Talip SOYLU

Talip SOYLU

malatyahaberleri@gmail.com

HAMLE SIRASI DEVLETTE

HAMLE SIRASI DEVLETTE

 

Vallahi bu sessizlik hayra alamet değil.

Paralel yapıya davulla zurnayla bir operasyon geliyor derken sanki beklenen olmuyor?

Beklenen ne, olmayan ne?

Bu aralıkta yaşamak çok sıkıntılıdır.

Hele operasyona muhatap olacak muhtemel kişiler kaygıdan, korkudan ölüp ölüp dirilirler.

Aslında her şey ortaya çıktı. Saçıp savruldu neredeyse.

Şu haliyle bıraksan bile artık cemaat yapısının bir halt karıştıracağı yok.

Derlenip toparlanamazlar.

Devlet desteğini çekti.

Halk artık yüzlerine gülmüyor, himmet etmiyor.

Haydi, darbe planlarınızı da makul bir izahla kabul seviyesine çıkaralım diyelim; ama şu mübarek millete yapılan hıyanet asla affedilemez, asla unutulamaz. Sen himmet diye, hizmet diye bu aziz insanların yardım duygularını istismar et, diğer tehdit ve şantajlardan topladığın paralar dışında bu milletin aşından dişinden artırıp sana verdikleriyle git çete kur. Git Siyonist ve Hıristiyan vakıflara koltuk çık. İzlenen strateji icabı hadi bunu da anlayalım diyelim. Ama sen bu milletin parasıyla bu millete hayınlık yap. Yok dinler arası diyalogmuş, yok hoşgörüymüş her ne ise, gâvura gösterdiğin müsamahanın yarısını bizden esirge.

İnsan çarpılır vallahi.

Çarpıldılar nitekim.

 

Milletin gerektiğinde betondan çelikten sert olan iman ve ahlak duvarına çarpıldılar. Şu işe bakın, daha tüyü bitmemiş çocukları fosfor ve salkım bombalarıyla feci şekilde yok eden Siyonistler ‘iyi’ de bizim başbakanımız mı kötü? O ülkeyi seviyorsunuz da bizim ülkeyi niye sevmiyorsunuz? Var mı böyle bir şey? Olabilir mi? Başbakan diktatörmüş. Diktatör olmayan kim peki? Herhalde Mısır’ın yeni firavunu Sisi’dir kim olacak. Beşar Esed’dir. Bunlar hakkında bir tek eleştiri ya da kınama cümlesi duydunuz mu? Suriyeli kardeşlerimize gönderilen yardımları engellemekten yani tırları durdurmaktan, bu ve benzeri hesaplar, oyunlar içinde olmaktan onları kınamak akıllarına gelmemiştir.

İroni bir yana, insan Allah’tan korkar.

Hiç tartışmaya gerek yok, artık ortada çok tehlikeli, hain bir örgüt var. Bu örgüte yaptıklarına orantılı olarak çok feci bir operasyon geliyor. Hiç acelemiz yok.

Bu şebekenin elemanları aynı zamanda çok sinsi, çok korkak. Bu kadar mıymıntı, bu kadar silik kişilikte insanları nasıl yetiştirirler anlayamam.

 

Hainden cesur mu olur? Bırakın bu korkuyla, bu dışlanmışlıkla rezil olsunlar. Aldıkları her nefeste, girdikleri her yeni mekânda “acaba ne zaman kulaklarımızdan tutulup çekilecek” diye beklemenin ıstıraplı cezasını biraz yaşasınlar. Niçin aceleye gerek yok? Artık bu aşamadan sonra bunların bir halt yapamayacakları da ortaya çıktı. Şimdi köşe bucak kaçıyor, saklanıyorlar. Sanki bu olanları kendileri yapmamış gibi. Hele bir de içlerinde tam arsız olanları var ki, neredeyse yaptıklarından dolayı insanımızdan madalya isteyecekler. Bu halk size madalyanızı 30 Mart seçimlerinde taktı.

 

Operasyonda niçin acele edilmiyor biliyor musunuz?

Hareket kabiliyetlerini kaybettiler onun için. Baksanıza içlerindeki o arsızlardan bazıları Ak Parti üzerinden, millete ‘Gelin barışalım’ diyor yana yakıla. Şu aymazlığa, şu yüzsüzlüğe bakar mısınız? Demek sen benim kalbime, ciğerime hiç beklemediğim bir anda bıçak sokmaya çalışacaksın, başaramadıktan sonra da “şaka yaptım gel barışalım” diyeceksin, ben de barışacak, hiçbir şey olmamış gibi davranacağım öyle mi? Sen hamleni yaptın. “Başbakan yeni yılı göremeyecek” dediniz. Belgeleri olduğu söylenen iddialara bakılırsa hükümetinizi bile kurdunuz. Bu hükümet seçimle gelmeyeceğine göre herhalde emir ve talimatları o çok sevdiğiniz ülkeden yani İsrail’den alacaktı. Devlet ve millet olarak milli sırlarımızın kurumsal örgütü olan MİT’in müsteşarına ve sonrasında yardım tırlarına operasyon yapacaksınız, başaramayınca gelin barışalım diyeceksiniz öyle mi? Bizim kimseyle kasti bir küskünlüğümüz olmaz, olmadı. Zaten bu iyi niyetimizi kullandığınız için istismar ettiğiniz noktalara geldiniz. Bizim kardeşlik duygularımızı kullandığınız için bize suikast yaptınız.

Şimdi hamle sırası bizde.

Hamle sırası millette.

Hamle sırası hükümette.

Sessizliği kötüye yormayın.

Ancak bir fırtına beklemenizde haklısınız.

Acele işe şeytan karışır.

Hiç acelemiz yok.

Hükümet işine şeytan karıştırmak istemediği için acele etmiyor. Şimdilik bunu bilin yeter derim.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 40
Bu Ay : 7186
Toplam : 7186

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom