Talip SOYLU

Talip SOYLU

malatyahaberleri@gmail.com

TESCİLLİ HAİNLİĞİN DİNİ DE İMANI DA OLMAZ

TESCİLLİ HAİNLİĞİN DİNİ DE İMANI DA OLMAZ

Diyelim ki, siyaset, talep ve tercihlerimize ilgisiz, onlara duyarsız kaldı. O zaman ne olacak? Zaten siyaset seçmeye imkân ve izin veren bir işleyiş değil miydi? Bu nedenle seçme hakkının, demokratik zeminin olmadığı yerlerde demokrasi var değildi. İşte irade ve özgürlüğün kısıtlandığı bu aşamada iktidarı değiştirme şansı, fırsatı var. İktidarı değiştirme şansı ve ihtimalinin olmadığı yerlerde siyaset olmaz. Çünkü siyaset hem özgür bir sosyal, kültürel zeminde yapılır hem de özgür sosyal, kültürel zemin için yapılır. Doğallıkla siyaset özgür birey ve toplumda, özgür birey ve toplumlarla ve özgür birey ve toplum oluşturmak için yapılır. Değişen zamanla birlikte özgürlüğün tanımı, tonajı, niteliği, sınırları da değişir. Bu değişimi izlemek insanı değişime hazırlamak siyasetin en başat vazifesidir. Bir anlamda siyaset yapmayı gerekli kılan sebep siyasetin varmak istediği sonuçla benzeşir.

 

Diyelim ki Türkiye’de sorunlar var. Sorunlar varsa önemli olan siyaset yolunun açık olup olmadığıdır. Sorunlar varsa siyaset de var. Siyaset bu sorunu çözecektir. Mevcut seçenek ve programlar çözümde yetersiz kalıyorsa, o zaman insanımız başka seçenek ve programları deneyecektir. İşte seçimin vazgeçilmez ana esprisi buradadır.

 

Şimdi soruyorum: Başbakanımızı değiştirme hak ve imkânımız var mı? Evet var. Peki, vesayetçileri veya son olaylara burnunu soktuğu şekliyle cemaati değiştirme imkânımız var mı? İşte orada durun. İşte orası tüm özgürlükleri yok eden kâbus! Bırakınız bizleri, cemaat üyesi hatta ileri düzeyde üyesi birinin hocasını eleştirme hakkı var mı? Ne gezer. Kimsenin tartışamayacağı bir program oluşturulmuş ve yine kimse ne olup bittiğini, kimlerle, hangi odaklarla ne tür bağlantılar, ilişkiler kurulduğunu bilemeden sorgulayamadan ‘emir böyle geldi’ diye gösterilen hedefe doğru gidiyor. Sıkıysa talimatları yerine getirme. Ne acınası bir durum. Bir kere seçme ve seçilme hakkı, şansı olmayan, tercihini, iradesini ortaya koyamayan bir sefil. Ruhun, benliğin düşüşü, sefaleti. Şimdi bu yapı, kalkmış, paralel yapılanmalarla hangi akıla hizmettir bilinmez, hükümeti düşürmeye çalışıyorlar.

 

Daha ilerisine gidildiğinde milli iradeye bir saldırıya alet oldukları görülüyor. Hadi diyelim ki ben bunları cemaatten biri olmayarak söylüyorum ve oradaki kimi arkadaşlar da benim peşin hükümle bunları söylediğimi iddia ediyorlar. İyi de Hoca Efendi Hazretlerinizin yanında cemaati birlikte kuran, düne kadar birlikte çalıştıkları yol arkadaşlarının ayrılışına ne diyeceksiniz? Onlar kötü, tukaka öyle mi? Zaten bu koşullanma olmazsa cemaat türü kapalı yapılar varlıklarını sürdüremez. Onlar saltanatla şımarmış varlıklarını, sizin öldürdükleri benlikleriniz, ruhunuz üzerinde sürdürüyor. Ne acı. Bu ruhun sefaleti değil de nedir? İşte o oyunu görüp ayrılanlar cemaatin açık bir ihanet içinde olduklarını veya CIA Mossad gibi fesat odaklarının amaçlarına hizmet eder olduklarını beyan ediyorlar. Doğrusu belgeler de onları haklı çıkartır nitelikte. Bu yönde ilk değiniler yaptığımız yazılarımıza kimi dostlarımız tepki vermedi değil. Neredeyse bize darılanlar oldu. Şükür, son gelişmelerden sonra onların hatırı sayılır bir kısmı, bir yanlışta ısrar etmeme erdemi göstermeye başladılar. Hele ben bu yazıyı yazdığım şu sıralar internete bir ses kaydı düştü ki sormayın: Kayıtta CIA Fethullah Gülen’i MİT’e karşı uyarıyor. Şu rezalete, şu derin, gizli, kirli ittifaka, ilişkiye bakın. Bu yayın doğruysa Gülen hareketinin CIA tarafından kontrol edildiği kendi ifadeleriyle belgelenmiş oldu. O kayıtlarda CIA şunu diyor açıkça: “Biz seni ne güzel kullanıyorduk. Seninle ne güzel hesaplar, planlar yapıyorduk. Seni yönlendiriyorduk. Şimdi MİT aramıza girdi ve bizi takibe aldı. Türkiye bizim planlarımızı, amaçlarımızı anladı” Artık bu hareketin savunulur, elle tutulur bir yanı kalmamıştır.

 

Hem sonra yapılanlar hayra alamet değil. Gizli, kapalı ilişkilerle siyaseti kuşatmak anlaşılır bir şey değil. Bu toplumu bir odaya kapatıp üzerine kapıyı kilitlemek isteyişinizi hoş görmemizi mi istiyorsunuz? Hayır, ne din ne iman ne insanlık ne siyaset adına böyle bir şeyi bizden bekleyemezsiniz. Eğer varsa böyle bir niyetiniz ki yaptıklarınızdan bu niyetin var olduğu anlaşılıyor, siyaset tam da hünerini bu zamanlarda gösterir. Yani siyaset kapıları açmak, gerektiğinde kırıp açmak için vardır. İşte Başbakanımızın öncülüğünde bilinçlenen milli irade şimdi bunu yapıyor. Bizi tecrit odası gibi sıkı sıkıya kapamak istediğiniz odaların kapılarını açıyor, kırıyor ve açıklığa çıkarıyor.

 

Eğer o kapıyı üzerimize kapatmayı başarabilseydiniz, o kapıyı hangi kilitle açacaktık? Bir avuç gökyüzü bile sizin insafınıza kalacaktı. Bunun neresi din, neresi iman, neresi ahlakla bağdaşıyor Allah aşkına. O duruma düşseydik, oyunlarınız tutsaydı, sizleri nasıl değiştirecektik? Bunu sormak bile abes.

 

Yavrucuklar, kuzucuklar hiç değilse Başbakan’ı iktidarı değiştirme imkânımız var. O nedenle siyaset alanını daraltmanıza asla izin veremeyiz. Bir şey daha var devlet ve millet sizleri yakın zamana kadar kadife eldiveniyle okşadı. O yumuşaklığı öyle berbat, öyle çirkin istismar ettiniz ki.. Şimdi tepenize çelik yumruğu yiyeceksiniz. Çelik yumruk öncelikle iyi niyetleri nasıl oluyorsa aptallıklarını artıran düşüncesiz şakirtleri kullanan, kışkırtan tescilli hainlerin tepesine inecek. Bas bas bağırdık: “Kardeşler” dedik, “Karanlık, bulanık fesat odakları sizleri kullanıyor. Cemaat üzerinden Türkiye’ye operasyon yapıyorlar. Uyanın, uyarın ve tehlike hattından bu tarafa gelin, en azından uzaklaşın. Müslüman kardeşlerinizin eli sizleri tutmaya hazırdır. Gönüllerimiz sizlere açıktır” Anlayan oldu, inat eden oldu. Bir seçimin eşiğindeyiz. Bu seçim aynı zamanda böyle bir seçimin yapılacağı cihetten de önemli.

 

Siyaset seçme hakkı ve imkânın yaşanılır ortamını var etmek kadar biraz da böyle bir şey olmalıdır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 852
Bu Ay : 3336
Toplam : 3336

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom