Dr. Ali Yalçın

Dr. Ali Yalçın

draliyalcin@gmail.com

BİZİM PROMETHEUS VE EŞEKLE KONUŞAN ADAM

BİZİM PROMETHEUS EŞEKLE KONUŞAN ADAMA RASTLAYINCA...

Bizim Prometheus ülkedeki seçim döneminde can güvenliğinin olmadığını görüp bir süreliğine gözden ırak kalmakla isabetli bir karar verdiğini biliyordu. Seçim döneminde akliselim olmayanların taşlamalarından kıl payı dönmüştü ölümden. Seçimin geride kaldığına emin olunca, temkini elden bırakmadan, sokağa çıktı. Dışarının mis kokusunu ciğerlerine çekti. Rengarenk çiçeklere dalıp gitti. Börtü böceğin musikisini dinledi. Keyfince gezindi durdu. Taki az ileride bir adamın eşekle konuştuğuna şahit oluncaya kadar... Merakını yenemeyip iyice yaklaştı.
Adam ağlamaklı bir sesle konuşuyordu:
" Eşek kardeş ben mahfoldum! Tüm param gitti! Tükendim!Sıfıra düştüm..."
Eşeğin umurunda mıydı adamın feryadu figanları? 
" Gece gündüz çalıştım. Buradaki yetkililere, asla ayağınıza bağ olmayacağım, asla size rakip olmayacağım,aslında benim eşekten bir farkım yok, sırtıma istediğiniz yükü verin asla şikayetçi olmam diye dil döktüm..." 
Bizim Prometheus halen olanı biteni anlamaya çalışıyordu. Belli ki seçimde istediğini elde edemeyen bir adamın pişmanlığıydı gördüğü...
" Eşek kardeş gerçi sen de seçim mağdurusun! Adın geçince, ne yalan söyleyeyim, ben de heyecanlandım! Ah ah! Nerede hata yaptım da başaramadım!"
Eşeğin boynuna sarıldı. 
" SEÇİMİN BİR DE GENEL MERKEZ AYAĞININ OLDUĞUNU BİLEMEDİM! Buradakileri, aslında bir eşekten farkın olmadığına inandırırken , Genel Merkez'dekileri de eşekten " daha iyi bir şey" olduğuna ikna edeceksin! Anlayacağın zor iş !"
Bizim Prometheus adamın ne denli bir akıl fukarası olduğunu görüyordu lakin seçim yenilgisi yaşayanların ne yapacağını kestirmek zor olduğundan önlerinden geçti.
Adam halen konuşuyordu.
" Nerede yetersiz kaldığımı biliyorum eşek kardeş! Eşekten daha iyi bir şey olduğuma referans olacak adamlarım yoktu! İşte ben bundan kaybettim! "

Bizim Prometheus umutsuzluk içinde oradan uzaklaştı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 388
Bu Ay : 8447
Toplam : 8447

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom