Necip Cengil

Necip Cengil

necip.cengil@hotmail.com

Bir Karikatüristin Ölümü

Bir Karikatüristin Ölümü

Şu günlerde Avrupa sokaklarında ve ülkemizde bazı kişiler, Fransa’da öldürülen karikatüristler için yürüyor, hepimiz onlardanız diyor. Peygambere hakaret eden, alaya alan bu kişilerle aynı olduklarını söylemeye çalışıyor. Ne diyelim; kişi sevdiğiyle beraberdir.

Paris’te konu ile ilgili olarak binlerce insan yürüdü. “Terörü” lanetlediğini söyledi. Oysa mesela o gösteride, Filistinli karikatürist, sırtı dönük Hanzala’nın çizeni, Naci el- Ali’nin katili İsrail’in başbakanı Netanyhu’da vardı.Kimse katil Netanyahu’ya dönüp, “buradaki karikatüristler için yürümeye gelmişsin fakat ellerinde Naci el-Ali’nin kanı var” demedi.

Hanzala… Sırtı dönük ve dünyaya küs…

Naci el-Ali 1987 yılında Londra’da Mossad tarafından katledildi. Haberlerde şöyle bir geçti ve gitti. Neden? Çünkü ölen Filistinli ve öldüren İsrail idi. Terörist İsrail olunca kimsenin aklına yürümek gelmiyor.

Şimdi Avrupa’da Müslüman avı başlatılacak. Endülüs’te kan deryası oluşturanlar, insanlığın ortak birikimi ilim okyanusunu kana boğanlar kalkmış terör laneti yürüyüşü yapıyor. Cezayir’in, Filistin’in, Ruanda’nın, Libya’nın, Kızılderililerin katilleri kalkmış terörü lanetliyor. Bir bakıma, niyetleri o olmasa da, kendi kendilerini lanetlemiş, kendilerine beddua etmiş oluyorlar. Ne diyeyim; lanetiniz sizi kuşatsın. Kendi lanetleşmeniz içinde boğulasınız.

Önce ellerinizde masumların kanlarını temizleyin. İsa peygamberin dediği gibi “ilk taşı en temiz olanımız atsın” ve siz sadece son peygambere değil bütün kutsallara hakaret edenler olarak, zihin kirlenmenizi temizleyin. Kirli zihinleriniz, kirli ve kanlı elleriniz nasıl temizlenir bilmiyorum ama şu anda elleri sizin kirlerinizden mesul olmayan çocuklarınız, dileriz sizin bu kirli geçmişinizi reddeder ve onlarla birlikte yeni ve temiz bir dünya kurarız.

Nasıl bir şekil bunlar, aynaya hiç bakmazlar mı?

Bizim dünyamız, onların kirli ve oyun dolu siyasetlerine karşı ne zaman ustalaşacak?

Ah sırtım, ne kadar ağır yük sırtlanmışız ve dünya müstevlileri hep kirli olanların yanında…

Avrupa hiçbir inancı “başkalaştırmadan” kabul etmemiş coğrafya, yarınında İslâmı görüyor ve şimdi onu başkalaştırmak, mümkünse geciktirmek istiyor. Onların tüm kirli oyunlarına karşı bari biz uyanık olalım. Siyaseti bütün incelikleriyle birlikte, bu kendini bilmez insanlık katillerine karşı en iyi şekilde uygulayalım.

Bir futbol seyircisi söylemiyle: Avrupa Avrupa duy sesimizi, bu gelen İslâm’ın temiz sedası… Öldürerek engelleyemediniz, kendi vatandaşlarınızı öldürüp üstümüze atarak da istediğinize ulaşamayacaksınız. Ben inanıyorum; güneş bir gün batıdan doğacak.

Hanzala’nın çizicisi, 22 Temmuz 1987’de Mossad tarafından katledilen karikatürist Naci el-Ali’yi rahmetle anarak yazımı bitiriyorum.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 580
Bu Ay : 3064
Toplam : 3064

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom