Talip SOYLU

Talip SOYLU

malatyahaberleri@gmail.com

BİZİ DURDURAMAMANIN ÖFKESİYLE GEBERSİNLER!

BİZİ DURDURAMAMANIN ÖFKESİYLE GEBERSİNLER!

 

Hayatı oyun düzeni ve heyecanıyla yaşamaktaki ısrarınız Türkiye’yi tehlikeli bir sürece sokacak bir seyir izledi. Sizler kocaman çocuklar olabilirsiniz ama Türkiye sizin oyun sahanız veya oyuncağınız olamaz. Buna imkân yoktur. Türkiye’nin gösterdiği müsamahayı işleyişteki gevşeklik olarak yorumlayıp durumdan ihanete dönük bir vazife çıkarmak sadece sahiplerinin basitliğini, bayağılığını gösterir. O nedenle herkes durduğu yeri, duruş tazını ve Türkiye’yi bir kez daha anlamaya çalışmalıdır. Bu anlayış bilgi, duygu, düşünce ve pratik dünyamızda değişimler, sarsıntılar meydana getirebilir. Getirsin. Bilin ki, Türkiye’nin atar ve toplardamarlarında hiçbir zaman ihanet akmamıştır. Her zaman ruhu anlayışla, müsamahayla, tebessümle dokunmuştur. Türkiye’nin ruhu rengini, kokusunu, dokusunu imandan alır.

 

O nedenle yatay, dikey veya paralel tertiplenmelerle bu zemini çökertmeyi amaçlayan veya böyle menfur bir tezgâh içinde olanlar, bu gülün dikeninin de olduğunu bilmelidir. Bizi öldürmeye gelenlerin bizde dirilecekleri bir hayat bulmaları ruhumuzdaki dirilik ve hayat coşkusu iledir. Evet, ama artık yanlışlık veya hata sınırını aştığından çoktan gelip ihanete dayanan kumpasları da hoş görmenin bu kadarı aptallık olur. “Ne iyi ediyorsunuz da evimizi başımıza yıkıyorsunuz” diyecek halimiz yok. Hiç kimse bizden bunu beklememeli, hele dostluk adına, din- iman adına asla beklememeli. Oyun bitti. Artık hiçbir cemaat üyesi Türkiye’den müsamaha beklemesin. Artık herkes yerini, yolunu bir kez daha belirlemelidir.

 

Engellenmek, durdurulmak istenen güç Türkiye’dir. Aklıyla, kalbiyle, maddi manevi gücüyle, tüm yetenek ve dinamikleriyle ayağa kalkan Türkiye!.. Başta Kemalettin Özdemir ve Latif Özdoğan gibi ta başından beri Fethullah Gülen’in yanında olan kişilerin beyanlarından bu gizli gerçekler artık herkesin malumu oldu. Evet, CIA ve Mossad, cemaat üzerinden Türkiye’ye ve Türkiye’nin faaliyet alanımıza sızdı. Bu sızma daha önce de üstelik daha etkili bir şekilde vardı. Adamlar istedikleri zaman istedikleri karışıklıkları çıkarıyor, istedikleri tarzda darbe yapıyorlardı. Daha ne olsun. Bu yanlış değildir. Ancak size bundan beş kat daha gerçek bir doğruyu söyleyeyim. O da şudur: Asıl MİT cemaat üzerinden CIA ve Mossad’ın faaliyetlerini izledi. Özellikle 2005’ten bu yana MİT dikkatlerini dışarıya çevirerek bu iki casusluk odaklarını islemeye aldı ve başardı da.  

Yani?                                                                 

Yani kimse boş yere heveslenmesin, kimse boş yere üzülmesin. Türkiye öyle üzerinde artık rahatlıkla operasyon yapılacak bir ülke değil. Hâlâ anlamayanlar, nasıl olsa, hem de çok uzak olmayan bir zamanda anlayacaklar.

 

Yedi yaşımdan beri siyaseti izlerim. Dünyada olup bitenlere ilgisiz değilim. Eğer ben bu işleri az çok biliyorsam şu anda MİT söz konusu istihbarat odaklarının faaliyetini adım adım ve etkili bir şekilde izliyor. Aldıkları nefesten bile haberimiz var. Eğer böyle olmasaydı şimdi Türkiye peş peşe patlatılan bombalarla cehenneme dönüştürülürdü. Eğer böyle olmasaydı çok karışıklık olurdu, olacaktı. Siz sanmayın ki fesat odakları böyle olaylar planlamıyorlar. Ne çare ki, her planları daha plan aşamasında etkisiz duruma getiriliyor. Millet sanılandan da uyanık. Gözünün önüne çekilen perdeyi kaldırdı. Perde gerisinde olup biten gerçekleri anlamada ustalaştı. Yani millet düşmanları, Türkiye düşmanları başaramıyor. Milli amaçlar güden, artık şimdi güdümlerine alamadıkları MİT’i baş düşman ilan ettiler. Çökertilecek ilk ve en önemli hedef! Hizmet de bu konuda görevini tam yerine getirdi maşallah. Anlaşılır gibi değil. MİT’e operasyon yapmak senin işin mi? Sırf bu olay bile kimlerle iş tutulduğunun ve ilişkilerin derin, karanlık boyutunun kanıtı. Yakında herkesi tam manasıyla şok edecek korkunç belgeler ortaya çıkacak. Halis niyetli insanlar hizmettenim, cemaattenim demeye hicap edecekler. Orada geçirdikleri yıllara hayıflanacaklar göreceksiniz. Art niyetlilere, arsızlara gelince onlara zaten bir diyeceğimiz yok.

 

Geldiğimiz son noktada olarak malum cemaat üzerinden manevi duyguları, mezhep farklılıklarını öne sürerek oyun kurmaya çalıştılar, çalışıyorlar. Ama olmuyor. Nice bir zamandır başaramıyorlar. İstihbarat ve güvenlik güçleri son derece koordineli çalışmalarının başarılı sonuçlarını kısa zamanda alıyor. Fesat odakları başaramamanın yani Türkiye’yi yangın yerine çevirememenin sıkıntısı içinde kıvranıyor. Bizi durduramamanın öfkesi içinde gebersinler. Sıkı takip ediliyorlar. Artık talimatları ile hareket eden ve adeta bir alt birimleri gibi çalıştırdıkları MİT yok. MİT çanlarına ot tıkıyor şimdi ve planlarını gerçekleştiremedikleri için çıldırıyorlar. O nedenle Hakan Fidan’ı hedef yaptılar. Bizim aklı evveller de Hakan Fidan’a saldıran koroya katılarak gerçekten son hizmetlerinden birini yerine getirmiş oldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 79
Bu Ay : 6876
Toplam : 6876

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom