Talip SOYLU

Talip SOYLU

malatyahaberleri@gmail.com

SİZE KARŞI DAHA DA KÖTÜ OLACAĞIZ BU YOL, YOL DEĞİL HOCA!..

                                        SİZE KARŞI DAHA DA KÖTÜ OLACAĞIZ

                                                 BU YOL, YOL DEĞİL HOCA!..

Fethullah Gülen iyice zıvanadan çıktı; gırtlağına kadar siyasete bulaştı. Üstelik siyaseti kaçak güreşerek, vurup kaçarak, kaçıp kurtulacağını sanarak yapıyor. Davulu başkasının omzuna verip tokmağı kendi elinde bulundurmak istiyor. Her şeyi kendi tasarlasın, bütün nimetlerden yararlansın ama asla riske girmesin istiyor. Tuhaf, komitacı, garantici bir siyaset anlayışı. Bu seçimlerde asıl hezimete uğrayan Hoca oldu.

Şimdi can havliyle ‘herkul.org’da bir konuşması daha yayınlandı. Orada birilerine fena bozuk çalıyor. Kime bozuk çalıyor? Bana sana bozuk çalacak hali yok. Neden? Neden olmasın, ne diyet borcum var ki hocaya karşı? Anlaşılan Hoca’nın güvendiği dağlara kar yağmış. Umut bağladığı yerlerden ve kişilerden beklediğini bulamamış. İstediği tavrı görememiş. Yani itaatini beklediği insanlar hocaya başkaldırmış. O da bunun üzerine öfkelenerek bunlara ‘satılmış’ diyor, ‘dönek’ diyor. 

“Bir sürü dönek insanın kaç kuruşla satıldığı imkânını elde ettiniz. Kimlerin gerçek fiyatının ne olduğunu görme imkânı oldu. Çok kimseleri tanıma imkânı oldu. Kıtmirin de tanıma imkânı oldu, hiç ihtimal vermiyordum. Baktım ki 1 milyona satılan insan varmış." Böyle diyor. Bu ifadelerle beni tel’in edecek hali yok herhalde. Çünkü yolumuz belli, izimiz belli. Tavrımız, tutumumuz belli. Belli ki Hoca fena halde ters köşeye yatırılmış. İşte burada hem Hoca, hem onun bağlıları durup durup muhasebe yapmalıdır. O kudretleri, o samimiyetleri varsa elbette. Biz kişilikli, samimi insanlara çağrımızı yinelemiş olalım.

Fethullah Gülen dönekleri tanıdıklarını söylüyor. Bunun da Allah’ın bir lütfü olduğunu söylüyor. Bu sözleri 10 Ağustos seçimlerinden hemen sonra bir anlamda seçim yorumu babından söylüyor. Dönek dedikleri evvela kendi emri ve arzusu istikametinde Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermeyen Anadolu insanıdır. Vah hoca vah. Şu düştüğün hallere bak. Bu dönekler kimlerdir? Anlaşılan Hoca bütün milleti bu arada Ak Partili ve diğer partilerden bütün vatan evladını kendisine kayıtsız şartsız itaat eden müritleri gibi sanıyor. Onların oyunu, iradesini teslim alacağını veya onların oylarını, iradelerini parayla satacağını sanıyor. 1 milyona kendini satan döneklerden bahsediyor. Hoca bunlara öfkeleniyor. Ey hoca şu düştüğün hallere bir bak. Sen bunlarla mı uğraşmalı, gırtlağına kadar hırsın, ihtirasın, öfkenin çukuruna mı batmalıydın? Bunlar kimdir? Bunlar kötü kişilerdir ve hocayı yarı yolda bırakmışlardır anlaşılan. Veya öyle hissediyor. Kim bilir belki de kendini iflah olmaz bir Mesih veya Mehdi anlayışıyla kurtarıcı sanıyordur. İnsan kurtarıcısına karşı böyle vefasız davranmamalıdır. O nedenle bu davranışın, yani milletin Erdoğan’ı desteklemesinin anlaşılır bir yanı olamaz. Hadisenin psikolojik boyutlarından biri bu olmalıdır. Şimdi ne denir, ne diyeceksiniz? Yahu hoca bırak bu ayakları. Millete, milli iradeye saygılı ol; sonuçlar kaprislerini, saplantılarını azdırmasın. Bedduaların işe yaramadı, şimdi biraz olsun kibirden kocaman olmuş burnun belki biraz daha sürtülür. Her ne olursan ol ama önce millete ve insanların özgür seçimlerine saygılı ol. Bu demokrat olmanın, medeni bir adam olmanın ilk koşuludur hoca. Hoca hoca, sen kendini ne sanıyorsun? Önce insanlara saygılı ol.

Şimdi Hoca’nın dönek diye suçladığı kişilere tekrar dönelim: Bunlar dönek olduğuna göre hocaya ya teminat ya söz vermişler ama taahhütlerini yerine getirmemişlerdir. İşte yanlışlıktan da ötede vahim durum burada başlıyor. Hoca’ya uydun mu, onun emir ve talimatlarına kendini feda ettin mi sorun yok. Başka tercihlerde bulundun mu dönek oluyorsun. Ey hoca bu milletle, bu milletin asil insanları ile alay etme, onlara hakaret etme. Sen bu millete hakaret etme şanında değilsin. Bu ortaya çıktı. Bil ki, kişilikli insanlar ne akıllarını, ne iradelerini ne de seçimlerini veya tercihlerini senin saçma sapan keyfiliklerinin emrine veremez. Vermedi de. Demek bu insanlar, demek özgürlüklerinden ve şahsiyetlerinden taviz vermeyerek kendi bildikleri gibi seçim yapan bu insanlar dönek?

Benim hiçbir zaman sana karşı kul-köle ilişkisine benzer bir bağlılığım olmadı. Ne sana ne başkasına bir ölünün yıkayıcısına teslim olduğu gibi bir teslimiyet içinde olmadım. Mevlâna’nın dediği gibi özgürlüğü köleliğe taş çatlasa değişmedim, değişmem. Sen de kölelerinin sana bağlılıklarını özgürlüğe değişmeyeceğini sanıyordun değil mi? Senin sapkın nefsini tatmin edeceğim diye kendi kişiliğimi yok edecek değilim. Ama demokratik bir düzlemde senin çıkarlarının tersine oy kullanmamızı döneklik diye tarif ediyor kötülüyorsan, evet biz döneğiz. Senin de dönmeni arzularız. Dönekliği sana da tavsiye ederiz. Yanlıştan doğruya dön. İhanetten dön. Hainlikten, yabancı ajanlara, İsrail’e, Siyonistlere hizmet etme cürümünden dön. Bu yol yol değil hoca. Hizmet edeceksen ikide bir sözüm ona kıtmir diye güya aşağılayarak tevazu gösterme artistlikleriyle dehşet bir canlı kibir anıtı olacağına, haddini bil ve otur oturduğun yerde. Dünya dönüyor. Gün dönüyor. Hesaplar, kitaplar dönüyor. Sen de dön hoca. İstersen yurda dön. Gel ve burada yüzleş. İstersen son şansını da yitirmeden batılın elinde feci bir oyuncak olmaktan hakka dön. Siyonistlerle iş tutmaktan milli iradeyi benimsemeye dön. Ülken, insanların ve devletin aleyhine, dış güçlerin lehine çalışmaktan dön. Seni dinlemeyip özgür iradesini ortaya koyanları dönek diye suçlayacağına gel sen de hatanda inat etme.

Bu konuşma, cemaatin çatır çatır dağıldığının, hocanın kendi maiyetine bile söz geçiremediğinin en canlı kanıtıdır. Başka ne olacaktı? Başka ne bekliyordunuz? Yalanla, dolanla, havuçla, sopayla peşinize taktığınız insanları ancak bu kadar, buraya kadar aldatabilirdiniz. Anlaşılan Hoca, CHP ve MHP’yi menfur amaçlar için bir araya getirmekle kalmamış, onlardan milleti değişik dil ve şekilde suçlama, aşağılama huyu da edinmiş. İlericiler, çağdaşlar, Geziciler, CHP’liler hatta statükocu MHP’liler hep bir ağızdan, milleti, seçmeni suçlamaya başladılar. Ve işte görüyorsunuz kendine has bir tuhaf üslubuyla hoca da bu suçlama kervanına katıldı. Aferin size. Dinsizliği imansızlığı siyasi program olarak halka dayatmaya çalışan bir partiye yanaşmak döneklik değil de, kendi asli yerimizde durmak döneklik öyle mi hoca? Sana gerçekten üzülüyorum, sana gerçekten yazıklar olsun hoca. Bu kadar insanın iyi niyetini, hayırhah düşüncelerini, güzel emellerini heba ettin. Bizi kafirlere, zalimlere değiştin ya hoca, gerçekten sana yazıklar olsun.

Neyse, söz bitmez. Bu konu uzar gider…

Sözü uzatmayalım.

Demek millete kurulan komplolara destek verseydik iyi olacaktık? O komploları bozduğumuz için dönek olduk kötü olduk öyle mi?

Siz böyle devam ederseniz size karşı daha da kötü olacağız.

Millete huzur vermeyenlere asla huzur vermeyeceğiz. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 142
Bu Ay : 9022
Toplam : 9022

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom