Talip SOYLU

Talip SOYLU

malatyahaberleri@gmail.com

KARDEŞLİK Mİ KALLEŞLİK Mİ?

KARDEŞLİK Mİ KALLEŞLİK Mİ?

 

Tehlikeli bir oyun içindeler. Çoklarının sandıklarının tersine oyunlarını gerçekten çocukça oynuyorlar. Çocuk koltuğun arkasına saklanmış, her tarafı ortada şirinlikler yapıyor. Kendini gizlemiyor, sadece görmemekle gizlendiğini sanıyor. Sadece gizlenmiyor, dehşetli bir şeyleri gizliyor ayrıca. Orada kastını aşan tehlikeli bir oyun kuruyor. Kibritle, benzinle, ateşle oynuyor. Sebep olabileceği faciadan haberi olmayarak oyunundan zevk alıyor. Engelliyorsunuz, hırçınlaşıyor. Ona sorsanız siz onun keyfini kaçırıyorsunuz. Oysa müdahale edilmezse bir yangına sebebiyet vereceğini, üstelik ilk aşamada kendisinin yanacağını bilmiyor. Aklı bu kadarını kurtarmıyor.

 

Ev halkı olarak, hele sorumlu anne babalar olarak bu oyunu engellemek zorundasınız. Olmadı çocuğun kulağını çekip bir yere oturtacaksınız. Canı yanacakmış, yansın. Canı acıyacakmış acısın. Bütün ev yanacağına, bütün evin canı acıyacağına geçici olarak çocuğunuzun canını yakacaksınız. Çocuğu dışarıdan ayartanlar var. Eline çakmağı benzini tutuşturanlar, bir oyun düzeni içinde evimizi yakmak isteyenler var. Çocuğun hatırına onlar ve olanlar karşısında “Aaa evimizi yakma çabanızla ne güzel ediyorsunuz” diyecek halimiz yok herhalde. İşte Türkiye’ye diz çöktürmek üzere oyun kuranlar da bu çocuklar üzerinden hareket ederek sonuç alacakları derin yanılgısı içine düştü. Onlar için Türkiye ve Türkî coğrafyalara sızmanın en kolay en etkili yolu cemaati kullanmaktı.

 

Basiretsizlik, gözü kapalılık insana akıl almaz şeyler yaptırır. Öyle bir savrulma yaşarsın ki, aşkla, neredeyse ibadet şuuruyla din ve millet düşmanlarıyla kol kola girersin. Onlarla iş tutarsın. En ahlaksız yöntemle edinilen en gizli sırları, bilgileri götürür CIA’nın Mossad’ın önüne korsun. Amaçta ve eylemde böyle kirli bir ittifakın denendiği ve şu an uygulanıyor olduğu sır değil. Bazen amaçlarını gerçekleştirmek isteyenler, düşmanla bile birlikte olabiliyor. Bazen de birlikte oldukları için aynı hedefe yöneliyorlar. Çökertilmek istenen hedef Türkiye’dir.

 

Kırmak istedikleri Türkiye’nin atılım gücüdür. Engellenmek istenen, geleceğe doğru yönelen yürüyüşümüzdür. Engellenmek istenen Türkiye’nin dev yatırımlarıdır. Uydurma, düzmece belgeler, kes yapıştır montaj kasetlerle sürdürülen saldırılar, doğrudan ülkesi, milleti ve devletiyle milli varlığımızı hedef almaktadır. Siz de tutmuş sözüm ona dershane ve yolsuzluk üzerinden hükümete darbe girişimi içinde figüran oluyorsunuz. Yıllardır büyümeniz için size imkân tanıyan iktidara en aşağılık yöntemlerle saldırıyorsunuz.

 

Kendi payıma beni huzursuz eden ne yolsuzluk iddiaları, ne hükümete dönük eleştiriler hatta kalkışmalardır. Yasal sınırlar ve yöntemler içinde teşkilatlanır mesela parti kurar veya dernekleşir, size oy veya gönül vermiş insanların sesini gündeme taşır, seçime girer iktidarı ele geçirirsiniz. Benim buna bir diyeceğim yoktur, olamaz. Ama siz size yardımcı olmasını istediğiniz ve her defasında da en üst seviyede size yardımını esirgemeyen yapıyı tutup arkadan itiyorsunuz. Sizce bunu adı nedir? Dürüstlük müdür, insanlık mıdır, kardeşlik midir, iyilik midir, hayır mıdır? Yoksa… Evet, yoksa sahtelik midir, çıkarcılık mıdır, kalleşlik midir, düzenbazlık mıdır, hainlik midir nedir?

 

İnsanımız, olayları, ibretle, hayıflanarak ve iç geçirerek izliyor. Cemaati kullanan yapı bayağılaştıkça bayağılaşıyor. Dün Düzce’de yurtta kalan öğrencileri, Başbakan Erdoğan’a hakaret ve beddua seanslarına katılmadıkları için, gecenin bir vaktinde sokağa attılar. Dershanelerde aynı kepazelik yaşanıyor. Yakında piyasaya yeni kasetler servis edileceği haberi dolaşıyor. Bunlardan biri Sayın Başbakan’ın, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili olanıymış!. Hemen söyleyeyim ki, bu çoğunun artık montaj olduğundan şüphe olmayan kaset, evvela yapanların ne kadar ahlaksız, şerefsiz olduklarını kanıtlayacaktır.

 

Şimdiye kadar cemaate gönül vermiş kişileri, kardeşlik duygularımızla hep bu işlerden ayrı tuttuk, ayrı tutmaya da devam edeceğiz. İyi ama canım, doğrudan milli varlığımızı hedef alan bu saldırılar karşısında iyi niyetin, müsamahanın da bir sınırı var. Bu temiz yürekli kardeşlerimiz de olayı kenardan izlemesinler artık. Çıkıp ortaya ne diyeceklerse desinler, ne yapacaklarsa yapsınlar. Hiç olmazsa “Biz bu paralel yapı içinde değiliz. Bu yapının yaptıklarını tasvip etmemiz mümkün değildir. Sayın Başbakanımızın yanındayız” desinler. Saflar belli olsun. Dost düşman belli olsun. Bazen ne şiş yansın ne kebap anlayışı kaosa hizmet eder, zulme, yalana hizmet eder.

 

İşte bakınız sözüm ona Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili olduğu söylenen kaset, muhtemelen bu kumpası hazırlayan şebekenin kendi suçunu gizleme çabası olacaktır. Niye mi? Rahmetliye mezar olan helikopter, Ali Sabancı’ya aitti. Ali Sabancı’nın Pensilvanya ile yakınlığını biliyoruz. Bana öyle geliyor ki, bu konuda kimi belge ve bilgilerle Ali Sabancıya şantaj yaparak onu epey soydular. Şimdi güya suç bastırmaya çalışacaklar. Böyle olması kuvvetle muhtemel. Bunların niyetleri anlaşıldı. Bakın size bir şey söyleyeyim. Bundan sonra isterse akla hayale gelmeyen kasetler yayınlasınlar artık kimsenin buna itibar edeceği yok. Şu hale bakın. Bir cemaatin düştüğü seviyeye bakın. Bir cemaatin işi bunlar mı olmalı? Binlerce insanı dinlemek, binlerce insanın mahrem görüntülerini kaydetmek, bunu da siyasi amaçlarla kullanmaya çalışmak sizce İslâm la, iyi niyetle, muhalefetle, insanlıkla bağdaşır şeyler midir?

Cemaat şu saatten itibaren bitmiştir. Cemaat kendi canına kıymış, kendi ihanetinin kurbanı olmuştur. Canımızı almak üzereyken canını teslim etmiştir. Şimdi, seçimden sonra asıl hükümetten de önce cemaati öne sürenler onu yok edeceklerdir. Çünkü deşifre olmuşlardır. Bu işler böyledir.

Çocuk evi yakma işini oyuna dönüştürmüş, bundan da zevk almaya çalışıyor.

Artık kulağı çekilmeli. Ama asıl cemaat içindeki kardeşlerimiz tavırlarını belli ederek bu yapıya haddini bildirmeli.

  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 873
Bu Ay : 3357
Toplam : 3357

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom