Editörün Seçtikleri

Editörün Seçtikleri

editorun-sectikleri

TERÖRÜ TETİKLEYENLERİN AMACI

 

TERÖRÜ TETİKLEYENLERİN AMACI ERDOĞAN’SIZ VEYA GÜCÜ KIRILMIŞ ERDOĞAN’LI TÜRKİYE

 

20 Temmuz’da, Suruç’ta otuzdört gencimizin IŞİD tarafından canlı bombanın patlatılmasıyla ve iki gün sonra Ceylanpınar’da iki polisimizin uyurken PKK’lı teröristlerce öldürülmesi Türkiye’de terörü yeniden başlatan işaret fişeği oldu.

Hemen ardından 25 Temmuz’da Lice’de askeri konvoya saldırı sonucu iki askerimiz, 27 Temmuz’da Malazgirt’te Binbaşı Arslan Kulaksız, 30 Temmuz’da Şırnak’ta üç askerimiz şehit edildi ve Türkiye’nin nispi huzur ortamı bozuldu.

Hanımlar, analar, bacılar, babalar ağladı. Bu toprakları vatan bilen Kürt, Türk  her yurttaşın evinin huzuru bozuldu, ağzının tadı kaçtı.

Bu kez, ‘Bu terör, neden durdu da seçimden hemen sonra başladı?’ sorusu sorulup, ‘Başkan olmak isteyen Tayyip Erdoğan başlattı.’ yanıtı zihinlere sokulmaya çalışıldı.

Bir defa, Orta Asya’da, Kafkasya’da, Balkanlar’da Afrika’da devletler kurmuş bir ecdadın torunu olarak, Türkiye Cumhurbaşkanı’nın, bir askerinin, bir polisinin, bir öğretmeninin değil öldürülmesi, kılına bile zarar gelmesini isteyebileceğini düşünmek akıl ve izandan yoksun olmak demektir.

Bu algıyı oluşturmaya çalışanlar,  bir çeşit  ‘Türkiye Baharı’yla, Ak Parti oylarını düşürerek hükümet dışı kalmasını veya iktidarını bir partiyle paylaşmasını istemektedir.

Bu güçlerin bir başka amacı da,  vatandaşı, terörün sorumlusunun Erdoğan olduğuna inandırarak, ‘Bunun sebebi sensin’ dedirtip, terörle mücadelede halkın birlik içinde olmasını önlemek, Devleti terörle mücadelede halkın desteğinden yoksun bırakmaktır.

Bu noktada, ‘dış kuvvetlerce, korkulanın ’Ak Parti değil, ona güç verip güç alan Tayyip Erdoğan olduğunu da unutmamak gerekir.

Çünkü, Tayyip Erdoğan güçlendikçe otoriterleşecek, otoriterleşince de, Batı’ya, NATO’ya, AB’ye, ABD’ye kafa tutacak; uzlaşılması, ortak hareket edilmesi güç bir lider olacak!

‘O güçler’ bu güçsüzleştirmeyi bir bakıma üç yıl önce İslami ayrışmayla başlatmışlar, ancak başarılı olamamışlardı.

Şimdi, 1 Kasım seçimlerinde Ak Parti’nin oylarının düşmesini ve böylece Tayyip Erdoğan’nın hali hazır gücünün kırılmasını istemektedirler.

‘Dış Kuvvetler’, Tayyip Erdoğan’ın Başkan olduğu bir Türkiye’yi düşünmek dahi istemiyorlar…

Terörün seçimden hemen sonra başladığını söylemek de doğru değil. 

Çünkü, 7 Haziran’da seçim yapılmış,  9 Temmuz’da Ahmet Davutoğlu Hükümeti kurmakla görevlendirilmiştir. Hükümet kurma sürecinde ise Ak Parti’nin ’18 milletvekili eksiğiyle iktidarını başka bir partiyle paylaşmak istemeyeceği, böylece Türkiye’nin yeniden seçime gideceği’ anlaşılmıştır!

1 Kasımdan sonra da, ‘Gücü kırılmış Erdoğan’ görmek için, 20 Temmuz tarihinde, ipleri ellerinde olan terör örgütlerinin düğmelerine basmışlar ve önce Suruç Katliamı yaşanmış, iki gün sonra iki polis memuru uykudayken şehit edilmiş ve olaylar ‘sözde özerklik’, yarbay, binbaşı şehit etme, asker, polis, sağlık görevlisi kaçırma, araç yakma, kepenk kapattırma, hendek kazma, uzaktan kumandalı bomba tuzağı kurup ‘kurtarılmış yer’ edinmek gibi yöntemlerle büyüyerek sürdürülmüştür.

Bu aşamada, Büyük Milletimizin, her türlü koşullandırmalara, algı yanıltmalarına karşı uyanık olması, her türlü veriyi, bilgiyi akıl süzgecinden geçirerek değerlendirmesi, terörle mücadelede birlik olması, sorumlu bulma ve hesap sormayı sonraya bırakması, tertip ve kışkırtmalarla kardeş kavgasına meydan vererek terörün ekmeğine yağ sürmemesini, bu fakir halkın vergileriyle yapılmış okullarda okumuş iki lise, iki üniversite bitirmiş bir kişi olarak vatanıma milletime duyduğum borç duygusuyla salık veriyor, en derin saygılarımla paylaşıyorum. 05.10.15

Av. Selahattin Sarıoğlu/Malatya Barosu Önceki Bşk./

Malatya Çağdaş Avukatlar Derneği Önceki Bşk.

Kaynak; Mail

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 329
Bu Ay : 8388
Toplam : 8388

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom