Abuzer Yalçın

Abuzer Yalçın

abuzer-yalcin

Mücadele Zihnimizde

Mücadele Zihnimizde

20 Ocak 2013 tarihli “Bugün 1913 Yılındayız” yazımda, yüzyılını kaybetmiş bir milletin çıkış ve duruşunu anlattım. Demiştim ki;

“Yaşanan sıkıntıların temel sebebi, bizden olmayanların bizden görünerek bize yaptıklarıdır. Yürütülen nifak politikaları ile kardeşlerin, komşuların arasını bozdular. Zayıf düşürülen halkları sömürüye açık hale getirdiler. Eğer bu noktayı çözemezsek sorunlarımızı çözemeyiz. İslam dünyası geçen yüzyılını kaybetti, bir tane daha kaybetmeye tahammülü olmamalı.”

Yine 6 Mart 2013 tarihli “Yüzyıl Daha Kaybetmemek” yazımda bizi bekleyen en büyük tehlikelerden biri olarak sureti haktan görünenlerin, bizleri kandıracaklarını yazdım. Demiştim ki:

“Asla İslam Ümmetinin birlik ve hayrı istenmemektedir. Öncelikleri uluslararası emperyalist sömürüye hizmet edecek Müslüman gibi görüntüsü olan toplulukları oluşturmayı hedeflerler. Uzun vadede ise bunları İslam coğrafyasının bağrından çıkan yeni din olarak kabul ettirmek, tescillendirmek istiyorlar. 

Yüzyılını kaybetmiş bu ümmet yeniden doğrulmaya çalışıyor. Tamda bu süreçte bilerek veya bilmeyerek bu yeniden silkinme sürecin karşısında olmayı, ele ayağa dolaşmayı basit göremeyiz.”

Yukarıda geçmiş gün yazdıklarım bugünlerde daha net anlaşılmaya başlanabilir. Ben bu günleri bekliyordum. Hatta basiretli olamazsak daha beterini bekliyorum.

Uluslar arası sömürü ağı, mazlum halkları çok maharetlice sömürebiliyor. Onların dilini, hassasiyetlerini, kutsalını çok iyi kullanmayı başararak sırtlarından geçinmeyi biliyor. Malesef bunu yaparken, kullanacağı kişileri ve yapıları da bulabiliyor. Bunun en yeni örneği Mısır’dır. Selefiler’in , Ezher Şeyhi’nin nasılda kullanıldıklarını gördük. Bugün başları önlerinde geziyorlar. Bir kısmı yeni yeni sorgulama yapıyor ama verdikleri tahrifat çok büyük oldu. Belki en büyük tahrifat, “İslam’ı temel kaynaklarından ve değişmez öz ve metodu ile anlamayı” prensip edinmiş güzel bir akımın, cemaat yapılanması ile ipini ve yönlendirmesini düşmanına kaptırması sonucu düştüğü durum olmuştur. İslam’ın “Selef” bakışı gibi  güzel bir kavramı, ihanetle yan yana algısını yaşattılar. Yazık…

Mısırın bu deneyimi önümüzde duruyor. Biz bu durumdan ders almalı, iç sorgulamalarımızı yapmalıyız. Lozan’ın gizli anlaşmalarının bitim tarihi 2023 tür. Şurada on yılımız kaldı. Anadolu sahip olduğu medeniyet birikimi ile İslam Dünyasına önemli şeyler katabilecek durumdadır. Ama anlaşılan buraları bize bırakmamak için hamle üzerine hamle yapmaya devam edecekler. Sağdan, soldan üzerimize üzerimize gelecekler. Bazen açık küfür kimlikleri ile bazen de Müslüman kisvesi ile gelecekler.

 Bu Ümmet açık kimlik ve safların netleştiği hiçbir mücadeleyi kaybetmedi. Ümmetin düşmanları netleşmeyeceğine göre, netleşme bizim zihnimizde gerçekleşecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 327
Bu Ay : 8386
Toplam : 8386

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom