Talip SOYLU

Talip SOYLU

malatyahaberleri@gmail.com

ÇEVREYE VERDİĞİMİZ HUZURSUZLUK İÇİN ÖZÜR DİLEMEYECEĞİZ!

ÇEVREYE VERDİĞİMİZ HUZURSUZLUK İÇİN

ÖZÜR DİLEMEYECEĞİZ!

 

Kimi çevreler Türkiye’de işlerin iyi gitmediğini söylüyor.

 

Onlara göre altyapı ve ekonomik sorunlarımızı çözüme kavuşturmamız hiç de hoş görülmez. Enflasyon canavarını zincirlemiş, faiz- döviz- borsa şeytan üçgeninde bocalayıp durmak iyidir. Öngörülebilir olmak iyi değildir. İstikrar iyi değildir. Güven iyi değildir.

 

Onlara göre gidişatın iyi olması için sık sık hükümet krizleri çıkmalı, siyasi istikrar sağlanmamalıdır. Demokratik ülkelerde iktidarlar halkın tercihlerine göre değişir. Bunlara göre iktidarlar TÜSİAD’ın, karanlık Mason localarıyla, Uluslararası darbeci vakıflarla iş tutan derneklerin bildirileriyle istifaya mecbur kalmalıdır. Hükümetlere, Meclise bildirilerle şantaj yapılmalı, posta konulmalıdır. Olmadı bir anayasa kitapçığı savurmayla, yazar kasa fırlatmayla hükümetler devrilmelidir.

 

Bunlara göre Türkiye, yarın ne olacağı belli olmayan geleceksiz, ufuksuz, hedefsiz bir ülke olduğu zaman iyidir. Faiz engelini aşmış bir Türkiye onların işine gelmez. Türkiye alın terini, emeğini, birikimini faize, dolayısıyla bu baronların cebine, kasasına akıtmalıdır. Türkiye enerjisini teröre, gözyaşına, kana akıtmalıdır. Türkiye birikimini yakmalı, yaptıklarını yıkmalıdır. Böyle yaparsa Türkiye’de işler yolunda demektir. Böyle yapan bir Türkiye’den memnun kalırlar.

 

Gazetelerden, internet sitelerinden kimi çevrelerin Türkiye’deki gidişten memnun olmadıkları haberlerini okuduk. Başbakan Erdoğan ve ekibinin Yeni Türkiye amaçlarından çok rahatsızlarmış. Dünyada itibarımız kalmamış. İyi bir yönetim tarzı ortaya konulamıyormuş. O nedenle bu sıkıntılardan kurtulmak, Türkiye’ye tekrar itibar kazandırmak gerekirmiş. Bunun için de her şeyi yapmak gerekirmiş. Şimdi sıkı durun bunun için de Başbakan’ı öldürmek dâhil her şeyi yapmak gerekirmiş ve yakında da bunlar olacakmış. Kim söylüyor bunu? Tuzluklardan biri söylüyor. Kokmuş bir tuz. Tuz kokunca varın çürümenin boyutunu siz hesap edin.

 

Bu söz, kendisini Meclise seçtiren irade ve onun liderine hainlik ölçüsünde tavır koyan İdris Bal’a ait. Şu anlayışa, şu seviyeye, şu ahlaki çöküntüye, şu gözü dönmüşlüğe bakar mısınız? Türkiye’de işler iyi gitmiyormuş. İyi gitmiyorsa halkımız önündeki ilk seçimde iktidarı değiştirir. Bu kadar basit. Başbakan’ı öldürmek de dahil bir kumpas kurup sonrasını dizayn etmek nasıl bir öfke, nasıl bir insanlıktır?

 

İşler kimin için iyi gitmiyor?

Arabasına binen vatandaşımız keyifli, hızlı bir sürüşle istediği yere gidiyor. Yalan mı İdris Bal? Sen de bal gibi gidiyorsun. İsteyen herkes otobüs fiyatına hızlı tren veya uçakla seyahat yapıyor. Yalan mı Hakan Şükür? Sen de yapıyorsun. İyi gitmeyen işler bunlar mı? Hazine dolu, IMF’ye borç bitti, faizler düştü, yoksa bunlardan mı huzursuz oldunuz? Emeğimizin, aşkımızın kardeş kavgası ile ölüm olup, acı olup heba edilmediğine mi içiniz yanıyor?

 

Demokrasi ve kardeşlik açılımı ile kucaklaştığımız için mi kimi çevreler gidişattan rahatsız? Ey tuzluklar, ey aldıkları emirleri sorgusuz sualsiz uygulamaya koydukları için ülkemiz için böyle güzel şeyler düşünen paralel arkadaşlar, kardeşlik ve demokrasi kararlılığımızı mı içinize sindiremiyorsunuz? Söyleyin dul kalan analarımız, yetim kalan çocuklarımız daha ne kadar ağlarsa siz gülmüş olacaksınız? Yoksa Türkiye, Ortadoğu’da Siyonist şeytanların oyununa, darbecilere ve bütün zalimlere karşı çıktığı, mazlumlardan yana olduğu için mi gidişattan memnun değilsiniz? Bunun için mi TIR’lar durduruldu, Dışişlerindeki toplantı dinlendi? Bu yüksek, bu mübarek amaçlar için mi başbakanı öldürmek dâhil, iğrenç oyunlar içinde olabiliyorsunuz? Aferin size. Bu planları yapmak, bu planlar içinde olmak size üstün bir onur kazandırır merak etmeyin. Milletimiz kadirşinastır, sizin değerinizi hakkıyla bilecektir merak etmeyin.

 

Demek işler yolunda değil. Yurt dışından kimi odaklar, kimi lobiler, kimi devletler Türkiye’den memnun değillermiş. Şu sömürgeci, şu köle olmuş, benliğini yitirmiş mantığa bakınız. Ancak aşağılık ruhlar kendi gidişatının değerlendirmesini dış nazarlara, beğenilere göre yapar. Ancak sizler böyle bir değerlendirme yapabilirsiniz.

 

Ey dostlar,

Ey benim güzel ülkem,

Siyonist’ten masona ve onların işbirlikçi alçaklarına kadar bilumum şer odağı eğer Türkiye’de işlerin iyi gitmediğini söylüyorsa, bilelim ki her şey gayet yolunda. Hiç söylemek istemezdim ama artık bilelim ki, onları huzursuz ettiğimiz ölçüde kendimizi iyi hissedebiliriz. Bu bir ölçü olabilir. Abdülhamit Han’a “bu kadar karışıklık içinde Devlet-i âli Osman’ı başarıyla nasıl yönettiğini” sormuşlar. Verdiği anlamlı cevabı mutlaka biliyorsunuzdur. “Bu keferenin yaptıklarını, düşündüklerini izliyor ve tam tersini yapıyorum.” Biz de günümüz keferelerini iyi izleyelim. Onlar neden memnunsalar o konuyu bir kez daha gözden geçirelim. Hangi işlerimizden memnun değillerse bilelim ki en azından yanlışta değiliz. O nedenle onlar demokratik gelişmemizden, darbecilerin ve paralel çetenin sorgulanmasından huzursuz olsunlar. Onlar durdurulması imkânsız büyümemizden, milli hasılamızın artmasından, konforlu hastanelerimizden, 20 bin kilometreyi bulan yollardan, havaalanlarından, hızlı trenlerden, kendi uçağımızı, gemimizi, silahımızı, uydumuzu yapmamızdan, konut hamlemizden huzursuz olsunlar. Bu gelişmeler elbette onları huzursuz ediyor.

Biz insanımızın huzuru için çalışmaya devam edeceğiz.

Çevreye verdiğimiz huzursuzluk için özür dilemeyeceğiz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 151
Bu Ay : 9031
Toplam : 9031

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom