Necip Cengil

Necip Cengil

necip.cengil@hotmail.com

UÇKUR BEYİNLİLER

UÇKUR BEYİNLİLER

 

İnsan en güzel surette yaratılmıştır ancak her an “aşağılık” bir hal alabilir. İyilerden olmak yerine, kötülerden olmayı tercih edince aşağılaşır. Haram sapkınlığına yuvarlandıkça aşağılaşır. Uçkur beyinli olarak bir hayat tarzı edinirse aşağılaşır. Başkasının hakkını gasp ederse aşağılaşır. Kibirlenip ötekisini hor gördükçe aşağılaşır. Öldürmeyi hüner saydıkça aşağılaşır.

Ülkemizde karşılaştığımız nice olay var ki, insanın nasıl insanlıktan çıktığını, nasıl aşağılaşabildiğini göstermektedir. En son Mersin ilimizde yaşanan, aşağılaşmanın derekesini gösteren olay, üzerinde iyi düşünülmesi gereken bir hadisedir. “Özgecan’ı” vahşice katledenler, ülkemizde bir tür “uçkur beyinlinin” yetiştirildiğini göstermektedir. Yalnızca kazanmayı düşünen, kazanırken kime ne kadar zarar verdiğini önemsemeyen, haz ve hız dünyasından insanlık dünyasına gelemeyen, Necip Fazıl merhumun ifadesiyle “çukurlaşan” anlayışlar, bütün dünyaya olduğu gibi ülkemize de büyük zararlar verecek, korkunç vahşetlere imza atacak anlayışlardır.

Gençleri madde bağımlılığına alıştırmak için proje üretenler de aynı şekilde insanlık düşmanı hallerini beslemek için insana zarar üstüne zarar vermekte, bu uçkur beyinlilerin hepsi cehennem yakıtı olma yarışına girmektedirler. Bu dünya var ötesi yok, hesap diye bir şey yok diyen bu “çukur ve uçkur” beyinler yarınlarımıza korkunç zararlar yaşatmak için uğraşacaklardır.

Uçkur ve çukur beyinliler insanlığı yok etmek için uğraşırken, bizim idari yapımız, adli yapımız, sosyal yapımız ne durumdadır, bu da üzerinde iyi düşünülmesi gereken bir konudur.

Bir yandan haz ve hız dünyasında var olmayı her şeye tercih edenler, bir yandan “ahretsiz bir din anlayışı” edinerek bütün hassasiyetlerini rafa kaldıranlar, biryandan hukuk adına ortaya konan fecaatler…

İyi gitmiyor işler.

Yılları geri sayıp bakalım; acaba kaç tane “özgecan” cinayeti işlenmiş, bu tarz vahşetler haberlere konu olmuş, bir, iki, üç…

Başımızı dik tutamayacak bir haldeyiz.

Muhalefeti, iktidarı bir araya gelip, böyle bir konuda bile tek ağız konuşamıyor. İktidar ve halk böyle vahşetlerin idamla cezalandırılmasını konuşurken, muhalefetten kimi ağızlar, “bu konuda idamı düşünmek çağdışıdır” diyebiliyor. Kimi sivil örgütler daha dün sayılacak kadar yakın bir zamanda “pornoma dokunma” “sevişirim, evlenmem, hamile kalırım doğurmam” tarzı yürüyüşler yapabilmiş bir ülkedeyiz. Bu konuda bir “idam düzenlemesi” yapılacak olsa “tecavüzcüme dokunma” diyecek göstericiler bile çıkabilir.

“Özgecan” bir milat olmalı. Neslimizi, gençliğimizi, kızlarımızı, kadınlarımızı her tür vahşetin saldırısından koruyacak tedbirleri bir an önce almalı, hukuki düzenlemeleri çok geç olmadan yapmalıyız. Uçkur beyinlilerin ülkemize, insanımıza daha fazla zarar vermesine müsaade etmemeliyiz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 773
Bu Ay : 1291
Toplam : 1291

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom