüzde elli civarı seçmenin desteğini alan Ahmet Davutoğlu liderliğindeki “Yeni Ak Parti” ile beklenen birçok sorunun çözümü duruyor.

Bir Kasım seçimi temelde Ak Parti’nin dönüm noktası olarak bekleniyordu. Oyle de oldu. Ak Parti Mehmet Ali Şahin’in 14 Temmuz 2015 te söylediği  "Biz kuruluş gayemize, yola çıkarken söylediklerimize yeniden dönerek, fabrika ayarlarına yeniden dönerek inşallah ilk seçimlerde yeniden tek başımıza iktidarı yakalayacağız" demişti. Veya yozlaşarak milli dinamiklerin taşıyıcısı olan tabanından uzaklaşıp gidecekti. 

Sayın Erdoğan bu dinamiklerle örtüştüğü oranda yüzde ellilerin üzerinde destek aldı.  7 Haziran tablosu Ak Parti’nin destek dinamiklerini yavaş yavaş kaybetme eğilimine verilen bir uyarı olarak bakmak lazım.

Ak Parti 2002 yılındaki beyannamesini önüne koyup, kalan eksikliklerini ve nerelerde sapmalar olduğunu değerlendirmesi yeterli olur kanaatindeyim.  Sanırım bunun farkına birazda olsa varıldı.

Bundan sonra Ak Partide ikinci liderlik dönemi başladı ve halktan çok anlamlı desteği aldı.  Bana göre Ahmet Davutoğlu bu başarının sahibi olup, Ak Parti’nin yeni lideridir. Bir müddet daha Ak Parti liderlik konusunu konuşmayacaktır.

Sayın Davutoğlu başta çözüm sürecini devam ettirmeli.  Seçim kampanyası boyunca verdiği vaatlerini de yerine getirmelidir diye düşünüyorum. 1 Kasım hayırlı olsun.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 333
Bu Ay : 8392
Toplam : 8392

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom