Necmettin Evci

Necmettin Evci

necmevci@yahoo.com.tr

BU AŞK KALBİMİZİ BÜYÜTÜR

BU AŞK KALBİMİZİ BÜYÜTÜR

KALBİMİZ BU AŞKLA BÜYÜR

Türkiye olarak işimizin kolay olmaması, amaçlarımızı gerçekleştirme yolunda olduğumuz içindir.

Türkiye bir varoluş noktası ve gerçekliği olarak sıkı durmalı, sıkı duruşu korunmalı, tahkim edilmelidir. Türkiye Tarihin dayanak noktalarından biridir. Türkiye vicdanın koruganı, sığınağıdır. Türkiye bütün mazlum coğrafyaların, sömürülmüş, ezilmiş milletlerin sesi olan bir ülkedir. O nedenle aşkı, umudu, bilinci, kardeşliği korumalı, çoğaltmalıyız. İnsanlık ve dostluk burada anıtsallaşmalıdır.

Türkiye varlığı ile duruşu ile neo liberal sömürgeciliğe karşı en bilinçli direniş hatlarından birini oluşturmuştur, oluşturma yolundadır. O nedenle bizi yıkmak, engellemek, olmazsa tökezletmek isteyenler yok değildir.

Biz ülkemiz için, merkezinde ülkemiz olan geniş coğrafyalar için ne kadar iyilik düşünüyorsak, tersten başımıza çorap örmek için gece gündüz çalışanlar da yok değildir. O nedenledir ki, sık sık yeni komplolarla, kumpaslarla karşılaşıyoruz. Provokasyonlar birbirini izliyor. Bir ara Kürt meselesini kaşıyıp kanattılar. Akan kan bizi cansız bıraktı. Otuz yıl enerjimiz kan olup, ateş olup aktı. Şimdilerde Alevi meselesi üzerinden bir kışkırtma yapılmaya çalışıyorlar. Ancak artık insanımız perdeyi aralamış geri planda nelerin olup bittiğini görmüştür.

Artık hayatı gözü kapalı yaşamıyoruz.

Artık cellâtlarımıza gülümsemiyoruz.

Katillerimizi sevindirmiyoruz.

Derin ferasetimizle millet varlığımıza kast eden hainliklerin bizim için düşündükleri kötülükler bir bir deşifre oldu, oluyor.

Samimiyet ve cesaret her şeyi çözüyor, oyunlar bozuyor.

Alah Kur’an’ı Kerim’de ‘Onların bir tuzağı varsa, Allah’ın da bir tuzağı var’ diyor. Dikkat ederseniz ‘Onların tuzağı varsa sizin de bir tuzağınız olsun’ demiyor. Peki, tuzaklara karşı, onları bilip dururken biz ne yapacağız? Fert ve toplum planında doğru, dürüst, haktan, hukuktan ayrılmadan yaşamaya devam edeceğiz. Ama onların bir tuzağı var. Evet var. Bir kötülük bizim de kötülük yapmamızı gerekli kılmaz. İyilik yapmak kötülüğe karşı en etkili silahtır. İyilik tuzaklara karşı en etkili tuzaktır. Ben ayetin arka planında böyle bir anlam olduğunu da düşünüyorum. Biz iyilik yapınca Allah bizleri koruyacak, gözetecektir. Koruyanı ve gözeteni Allah olan insanlara, kimse zarar veremez. İnsanımız bu yolda, bu yönde samimi olmalıdır.

Korkularımız, inançlarımız, beklentilerimiz, davranışlarımız test ediliyor. Hepimiz sınanıyoruz. Güneydoğu’da Diyarbakır’da çocukları dağa kaçırılmış Analar oturma ve bekleme eylemi yapıyorlar. Bu vicdanın, bu aşkın, bu iyiliğin ayağa kalkışıdır. Bu insanlığın, dürüstlüğün, sevginin, korkmadan, samimi olarak ayağa kakışıdır. İşte insanımız bir samimiyet testinden geçiyor. İnanın her an, her gün dalga dalga, halka halka çoğalan bu duruş en etkili silahlardan daha güçlü, daha bereketlidir. Bu teröre karşı, acımasızlığa karşı, kardeşliğimizi sabote edenlere, edeceklere karşı bir eylemdir. Türkiye bu sese, bu duruşa destek vermelidir.

Anaların kalbi ülkemiz kadar genişleyecek ve vatanın her santimetresinde düşünülen kirli oyunları, ittifakları altüst edecektir. Burası Anadolu’dur. Bura aşkın, sevginin, merhametin coğrafyasıdır. Burada kalp vardır, ruh vardır. İşte şimdi ülke sathında o kalbin atışını, o ruhun uyanışını izliyoruz hep birlikte. Kalplerimizi yan yana verelim, omuz omuza verelim ve Yeni Türkiye’nin aydınlık bugünleri ve yarınlarını gerçekleştirelim. Gözlerimizdeki parıltıda varlık enerjisini yitirmiş insanların bezginliği değil, yarının aydınlık ufuklarının ışığı yansısın. Bugünümüz ve yarınımız, kardeşlikle rahatlamış kalplerimizden, çağlayan gibi dışımıza taşan iyiliklerle güzelleşsin.

Oyun kurmak istiyorlar. Onların oyunu varsa bizim de iyiliğimiz var.

Tuzak kurmak istiyorlar. Onların tuzağı varsa bizim de Allah’ımız var.

Tertemiz duygularımız, bol gönüllülüğümüz var.

Oyun kuranlar en vahşi alçaklığı, en alçak vahşiliği yapmaktan geri durmadılar. Perişan olduk, sefil olduk. Yorgun, yoksul düştük. Her şeye rağmen var oluş özümüzü yitirmedik. Derlenip toparlandık. İşte şimdi tam ayağa kalkmışken, tam yürüyor, koşuyorken bir de Alevilik meselesi çıkartmak istiyorlar. Yine bir tuzak. Dış kaynaklı kışkırtmalardan beslendiği belli olan Ok Meydanındaki terör olayları ne Alevilere ne Sünnilere hizmet etmez. Hiçbir terör, hiçbir davaya hizmet etmiş değildir. Zulümle âbad olunmuyor. Bizim öldürmelerle işimiz olmadı, olmaz. Artık bizim kanlarımız ve gözyaşlarımız üzerinden hesaplar yapmasınlar, tuzaklar kurmasınlar. Biz bu oyuna da gelmeyeceğiz. Başta dedeler olmak üzere sağduyulu bütün Alevi kardeşlerimizin tıpkı Diyarbakır Anneleri gibi gösterdikleri nezih duyarlığı ve tepkiyi kutluyorum. Onlara kalbimi, gönlümü veriyorum. Biz birlikte güzel, birlikte zengin, birlikte değerliyiz. Birlikte yoksul, birlikte yorgun, birlikte mahrumuz. Canımız, malımız, gönlümüz bir.

Yeter mi?

Türkiye sevdası hepimizin ortak aşkıdır.

Bu aşk kalbimizi büyütür.

Kalbimiz bu aşkla büyür.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 362
Bu Ay : 6342
Toplam : 6342

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom