Necmettin Evci

Necmettin Evci

necmevci@yahoo.com.tr

ÇÖKÜŞÜMÜZÜ İZLEYECEKLERDİ

ÇÖKÜŞÜMÜZÜ İZLEYECEKLERDİ

ÇÖKÜŞLERİNİ İZLİYORUZ!

 

 17 Aralıkta yükselen Türkiye’nin yolunu kesmek için bir kumpas kuruldu. Türkiye’nin önlenemez, engellenemez yürüyüşü bir darbe girişimiyle durdurulmak, engellenmek istendi. Onlara sorarsanız bir yolsuzluk soruşturmasıydı.

 

Ne hikmetse operasyon son yıllarda yapılan devasa muhteşem yatırımları hedef alınıyor, ilgili yüklenici ve şirketlerin mal varlıklarına tedbir getiriliyordu. Yani o firmalar bir anlamda kilitleniyor, kapatılıyordu. Amaç elbette ekonomimizi kapatmak; sıçrama azmimizi, aşkımızı ve gücümüzü kırmaktı. Türkiye’ye yatırım yapmak isteyenlerde olumsuz bir algı oluşturmak istendi. İtibarımıza suikast yapılıyordu. İlk amaç ülkemizin ekonomik yatırımlar bakımından güvensiz, istikrarsız olduğu imajını vermekti.

 

Yapılan eşkıyalığa hukuki bir kılıf bulmaya çalıştılar. Eğer başarılsaydı, zaten amaçlarına ulaşacaklardı. Tezgâh kurulmuştu: Yargı içindeki paralel savcı ve yargıçlar, polis içinden görevlendirdikleri paralel adamları ile birlikte bakanlara sonra Başbakan’a kadar gideceklerdi. Eş zamanlı olarak medya ayağı, ekranlarda ve gazete sayfalarında göreve çoktan hazır oldukları anlaşılan entelektüel vurucu tim devreye girecekti. Rahmetli Menderesi ipe götüren o tezviratları bir hatırlayın. Sokaklar karıştırılacak, kaynatılacak, öfkeler köpürtülecek bir linç kampanyası başlatılacaktı. Korkunç bir dezenformasyon ve kara propaganda ile Ak Parti’de yoğunlaşan algı amaçlanan istikamette değiştirilecek, iktidar düşürülecekti. Ukrayna ve Mısır örneklerinden ve daha sonra açığa çıkan gizli dinleme ve fişlemelerden, montaj kaset çalışmalarından anlaşılıyor ki, çok çirkin bir darbe girişimi, aşağılık bir kumpas önlenmiş.

 

Bu olayların olduğu günün ertesi, ABD büyükelçisi Ricciardone, anlamı insana ürküntü veren bir beyanat yayınlamıştı. Hatırladınız; “Bir imparatorluğun çöküşünü izleyeceğiz!” Şu beyanata bakınız! Bu talihsiz ve dostane olmadığı anlaşılan sözü olanlarla ilişkilendirerek çözümlediğiniz zaman, ABD’nin bu işin neresinde olduğunu ciddi kaygılarla, sorularla merak ediyorsunuz. Tarihlerinde bu yöndeki kaygılarımızı yersiz kılacak uygulamaları yok değil hani. CIA’nın birçok ülkede devrim ve darbe girişimlerini nasıl desteklediğini, örgütlediğini bilmiyor değiliz.

 

Ricciardone ne demek istedi? Bunu anlamak için öyle çok zeki olmaya gerek yok. Belli ki, ülkemiz için çok güzel iyilikler düşünülmüş ve düğmeye basılmıştı. Türkiye’ye iyilik yapmanın tam zamanıydı. Harekete geçilmezse yarın çok geç kalınabilirdi. Çünkü krizler, savaşlar, iç karışıklıklar gibi çevresindeki bir dizi olumsuzluğa rağmen Türkiye dünyayı hayran bırakan gelişmesini aksamadan, aksatmadan sürdürüyordu. Bir yandan peş peşe muhteşem projelerin ihalesini yapıyor diğer yandan süratle biten yatırımlar hizmete açılıyordu. Türkiye artık yüz yıllık düşünmeye başlamıştı. 2023 vizyonu bunun açık ve sembolik kanıtıydı. İşte bu nedenle bir dost olarak Türkiye’nin iyiliğine iyilik katmalı değiller miydi?

 

Evdeki hesaba göre iyilikler, kademe kademe ince ayrıntısına kadar düşünülmüş uygulamaya konmaya başlanmıştı. Hesaplarının çarşıya uyacağından emin gözükenler, neredeyse sevinçten dört köşeydiler. Ricciardone o beyanatı verirken gözleri ışıldıyor, parlıyordu. Çünkü imparatorluğun çöküşü başlamıştı. Hangi imparatorluk? Herhalde bu kişi ABD’nin çöküşünden bahsedecek ve bunu arzulayacak değildi. Gözümüzün içine baka baka, üstelik böyle bir zamanda bu beyanat ne anlama gelmeliydi? Öylesine, iş olsun kabilinden konuşmak Büyükelçi’nin konumuna ve ağırlığına yakışmazdı. Öylesine söylüyor olacak kadar samimi, ciddi olamazdı diyelim. Çünkü öbür türlüsü dostane bir tutumla bağdaştırılamaz. Buradaki ‘imparatorluk’ herhalde Avusturya- Macar veya Roma Cermen de olamazdı. Olsa olsa Osmanlı’nın yaşayan canlı uzantısı olarak kabul edilmesi muhtemel ve öyle algılanmasında da bir sakınca olmayan Türkiye Cumhuriyeti’nin çöküşünden söz ediliyor olmalıydı. Seçimle iktidara gelmiş Cumhuriyet hükümetinin çılgın bir kaos ve kumpas planıyla alaşağı edilmesinden.

 

Ricciardone’nin biraz da arzu ve temenni ettiğini hissettirir tarzda çöküşünden bahsettiği İmparatorluk hangisidir? İz aptallar, aptal yrine konanar bunu anlayamıyoruz da ondan soruyoruz. Aptallık ölçüsünde saf gözükenler biraz çetin ceviz ve uyanık çıktılar. Oyun tutmadı. Plan bozuldu. Şebeke dağıtıldı. Üstelik fesat odakları ilişkileri ile birlikte açığa çıktı. Dost gibi gözüken düşmanlar, işbirlikçiler, maşalar belli oldu. Şimdi karşı operasyon başlatıldı. Asıl etkili operasyonu 30 Mart günü, halk, sandıkta yapacak. Size unutamayacağınız şekilde ve şiddette bir ders verecek. Size akıllılığınızdan kaç kezdir almadığınız, almaya yanaşmadığınız dersi bir kez daha verecek. Sarsacak, savuracak sizi. Paçanızdan kulağınızdan tutup sizi birbirinize çarpacak. Toplayacak, çıkaracak, bölecek. Böylece önemsediğiniz halkımızın matematik yeteneğini de anlamış olacaksınız çarpıldığınız veya bölündüğünüz yerden. Bu halkın değeriyle, devletiyle, düzeniyle, dünyasıyla oynamanın ne demek olduğunu çok feci cezalandırılarak öğreneceksiniz. Millet iradesini ve idaresini hiçe saymanın ağır karşılığını yaşayacaksınız. Milletin haliyle, hayatıyla, hayaliyle oynamanın ne affedilmez bir şeytanlık olduğunu canınız yanarak anlayacaksınız. Canınız yanacak ki, bir daha canlar yakmaya tevessül etmeyesiniz. Esaslı bir şekilde tokatlanacaksınız ki, bir daha bize diz çöktüreceğinizi sanmayı aklınızdan bile geçirmeyesiniz.

 

Şimdi tam kalbimize saplamak istediğiniz bıçağı tam ciğerinizin ortasında hissedeceksiniz. Bunu siz istediniz. Yok etmeyi isteyenler yok olmayı da göze almalı değil midir? Hainlerin onuru olmaya bilir hiç olmazsa düşmanlığınızda onurlu ve cesur olmalı değil misiniz? Öldürmek, yok etmek, çökertmek istediğiniz düşmanlarınızdan hiç olmazsa delikanlılığı, mertliği, onuru, cesareti,  öğrenseniz.

 

Türkiye’nin önlenemez, engellenemez yürüyüşü bir darbe girişimiyle durdurulmak engellenmek istendi. Bir imparatorluğun çöküşünü izleyecektik. Kim bilir belki de bir imparatorluğun çöküşünü izliyoruzdur. Bu imparatorluk hangisidir? Ama asla Türkiye değildir, olmayacaktır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 94
Bu Ay : 6074
Toplam : 6074

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom