Necmettin Evci

Necmettin Evci

necmevci@yahoo.com.tr

VURUŞMANIN GETİRDİĞİ BULUŞMA

VURUŞMANIN GETİRDİĞİ BULUŞMA

 

Sadece Türkiye’de değil merkezinde ülkemiz olan geniş coğrafyada köklü değişimler oluyor. Değişimin yönü, istikameti ülkelerin ve halkların özgürleşmesine dönüktür. Gelecekte varlık iddiası içinde olacaklar, bugün olanları ve yarın olacakları iyi hesap edenlerdir. Ona göre vaziyet alıp, uzun soluklu bir çalışma içinde olanlar başaracaklardır. Ancak doğaldır ki, kimileri zamanın rüzgârıyla silinip süpürülecek, kimileri ettiklerinin karşılığını feci şekilde bulacak ve elbette kimileri sabırlarının ve dayanmalarının karşılığını mükâfat olarak alacaklar, huzurla, iktidarla ödüllendirileceklerdir. Kimileri aptallıklarına doyacak, kimileri olgun, sabırlı, samimi kişiliklerinin kazandığı erdemlere ve zaferlere. Tez canlılar için hemen söyleyeyim, bir vuruşmanın ortasında olduğumuz kadar, erdem ve değerleriyle birlikte sonunda Türkiye’nin kazanacağı da bir gerçektir. Olanlara bu pencereden bu değer/lendirme kodlarıyla bakınız.

 

İşin özeti bölgemizde en az yüz yıllık karşılaşmanın son çarpışmaları yaşanıyor. Türkiye bu çarpışmada geniş, derinlikli bir hat kurmayı başardı. Dengeler ve denklemler oyun kurmamızı eskisi kadar zorlamayacak uygunlukta. Bu işimizin kolay olduğu anlamına gelmiyor. Bazen vuruşma, hesaplaşma günlerine erdiğimiz için de Allah’a şükretmemiz gerekir. Çünkü başta kendimiz bütün bir insanlığın hakkı, hukuku, vicdanı, özgürlüğü, huzuru için savaşmak her faniye nasip olmaz. Mazlumlar için mazlumdan yana ve elbette zalimlere karşı bütün mazlumların sesi, temsilcisi olarak savaşmak her ülkeye, her halka, her devlete nasip olmaz.

 

Yüzyıldır içine sokulduğumuz karanlık cenderelerden sonra içimize doğan aydınlığa, erdiğimiz sabahlara bakınız. Millet ve devlet bütünlüğü içinde etrafında kenetlendiğimiz bu aydınlık sabahlar Allah’ın bir lütfu değil de nedir? Olaya biraz böyle bakalım. Bu kenetlenme, bu uyanış, gerçek, etkili bir güce dönüşmüştür, dönüşmeye devam edecektir. Her geçen gün gücümüz, nusretimiz artmaktadır. Bu sebeple her geçen gün çarpışan taraflar ayrışmaktadır. Kâfirler hilelerini daha fazla gizleyemiyorlar. Münafıklar, fitne ve fesat odakları bir bir deşifre oldu. Böylece önümüz, yolumuz biraz daha açılıyor. Alacakaranlık dünyamız biraz daha açılıyor. Yolumuz, aklımız, ufkumuz biraz daha açılıyor. Dost düşman ortaya çıkıyor. Planlar, niyetler ortaya çıkıyor. İyi kötü ortaya çıkıyor. Müminlerle hainler ortaya çıkıyor. Böylece içimizdeki ve dışımızdaki hastalıklı hücreler, hücre tipi yapılar bir cerahat gibi, curufat gibi boşalınca millet rahatlıyor, bünye rahatlıyor. Rahatlama devam edecek. Ufkumuz daha da açılacak. Yol da yürüyüş de devam edecek, her şey güzel olacak.

 

Bu zor zamanlardan geçmeyi başaramazsak kolaylıklara erişemeyiz. Bu engebeyi aşamazsak düzlüğe çıkamayız. İçimize gizlenmiş çirkinliklerle yüzleşemezsek güzelliklerle buluşamayız. En anlamlı, kavuşmalar, buluşmalar gerçekleşiyor, gerçekleşecek. Birileriniz hesabı çok kötü bozuluyor, çok kötü bozulacak. Yapıları sarsıldı, sarsılacak. Bir depremi en şiddetli sarsıntılarıyla yaşayacaklar, yaşıyorlar. İyi niyetlerimizi istismar üzerine yükseltilen kötü dünyaları yıkılıp tarumar olacak. Bu milletin hainleri kendi enkazları altında kaldılar, kalıyorlar. Yarın, çok yakın bir gelecekte daha da perişan olacaklar. Arkalarından ağlayanları bile olmayacak. Onlar artık Türkiye üzerinde oyun oynanmayacağını toparlanmalarına imkân bırakmayan bir dağılıştan, perişanlıktan, hezimetten sonra anlayacaklar. Bir vuruşmanın tam ortasındayız ve nimetlere erdirilmek üzereyiz. Bu toz duman, bu bulanıklık, aydınlık yarınların habercisidir. Oluşmaya başlayan arı duru bilincin manevi mimarlarına şimdiden selam olsun. Onların sesi, nefesi, feraset ve basireti yanında cesaretleriyle gelen yeni güzel günler şimdiden kutlu olsun.

 

Yaşadığımız bunca sarsıntılar, savrulmalar, ancak ya kuruluş, ya çöküş dönemlerinde olur. Son on yılda kabına sığmayan bir Türkiye’nin gelişme göstergelerine bakarsanız iyimser, umutlu beklentimizi korumak gerekir. Çok sıkıntılı dönemden geçtiğimiz kadar, bu dönemi ustalıkla kavradığımız ve sürece hâkim oluğumuz da söylenmelidir. Kendi kendimizi değersizleştirmenin manası yok. Kendimizi değersiz görmek kendimize inançsızlık, güvensizlik gibi çirkin, aşağılık bir benliğe işaret eder. Çirkin aşağılık bir benlikle yaşanmaz. Zillet içinde yaşamaktansa izzet içinde ölmek daha evladır. Her şeyimizi yitirelim ama benliğimizi asla! Ben olaylara böyle bir üst benliğin hâkim olduğunu düşünmüyorum sadece. Ayrıca bu benlik ve bu bilinç olayların gidişatına etki edecek bir kudrete, kabiliyete de sahip. Dünyaya, dünya konjonktürüne derin bir açıdan, geniş bir çerçeveden baktığınızda sahip olduğumuz birikimin tüm dengeleri, denklemleri değiştirecek olgunluğa, tecrübe ve cesarete sahip olduğunu göreceksiniz. Ayrıca Ak Parti iktidarları ile mucize kabilinden her alanda sıçrama yapan Türkiye’nin kendisine güveni tamdır.

 

Güvenimiz, inancımız, aşkımız tazelenmektedir. Her yeni başarıdan, her yeni çılgın projenin hayata geçirilmesinden sonra, heyecanımız, umudumuz hem güncellenmekte, hem yenilenmektedir. Her heyecan verici haberle tazeleniyor, yenileniyor ve yepyeni bir dinamizmle bütünleniyoruz. Türkiye hayal ve gerçeğiyle, maddi manevi gelişmesiyle tek kelimeyle kendisiyle bütünleşiyor. Bütünleşmemiz, önü alınmaz ilerleyişimize enerji oluyor. Varlığımız, tek başına varlığımız bile muazzam bir güce dönüşüyor. Doğal, tarihsel ve kültürel coğrafyamız etrafımızda birleşiyor, bütenleşiyor. Türkiye, çarpanları ve çarpan etkisiyle çok etkili olan/olacak bir politika izliyor. Özellikle her alanda başarılı hükümet, kişilikli dış siyaseti ve milli açılımla güvenliğine azami hassasiyet gösteren istihbarat çalışmaları ile Türkiye’yi muazzam, aktif, çevik bir güce dönüştürüyor.

 

Bu güç yüzyıllık hesaplaşmalara girdi. Hesaplaşmanın ilki asıl fesat odağı olan İngilizlerle idi. Bizim değerlendirmemize göre Cumhuriyet’in kuruluşundan beri ana ve kılcal damarlarımıza kadar yuvalanmış İngiliz istihbaratı ve onlarla bağlantılı uzantılar etkisiz hale getirildi. Ergenekon operasyonlarını biraz da bu perspektiften değerlendirin. Ergenekon operasyonları ile bu toraklardaki İngiliz kumpası çökertilmiş, yüzyıllık planları esaslı şekilde bozulmuştur. Şimdi de ABD ve CIA kumpasından kurtulmanın savaşı verilmektedir. Yani Gülen cemaati veya paralel yapıya dönük faaliyet aslında CIA planlarını boşa çıkarmaya dönük bir faaliyettir. Devlet doğru bir iz peşinde. Sadece içerik ve amaç olarak değil, operasyonlarda izlediği yol, yöntem, taktik, kurgu olarak da doğru gidiyor. Esaslı bir damar yakaladı. Birilerinin ciğeri sökülecek göreceksiniz. Onun için iyi niyetli dostlarımızı vaktinde halisane duygularla uyarıp geri çekilmelerini, kayıtsız koşulsuz gidip diğer mümin kardeşleriyle kucaklaşmalarını söyledik. 

necmevci@yahoo.com.tr

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom