Talip SOYLU

Talip SOYLU

malatyahaberleri@gmail.com

ONLARI ÖYLE GÜZEL OKŞAYACAĞIZ Kİ!

ONLARI ÖYLE GÜZEL OKŞAYACAĞIZ Kİ!

 

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, Türkiye’nin mücadelesi İslâm’la küfrün, hakla batılın arasında geçen mücadeledir. Türkiye zalimlerle mazlumlar, insanlarla şeytanlar, yalancılarla doğrular arasında acımasızca süren çarpışmanın ana cephelerinden biridir. Türkiye sadece cephe değil karargâhtır aynı zamanda. Hakkın, hukukun, özgürlüğün, mazlumların karargâhı. İşgale, darbeye, zulme, sömürüye, talana direnişin merkezidir.

Savaş her geçen gün kızışmaktadır. Düşmanlar en akıl almaz yöntem ve araçlarla saldırmakta. İşin özeti budur. Türkiye’de, bizimle ilgili olan coğrafyalarda olanların perde arkasındaki asıl gerçek budur. Hiç kimse eveleyip gevelemesin. Hiç kimse dilini eğip bükmesin. Türkiye bir saldırı altındadır.

Saldırıyı yapanlar Türkiye’yi çökertmek istemekle neyi amaçlıyorlar? Arif olanlar için bunu da uzun uzun anlatmaya gerek yok. Derin tarihsel, kültürel bağlantıları ile Türkiye, bölgede etkili bir güç. Coğrafyanın bütün halkları, bizim öncülüğümüz veya yol göstericiliğimizde, kışkırtıcılığını neo-con ve Siyonistlerin yaptığı fesat odaklarına karşı birleşiyor, bütünleşiyor. Her geçen gün aramızdaki işbirliği gelişiyor. Samimiyet, dostluk, dayanışma artıyor. İlişkilerin gelişmesinden yararlı sonuçlar çıkıyor. İyi şeyler oluyor, iyilikler yayılıyor, kurumsallaşıyor. Ülkeler, halklar ayağa kalkıyor. Bütün bu geri itilmiş, geri bırakılmış coğrafyalar, bu coğrafyaların insanları ayağa kalkıyor. Ruha can geliyor. Akıl canlanıyor, duygu, düşünce canlanıyor. Toprak canlanıyor. Somali’den Gürcistan’a, Balkanlar’dan İç Asya’ya kadar bütün coğrafya, kendi gücünü, potansiyelini keşfediyor. Kendilerine güvenmekle kazandıkları yanında batılı sömürücülerin kendilerini nasıl bir yok oluş uçurumuna ittiklerini daha iyi anlıyorlar.

Ortak tehlikeye karşı ortak dayanışma ve kardeşlik gelişiyor. Bizim hep birlikte imkânlarımızın artması, Siyonist zalimlerin, onların dümen suyuna teslim olmuş devletlerin, ittifakların, işine gelmiyor. Bizim için her yararlı olanı, kendileri için zararlı görüyorlar. Bizim her genişliğimiz onlara darlık. Bizim mutsuzluğumuz onlara mutsuzluk. Bizim zenginliğimiz onlara yoksulluk. Her zaman söylüyoruz, biz bütün dünya insanlarının, ülkelerinin birlikte mutluluğu artırabileceklerini söylüyoruz. Bu bizim içten ve nihai amacımız. Ne yaparsın ki, adamlar kendilerinden başkasının varlığından bile huzursuz oluyorlar. Kâfir psikolojisi, zalim psikolojisi böyle tuhaflıklar içerir. Şeytan psikolojisini, normal yaklaşımla çözümlemek imkânsızdır. Tutumları, karışık, karmaşık, bulanık bir ruh halinin feci yansımalarıdır.

Sonuç itibariyle Türkiye işte bu mutsuz, işte bu yalnız bırakılmış, sömürülmüş coğrafyaları buluşturuyor, birleştiriyor. Önce kendi içinde düzeni, barışı, kardeşliği, kalkınmayı başarıyor. İşte psikolojilerine akıl erdiremediklerimiz için ölüm olan bu. Onlar için dayanılmaz olan bu.

Lafı uzatmaya, evelemeye gevelemeye gerek yok. Mısır’dan, Irak’a, Suriye’ye, Mogadişu’da büyükelçiliğimize düzenlenen saldırıya, Mavi Marmara katliamına, Filistin meselesine, PKK’nın eylemlerinden Gezi Parkı olaylarına, Ergenekon’dan Paralel yapının olaylarına, 1 Mayıs Taksim ısrarına, Soma kazası sonrasında olduğu gibi her şeyi vurdulu kırdılı eylemlerin bahanesi yapmaya kadar bütün olayların arkasında bu fesat odaklarının kurgusu vardır. Kimse beni aksi bir duruma inandıramaz. Çünkü inancımı yok edecek kadar alçaklık yapıldı. Olaylar hak, hukuk, hakkaniyet sınırlarını aşarak ülkeye ihanete dönüştü, dönüştürülüyor. Yalan, dolan, iftira, sövgü, hakaret bir tepkinin malzemesi olamaz. Ülkesini seven bir karşı duruş üçüncü köprü gibi, havaalanı gibi projelerin durdurulmasını isteyemez. Ülkesini seven bir kişi düşmanın ağzı ile konuşamaz, onlarla, özellikle onların istihbaratlarıyla işbirliği yapamaz! Kimse beni bunların masum, demokrat normal insani tepki verdiklerine inandıramaz. Bu tepkiler demokratik ve insani sınırları öyle ahlaksızca, öyle ilkesiz, öyle banal, öyle vahşice, öyle hayâsızca aştı ki, bunlara bir santim bile anlayış gösteremem.

Hiç boşa uğraşmayın, boşa uğraşmasınlar. Yapılanlar milli birliğimizi, bütünlüğümüzü daha fazla sağlamaktadır. Bu aşamadan sonra, özellikle önümüzde Cumhurbaşkanlığı ve sonrasında genel seçimler sürecinde ne yaparlarsa yapsınlar muvaffak olamayacaklar. Böyle saçma sapan iş de eylem de olmaz. İnsan düşmanlık bile yapacaksa biraz akıllı olmalı değil mi? Böylece bunları taşeron olarak piyasaya süren efendilerinin de dangalak olduğunu anlamış olduk. Peki devlet? Böyle ortamlarda hiç olmazsa devlet sakin olmalı. Başbakan ve iktidar sahipleri sakin olmalı. Zaten ısrarla devleti ve iktidarı yanlışa kışkırtıyorlar. Yapmak istedikleri bu. Çatışmalar çıkmış, evler dükkanlar yanmış, insanlar yaralanmış ölmüş bunların umurunda değil. Çünkü bunlar ahlaksız.

Bir dostun ifadesi ile ahlaksızlıkları Allahsızlıklarından kaynaklanıyor. Yani bunlar Allahsız. Yani vicdansız. O nedenle yalanın bini bir para. O nedenle sakin olunmalı ve olaylara karışanlar ustalıkla kulaklarından tutulup alınmalı. “Gel bakalım evladım” Şimdi anlat bakalım. Sakin sakin, tane tane. Hiç acelemiz yok. Bu işler açısından 2023’e daha çok var. Ayrıca istihbarat ve güvenlik birimleri de birbiri ile son derece uyumlu, irtibatlı olmalı demeye gerek var mı? Özellikle şu günler Başbakan’ın Köln gezisinde çok dikkatli olunmalı. Alman devleti son zamanlarda pek doğru bir yerde durmuyor. Durmasın, bu onun kendi politikasıdır, saygılı da olunabilir. Ama kastı ve sınırı aşacak tarzda yanış yönelişler, kurgular peşinde. Yani organize işler peşinde. Organizasyonu şimdiden deşifre olmuştur, biline. Almanlar mezhebî kışkırtmalarla bir şeyler planlıyorlarsa bu şimdiden kendisi aleyhine sonuçlar vermeye başlamış gibidir, bizden söylemesi. Almanya kendisine yakışacağını düşündüğümüz tarzda büyük devlet gibi davranmalı. Ucuz, basit hesaplar içinde olmamalı. Bizimkiler de onların kuyruğuna takılarak ham hayaller kurmamalı elbette. Özellikle de o çok değerli demokrat ve liberal aydın dostlarımız!

Milli varlığımıza karşı içeriden ve dışarıdan saldırıların, komplo ve kumpasların yoğunlaşması, doğru yolda olduğumuzun başka bir kanıtı sayılabilir. Hepsinin üstesinden geleceğiz. Seçimlerde onları öyle güzel okşayacağız ki.

Herkes bir kez daha şaşıp kalacak. En çok da CHP şaşacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 231
Bu Ay : 6211
Toplam : 6211

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom