Prof. Dr.  Mehmet Kubat

Prof. Dr. Mehmet Kubat

mehmetkubat@gmail.com

7 HAZİRAN YA DA İSTİKLAL SAVAŞI’NIN DİĞER ADI

7 HAZİRAN YA DA İSTİKLAL SAVAŞI’NIN DİĞER ADI

Öylesine önemli tarihî bir süreçten geçiyoruz ki, yalnızca “Yeni Türkiye”nin değil, bütün İslâm ümmetinin son iki yüz yıllık İstiklal Mücadelesi’ndeki acıklı kaderine dur deyip diyemeyeceği, 7 Haziran seçimindeki oylarla belirlenecek!..

7 Haziran’da kazanan ya da kaybeden yalnızca Müslüman bireyler, şahıslar, siyasi partiler, iktidar çevreleri olmayacak; ülke, millet, devlet ve topyekun İslâm ümmeti olacak!..

7 Haziran’da ya yeni bir dünyaya, geleceğin huzur ev sükun dolu dünyasına doğru hızla ilerleyeceğiz ya da yeniden geçmişin zulüm dolu soğuk dünyasına, karanlık “Eski Türkiye”sine süratle geri döneceğiz!..

7 Haziran’da ya Türkiye sınırlarını aşarak İslâm ümmeti ve bütün dünya ile kucaklaşacağız ya da kabuğumuza çekilip derin iktidar parçalanmalarına, eskinin o kabus dolu günlerine geri döneceğiz!..

7 Haziran’da ya geleneksel Türkiye ölçeğinin ötesine geçerek tarihi hafızayı canlandırıp geleceğe olan güveni pekiştirecek, İslâm coğrafyası ve sağduyulu dünya ile barışacağız ya da krizlere girecek, iç güvenlik sorunlarına yeniden yuvarlanacağız!..

7 Haziran’da ya Recep Tayyip Erdoğan’ın “One Minute” çıkışıyla başlattığı dik duruşu devam ettireceğiz ya da İsrail ve diğer batılı emperyalist güçlerin kölesi ve kuklası olmayı sürdüreceğiz!..

Anadolu halkları ve topyekun İslâm dünyasının kaderini belirlemek seçmenler olarak tamamen bizim elimizde!..

Efendimiz, önderimiz ve rehberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) “Mü’min aynı delikten iki defa sokulmaz. (Buhârî, Edeb, 83; Müslim, Zühd, 63) buyurmuştur. AK Parti’ye “ders” vermek adına başka bir siyasi parti ya da çoğunlukla Paralel Örgüt’ün şantaj kasetleri dolaysıyla sırf AK PARTİ’ye oy kaybettirmek maksadıyla bağımsız aday olmaya zorlandıkları iddia edilen şahıslara oy vermek, yalnızca zulüm ve kabus dolu “Eski Türkiye”ye tekrar dönmek demektir!..

Âgâh olalım, kendimize gelelim ve uyanalım; AK Parti’ye karşı birleşen cepheye oy vermek, sadece kendi ayağımıza kurşun sıkmak anlamına gelir!..

Müslüman, bu hakikati göremeyecek kadar ferasetsiz olamaz!..

Hakan Albayrak’ın “Bu seçimde ‘AK Parti’ye Bir Ders Verelim’ Diyen Bazı İslamcı Seçmenlerin Dikkatine” başlıklı yazısında isabetle vurguladığı gibi, (Bkz. http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/05/30/hakan-albayrakin-kararsiz-secmene-son-cagrisi#), AK Parti’ye yönelttikleri bir kısım eleştirilerinde haklı olsalar dahi, çeşitli sebeplerle AK Parti dışındaki cepheye yönelen bazı Müslüman seçmenlerin, şu hayati önemi haiz nedenlerle aklını başına devşirip, bu tavırlarından bir an önce vazgeçmesi ve tekrar AK Parti’ye oy vermesi gerekir:

AK Parti’ye yönelttiğimiz eleştirilerin tümünü toplasanız sadece ve sadece başörtüsüne özgürlüğü bile gölgelemeye yetmez!..

AK Parti’ye yönelttiğimiz eleştirilerin tümünü toplasanız sadece ve sadece Kürt Açılımı’nı bile gölgelemeye yetmez!..

AK Parti’ye yönelttiğimiz eleştirilerin tümünü toplasanız sadece ve sadece “One Minute” çıkışını ve ona bağlı olarak İsrail’le askeri işbirliğinin sona erdirilmesini bile gölgelemeye yetmez!..

AK Parti’ye yönelttiğimiz eleştirilerin tümünü toplasanız sadece ve sadece Gazze’yle, Filistin halkıyla dayanışmayı bile gölgelemeye yetmez!..

AK Parti’ye yönelttiğimiz eleştirilerin tümünü toplasanız sadece ve sadece yerli savunma sanayii hamlesini ve dolayısıyla emperyalistlere bağımlılıktan kurtulma gayretini bile gölgelemeye yetmez!..

AK Parti’ye yönelttiğimiz eleştirilerin tümünü toplasanız sadece ve sadece Muhammed Mursi ve İhvân-ı Müslimîn beraberliğini bile gölgelemeye yetmez!..

AK Parti’ye yönelttiğimiz eleştirilerin tümünü toplasanız sadece ve sadece Suriye halkına ve Suriye Devrimi’ne verilen desteği bile gölgelemeye yetmez!..

AK Parti’ye yönelttiğimiz eleştirilerin tümünü toplasanız sadece ve sadece Salih Mirzabeyoğlu’nun, Yakup Köse’nin serbest bırakılmasını, diğer Müslüman mahkûmlar için de hürriyet perspektifinin doğmasını bile gölgelemeye yetmez!..

AK Parti’ye yönelttiğimiz eleştirilerin tümünü toplasanız, sadece ve sadece ekonomide, ulaşımda, sağlıkta, eğitimde… yaptıkları devrim niteliğindeki reformları gölgelemeye yetmez!..

AK Parti’ye yönelttiğimiz eleştirilerin tümünü toplasanız sadece ve sadece İmam-Hatip okullarının ihyasını bile gölgelemeye yetmez!..

AK Parti’ye yönelttiğimiz eleştirilerin tümünü toplasanız, sadece ve sadece Müslümanlar için açtığı özgürlük alanlarını bile gölgelemeye yetmez!..

AK Parti’ye yönelttiğimiz eleştirilerin tümünü toplasanız, sadece ve sadece Allah (c.c.), Hz. Peygamber (s.a.v.) ve Yüce İslâm adına iyi işler yapmak isteyenler için hazırladığı müsait ortamları bile gölgelemeye yetmez!..

Velhâsıl, elinizi vicdanınıza koyup söyleyin, Ak Parti’nin eleştirdiğiniz bazı kusur ve hatalarına istinaden bütün bu güzellikleri riske atmaya değer mi?!..

Ben şundan eminim ki, Mısır’da yüzde 52 oyla seçildiği halde Sisi’nin cunta yönetimi tarafından yapılan darbeyle alaşağı edilen ve idam cezasına çarptırılan Muhammed Mursi, bütün İhvân-ı Müslimîn’in yöneticileri ve mensupları da sizin AK Parti’ye oy vermenizi istiyor!..

Mevdudî’nin kurucusu olduğu Cemaat-i İslâmî Teşkilatı, yöneticileri ve mensupları da sizin AK Parti’ye oy vermenizi istiyor!..

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (HAMAS) lideri Hâlid Meşal ve bütün Filistin halkı da sizin AK Parti’ye oy vermenizi istiyor!..

Nahda Hareketi’nin lideri Râşid el-Gannuşî ve Tunus’lu Müslümanlar da sizin AK Parti’ye oy vermenizi istiyor!..

Bilge âlim Aliya İzzetbegoviç’in oğlu Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bekir İzzetbegoviç ve bütün Bosna halkı da sizin AK Parti’ye oy vermenizi istiyor!..

28 Şubat Darbe Hukuku mağduru İslamcı bütün mahkûmlar da sizin AK Parti’ye oy vermenizi istiyor!..

Kısacası İslâm ve Müslümanlar adına bir endişe taşıyan, karınca kararınca didinip çırpınan ve bir davası olan bütün dünya Müslümanları sizin AK Parti’ye oy vermenizi istiyor!..

Unutmayın, 7 Haziran günü, Müslümanlar için bir şükürân-ı nimet günüdür…

Müslümanlar olarak 7 Haziran’da bu şükrümüzü fiilen eda etmek zorundayız…

Hepimiz, hasta olduğu halde ve tedavi gördüğü hastaneden, yakınlarının ve doktorlarının hayati tehlikesi olduğuna dair bütün uyarılarına rağmen, sırf oyunu kullanarak bu ulvî vazifeyi deruhte etmek için bir günlüğüne Ankara’dan ayrılarak İstanbul’a gidecek olan Bediüzzaman Said Nursî’nin yaşayan vârislerinden Abdullah Yeğin’in dediği gibi, “İhanet cephesine karşı AK Parti’ye oy vereceğim” diye haykırabilmeliyiz!..

Hülasa, 7 Haziran’da sandığa gidip Euzu-Besmele ile İslâm ve Müslümanların selâmeti adına AK Parti’ye oy vermek hepimiz için bir vecîbedir!..

mehmetkubat@gmail.com

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 499
Bu Ay : 7645
Toplam : 7645

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom