Aygül KALKAN

Aygül KALKAN

ayglkalkan@hotmail.com

BELKİ ÜSTÜMÜZDEN BİR KUŞ GEÇER

BELKİ ÜSTÜMÜZDEN BİR KUŞ GEÇER 

Yağmurlarla veda ederken ekime ve beklerken kasımı, radyodan fal tuttum kendime şarkılardan..”Belki kuşlar geçer üstümüzden” hayattan yana umudu olanlara sesleniyordu sanki..

  Umut… Fakirin ekmeği , hastanın dayanma gücü ,hayalleri gençlerin , mürüvvet görme arzuları yaşlılarımızın..Hani deriz ya ‘Allahtan umut kesilmez’ işte bundandır içimizi kaplayan huzur , bundandır karamsar olmayışımız Allah var, umut var.

  Bazılarımız var içimizde öyle aza kanaat getirip azla mutlu olanlarımız hani üstünden geçen kuşun omzuna pislemesine bile şans gözüyle bakıp ‘kısmet’ diyenlerimiz..Ne mutlu onlara.Bir lokma ekmeği var ise şükredip öpüp başına koyanlar ,başımı sokacak bir yuvam olsun bana yeter diyen o mutlu insanlar iyi ki varlar. Görünce öyle güzel insanları umudum artıyor gelecekten..İyi insanlarla aynı gökyüzünün altında nefes aldığımı gördükçe huzur doluyor içim ve tekrar tekrar iyi ki diyorum iyi ki var onlar.Ders alıyorum onlardan , azımla yetinip mutlu oluyorum ve tükeniyor sonu gelmez nedenler niçinler..Ve sonra yarınlara umutla uyanıyorum belli mi olur belki üstümüzden bir kuş geçer..

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 448
Bu Ay : 8507
Toplam : 8507

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom