Necip Cengil

Necip Cengil

necip.cengil@hotmail.com

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

 

Bu topraklarda, tarihte ilk defa halkın oylarıyla bir cumhurbaşkanı seçilecek. Adaylar halkın karşısına görücüye çıktı. Seçilme ihtimali yüksek olan da, vasatı ve düşük olan da yarışacak. Bu yarışta, seçmek ve tercih etmekten çok, bir adaya önceden duydukları kin ve öfkeyle saldıranları göreceğiz. Özellikle Tayyip beye karşı kimi kesimlerin hazırladıkları veya hazırlayacakları haberleri, aşağılama gayretlerini, gözden düşürme gayretlerini seyredeceğiz. Kendileri için yeni bir tarz yaratan, asla özeleştiri yapmayan, kendilerinden başka “akil” tanımayan kimi kesimlerin yapacağı haberleri şimdiden görüyor ve gözlemliyoruz.

Geçmişte, ümmetin ortak dertlerine karşı uykusuz kalan, zaman ayıran, dayak yiyen, yargı önüne çıkanları da “kötü göstermek, biz onlardan değiliz” demek için ne haberler yaptıklarını da biliyoruz. Başkalarının ahına rağmen hep üstte kalmak ve el üstünde tutulmak için olmadık davranışlar sergileyen kardeşlerimize tavsiyemiz, destek vermeseler bile sessiz kalmalarıdır. Zira yaklaşımları böyle devam ederse, giderek gözden düşecek, yılların samimi gayretlerini iyice heba edecekler. Güzel bakmamak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Güzel bakmayınca da, bu topraklar için güzel olanı göremiyorlar.

Tayyip Bey halkın içinden bir insan, bu toprakların dilini biliyor. Bu topraklara özünden hizmet etmiş bir geçmişin mirasını taşıyor. Her insan gibi, doğruları ve yanlışları, hataları ve sevaplarıyla yürüyor. Kimse mükemmel değil ve mükemmeli aramak da beyhude bir çabadır. İnsan en güzel surette yaratılmış ama mükemmel alamayacağını da bilendir. Âdem kıssası bize en çokta bunu öğretiyor. Eksiksiz olan ancak Allah’tır.

Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde; bana ne seçimlerden, biri seçilecek, sistem kendini devam ettirecek, kim seçilirse seçilsin deme durumunda değiliz ve olamayız. Bu seçim bir ilk ve halkı gerçekten temsil edecek bir ismin seçilmesi önemli. Bu topraklardaki mücadelenin her aşamasında bulunmuş, doğruların da yanlışların da içinde olmuş, alkışı da hakareti görmüş ama duruşunu sürekli daha ileriye götürmenin hesabını, mücadeleden kopmadan yapmış biri olması önemlidir. Ben bu ismin, adaylar arasında, kendi dünya görüşüm açısından Tayyip Bey olduğunu düşünüyorum.

Adaylar içinde, ismi etrafında en fazla fırtına koparılacak isim de Tayyip Beydir. Kimilerinin onun her hareketinden bir olumsuzluk çıkarmaya çalışacağı da görünen bir gerçektir. Bu konuda, özel anlamda “kardeşlik ilkesini” ihlalde beis görmeyenleri yeniden sahnede göreceğiz. Bu davranışlarıyla,  hem kendilerine hem ülkeye zarar verecekler. Bugüne kadar yaptıkları gibi “kardeşlerinden kimseyi” dinlemeyecekleri de gözleniyor.

Bazı çevreler, Gezi olaylarından rol çalarak, bazılarının 17 Aralık meselesinin karanlık yüzünü örterek dil geliştirmeye devamla Tayyip Bey hakkında bildik haberlerle, seçmen sathında bir erime için çalışacakları da bilinen bir gerçek.

Kim ne derse desin…

Bu ülkenin tarihinde; ilk defa devlet-millet buluşmasını sağlamaya yönelik iradesi, barış açılımı, Alevi açılımı, Ermeni meselesinde kullandığı dil, ulaşım, sağlık ve diğer sahalarda yaşanan gelişmeler, bundan sonrası için üzerinde durduğu iyileşmeler açısından Tayyip Bey cumhurbaşkanlığı için olması gereken isimdir. Allah sağlık versin, koşacak, proje üretecek ve takibini yapacak bir isim… Bazı kesimlerin ona karşı geliştirmeye çalıştığı tavır da onun projeci, halktan yana duruşundan kaynaklanıyor.

Sandığa önem vermeyi, ülke üzerindeki oyunları görmeyi, oyunları boşa çıkarmak için tavır koymayı ihmal etmemeliyiz.

Cumhurbaşkanlığı şimdiden hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 712
Bu Ay : 8771
Toplam : 8771

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom