Necmettin Evci

Necmettin Evci

necmevci@yahoo.com.tr

CANIMIZ, CENAZEMİZ ÜZERİNDE

CANIMIZ, CENAZEMİZ ÜZERİNDE

TEPİNEREK BAYRAM YAPTINIZ!

 

FBI ve CIA ile birlikte çalışmış, Asya çevirmenliği geçmişiyle Türkiye’yi, Türkiye ile ilgili karanlık ilişkiler ağını herkesten fazla bildiğinden kuşku olmayan gazeteci Sibel Edmonds, geçen gün  aHaber’de yayınlanan “Yaz Boz” programında önemli açıklamalarda bulundu. Amerika-Türkiye ve Gülen Cemaati arasındaki karmaşık ilişkiyi bir kez daha deşifre eden o açıklamalardan kimi alıntılar yapıp bir iki cümle de ben etmek istiyorum:

 

“Gülen sadece bir sembol. Asıl önemli olan ve işi yapan Gülen markası. 1997′den sonra CIA Gülen’i oyuna dahil etti. CIA onu ABD’ye getirdi. Gülen 15 yıldır ABD’de yaşıyor ve 20-25 milyar dolarlık bir ağı kontrol ediyor ve kimse gerçekten bu paranın nerden geldiğini bilmiyor. Gülen cemaati ve CIA bununla kalmadı tabii ki, Türkiye’de büyük bir medya ağı kuruldu, satın almalar yoluyla, polis teşkilatına, hukuk ve askeri alanlara sızdılar.

Erdoğan güçlenince bu yapıya başkaldırdı. Aslında bu “Gülen” markasının arkasındaki CIA vb. derin yapılara da başkaldırıydı.

Gülen’in ABD’deki en büyük destekçisi oradaki Yahudi lobisidir.

Bu noktada başka bir olay patlak verdi; CIA ve Gülen, işe el atmış, protestolarda aktif rol oynamaya başlamıştı. Ve eş zamanlı olarak ABD ve Avrupa basınında Erdoğan “diktatör” olarak anılmaya başlandı.

CIA’nın kukla hükümetler kurduğu ve ardından bir gecede onları yok ettikleri bilenen bir gerçek. Aynı şey Erdoğan’ın da başına geliyor. Öte yandan Gülen’in ABD dışında CIA ile birlikte açtığı okullar tek tek kapatılıyor. Çünkü bu ülkeler, Gülen cemaatinin varlığının kendi ülkelerinin ulusal güvenliğine bir tehdit olduğunu, CIA ile ortak operasyonlarda kullanıldığını kavradılar.”

*

Konuşmanın bütününde çok daha çarpıcı bilgiler paylaşılmaktadır. Bilgilerin her biri insanı şoka sokuyor. Ben sadece birkaç cümle aldım. Alıntı yaparken anlamı bozan veya konuşmacının kastını aşan bir format içine girmesine asla izin vermedim. Buna tenezzül de etmem. Okurlarım bu tarz paylaşımların meraklısı olmadığımı, hatta elimde gereğinden fazla bilgiler olmasına rağmen, bunları paylaşma gereği hissetmediğimi, özellikle bu olayların patlak verdiği ilk zamanlar, bu tarzdan bilerek kaçındığımı bilirler. Öncelikle kimi asude, naif dostlarımı incitmemek, üzmemek için bu yola tevessül etmedim. Bir kısmı benim de arşivimde olan belgeler bir şekilde yaygınlık kazandıktan sonra, güncelin izini süren bir yazar için hiç de iyi olmayacağını bile bile, sözümü sonraki halkada söylemeyi seçtim. Yani herhangi bir haksızlığa yol açmamak için azami hassasiyet gösterdim. Ama işte yukarıya alıntıladığım Edmonds’ın ifadeleri ne kadar çarpıcı ve sarsıcı değil mi?

 

Edmonds bu gizli saklı işlerin mutfağında bulunmuş ve bulunan bir gazeteci. Yani işin merkezinden, merkezdeki ilişkilerden geliyor. Beğenin beğenmeyin, Edmonds’ın verdiği bilgilerden şu özet tespitleri yapalım evvela: CIA Fethullah Gülen’i ABD’ye götürerek onu teşkilat ve imaj olarak büyütüp sembolleştirmiş, Türkiye ve diğer İslâm coğrafyaları üzerinde yaptığı, yapacağı operasyonlarda kullanmıştır, kullanmaktadır. Bir marka olarak Gülen’in sadece ismi ve manevi etkisi kullanılmış asıl işi CIA organize etmiştir. CIA tarafından çeşitli yöntemler kullanılarak Gülen cemaatinin veya örgütünün önü açılmış, neredeyse küçük ölçekli devletlerin bütçesine denk oranda bir paraya hakim olması sağlanmıştır. Gazetecinin bu paranın kaynağının bilinmediğini yani kara, kirli para olduğunu söylemesine rağmen, bizim için bu paranın çoğunun ‘himmet’ yoluyla Anadolu insanından soygunla, bir kısmının iğrenç şantajlarla işadamlarından haraç olarak toplandığı artık malumumuzdur. Yani ortada bir çeşit mafyatik örgütlenme ve dehşet bir para düzeni vardır.  Bu para gücü ile sadece medya ağı kurulmamış, ardından zaman zaman parayla polis ve yargı elemanları satın alınmıştır. Gülen’in bir kasetinde bu konu açık açık söyleniyordu. Şu an tam aklımda değil ama “Ne yapıp edin, para verin, parayla satın alın ama bu hakimleri, savcıları satın alın. Davaların yönünü değiştirin” gibi lâflar ediyordu. Belki siz de internette rastlamışsınızdır. Yani bir rüşvetten, yolsuzluktan, iltimastan, adam kayırmadan söz edilecekse bu ahlaksızlığın en beterini cemaat veya onu kullanan örgüt yapmıştır. Başbakanın, en büyük destekçisi ABD’deki Yahudi Lobisi olan bu yapıya, bu yapı üzerinden CIA’ya ve Siyonizm’e başkaldırdığı anlaşılmıştır. Birçok safdilin söylediğinin tersine Ak Parti hükümetlerinin ABD’nin çıkarını gözeten bir politika izlemediği bir kez daha anlaşılmıştır. Son gelişmelerle birlikte (Kılıçdaroğlu ABD’ye gitti. Orada cemaat mensuplarıyla görüştü. Sarıgül’ün adaylığını orada açıkladı. Sarıgül’ü masonlukları tescilli kişiler, Koç ve aydın Doğan’ın desteklediği, Gülenin ismi geçen herkesle birebir çıkar ilişkilerinin olduğunu hatırlayalım) asıl diğer yapıların ABD ile ilişkileri tartışılır hale gelmiştir.

 

Söyleşi, aslında bu ilişkilerin perde arkası bağlantılarını da ele vermektedir. Bu şer ittifakının ‘diktatör’ söylemi ile esasen CIA ile müşterek hazırladıkları bir planı uyguladıkları anlaşılmıştır. Bunlar o kadar basit, bön insanlar ki; biz böyle yazıyoruz ya, çıkıp “Hayır” derler, biz ABD ile CIA ile böyle bir plan hazırlamadık. İşte bunların anlama ve zeka kapasitesi bu kadar. Sanıyorlar ki, kara giyimli kara gözlüklü adamlar, bunlarla bir masaya oturup, “Memleketinizi kendi kontrolümüze almak için sizlerin biz CIA ajanlarına yardım eder misiniz?” diyecekler. Ey dostlar, ey dostlar, sizin gibi dost olduktan sonra bu ülkenin başka düşmana ihtiyacı yok. CIA sizin gibi aptal mı? İktidar hırsı veya cemaat çıkarı için memleketini uçuruma itmeye hazır ve gönüllü insanlar olduktan sonra CIA’nın ilave bir program uygulamasına zaten gerek yok. Düşman siyasi ve sosyal yolları kullanarak sizden daha tahripkâr program hazırlayamaz, merak etmeyin. Sizler gibi işbirlikçiler olmaksızın dışarıdan hiçbir program zaten içeride yıkıcı olamaz. Onun için sizin varlığınız çok önemli. Ama kimin için önemli?

 

Şu mantığa bakınız; ‘Ak Parti iktidardan gitsin de sonra ne olursa olsun’ anlayışındaki bir mantığa ilave yıkım programları vermeye gerek var mı? Gezi olaylarında ve 17 Aralık’ta çökertmek istedikleri hedefler, bilfiil hükümetiyle birlikte Türkiye’nin enerji, ulaşım, şehircilik ve teknoloji yatırımları değil miydi? Sizler, ah sizler!.. ABD aptal mı ki, sizlerle memleketi uçuruma sürükleme anlaşması yapsın. Zaten işiniz, işleviniz bu. Sizler oldu bitti bu memlekette, bu memlekete hizmet edenleri hep cezalandırmadınız mı? Adnan Menderes’i sırf bu yüzden ve bugün uygulamak istediğiniz kara propaganda ile hemen hemen tıpa tıp aynı dil ve usullerle idam etmediniz mi? İyi mi oldu? Memleket kazandı mı? Hayır, kaybetti ve siz kaybettiğimiz o değerlerden sonra içimize dayanılmaz hicran, kurşun ağırlığınca hasret düşüren o hüzünlü o hazin günü bayram ilan ettiniz; 27 Mayıs! Yalan mı? Bu memleketin hüznünü, perişanlığını kendinize bayram bildiniz. Cesedimiz, cenazemiz üzerinde çılgınca tepindiniz, sarhoş kahkahalarla zaferinizi ilan ettiniz. Kime karşı? Bu millete karşı. Siz bu memleketin dostusunuz öyle mi? Siz mi bu milletin dostusunuz? Onun için dostluğunuz buysa başka düşmanlığa gerek yok diyoruz. Alnınızda silinmez ve silinmeyecek olan o kara lekeyle, o utançla yaşayın. Lekeli ilişkiler tezgahını millete karşı bir süre daha işletin bakalım. Her gün deşifre oluyorsunuz. Her gün bir iğrençliğiniz ortaya çıkıyor.

 

Her şeyi herkesi anlıyorum da şeytanlıkların, zalimliklerin manevi duygular, motifler arkasına gizlenmesini anlamakta zorlanıyorum. Bunda ne var diyeceksiniz. Haklısınız. Ama bir yandan da asıl irfan pınarımızı, gönül dünyamızı kurutan; ferasetimizi, basiretimizi körelten bu yapının art niyetli çirkinlikleri ortaya çıktığı için de seviniyorum.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 113
Bu Ay : 4479
Toplam : 4479

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom