Talip SOYLU

Talip SOYLU

malatyahaberleri@gmail.com

UÇURUM SİZE DOĞRU GELİYOR

UÇURUM SİZE DOĞRU GELİYOR,

MİLLETE DÖNÜN!

 

Yıllarca uğraştılar. Amaçlar müthiş bir iyi niyet perdesi arkasında gizlendi. Hizmet dendi. Hizmet de hizmet. Kime hizmet neye hizmet kimse sorgulamadı. Öğrenci okuttular; yalandı. Burs verdiler, yalandı. Öğrenciler evlerde yurtlarda paralarıyla kaldılar. Dershaneler fahiş paralar aldılar. Toplamda milyar dolarları bulan bu paralar hizmet adına toplandı. Anadolu insanı o karşılıksız gönüllü heyecanı ile elindekini avucundakini verdi. Paralar? Paralar örgütlenmelere, büyük kurgulara aktı. Buradaki gariban, buradaki ihlaslı şakirt, neyin, nereye, niçin aktığını nereden bilecek? Sorsa? Kime soracak? Hangi demokratik yapıya? Sıkıysa sor, sıkıysa sorgula.

Gençlere Kur’an, İslâm mı öğretiliyor diyorlar? Onun için mi, Kur’an dersi koyan, müfredata Peygamberimiz’in Hayatı’nı koyan iktidara saldırıyorsunuz? Onun için mi tam başörtü meselesi üstelik devletin hemen her kademesinde serbestleşirken, bütün ülkede terörden dolayı kan akmaz analar ağlamazken çılgına döndünüz? Bu işlerde sizin kaybınız ne olabilir? İnsana bütün bunları sorarlar? Çılgına döndüğünüz başka noktalar da vardı. Dinden ve tevhitten taviz veriliyor gerekçesiyle dinler arası diyaloga şiddetle karşı çıkışın anlaşılabilir nedeni vardı diyelim. Ama İsrail’e bu aşkınız nereden geliyordu, doğrusu anlaşılır gibi değildi. Mazlum ve müdafaasız insanlara reva görülen ölüm ve işkencelerin hizmetle izah edilir bir yanı vardır mutlaka.

Bütün ümmet parçalanan sızlayan vicdanlarıyla Siyonistlere lanetler yağdırıyordu. Siz ne yaptınız, ne yapıyorsunuz? Daha dün Fetullah Gülen Müslümanlara lanetler yağdırıyor, beddualar ediyor. Kaset diyordunuz ya. İşte size kaset. Üstelik marifetmiş gibi, hayırlı bir işe hizmet ediyormuş gibi bu kaseti kendileri yayınladı. Baştan sona Müslümanlara, Müslümanların iktidarına, o iktidar çevresine beddualar, beddualar. Allah’ım o ne celallenmeler, o ne infial. O bedduada Gülen, evlerimize ateşler mi doldurmuyordu, evlat acıları ile bizim perişan olmamızı mı istemiyordu…Sayın hocam bu infialin, bu tepkinin onda biri, yüzde birini Mısır’da zulme uğrayan kardeşlerimiz için gösteremez miydin? Asil Filistinli anneler ve çocuklar için gösteremez miydin? Türkiye’de başörtü direnişini sürdüren onurlu kızlarımız, insanlarımız için gösteremez miydin? Kendimi de içinde gördüğüm bu kesim, yani bu millet ne yaptı da bu bedduaları hak etti? Hadi diyelim ki ABD’yi öfkelendirecek çok şey yaptık. Haydi diyelim ki İsrail’i, bir kısım Yahudiyi çılgına çevirecek çok şey yaptık. Diyelim ki cuntacıların canını sıkacak çok şey yaptık. Seni kızdıracak ne yaptık? Sayın Hocam bu yaptığınız yanlışın da ötesinde bir vahamet.

Şimdi hastalık ölçüsüne varmış sevgilerinden doları sağlıklı değerlendirme yeteneği zayıflamış olabilecek kimi kardeşler “Olur mu?” diyorlar biliyorum. “Sen nasıl Muhterem Hocaefendiye “yanlışsın” dersin?” Sadece yanlış demiyorum, yanlışın da ötesinde bir vahamet diyorum. Şimdiye kadar bize Hoca, şefkat meleği gibi yansıtıldı. Meğer içinde ne bastırılmaz bir öfke varmış işte açığa çıkıyor. Üstelik Müslümanlara karşı. Yazık, Tek kelimeyle yazık ve Allah affetsin. Allah yanlışta olan tüm Müslümanları ıslah etsin. Eğer bir beddua etmek mecburiyetinde kalınacaksa “Ey Allah’ım bütün zalimleri kahret” şeklinde olmalıdır. “Allah’ım mazlum ve müdafaasız sabilerin, çaresiz anneleri perişan eden, onları yaşamdan bezdiren başta İsrail ve Siyonistler olmak üzere tüm zalimleri kahhar ismi celilinle sen kahret” olmalıdır. 

 

Bu bedduadan sonra bazı şeyleri ta baştan ve yeni bir bakışla değerlendiriyoruz. Bu sayfalarda size ve cemaatinize yalvarıp durduk neredeyse. “Yapmayın, etmeyin” dedik, “Arkanızda, millet varlığını hedef alan karanlık, gizli bir el sizleri bize karşı kışkırtıyor, provoke ediyor.” Aldığımız karşılık bizi hem şok etti hem de bazı çözümlemeleri daha açık yüreklilikle ve daha cesur yapmamızı sağladı. Artık sana ve cemaatine hiçbir saygımız kalmadı. Bundan böyle senin bizim nezdimizde yerin “ihanet” makamı olacaktır. Bize bu kadar sert ve kötü onlara o kadar iyi ve yumuşak davranmanı dişlerimizi dudaklarımıza geçire geçire iyiye yorduk. Hocamızın bir bildiği vardır, dedik: Bizim anlayamadığımız! Bağrımıza taş bağladık. Ama dost ve düşmanın ayrıştığı, safların belli olduğu bir anda yerini bu memleketin ve milletin tam karşısında seçtin. Dostları incittin, düşmanları sevindirdin. Dostları dışladın, düşmanları bağrına bastın. Onlara gösterdiğin olumlu tutumun çeyreğini bile bizden esirgedin. Bizi bölmek, ezmek, güçsüz bırakmak isteyen güçlerle iş tuttun veya cemaatini bu tarz örgütlenmelerden uzak tutmadın. İçimize fitne ve fesat tohumları ekilmeye çalıştılar. Ülkesi ve milletiyle bütün bir Türkiye Allah yolunda birleştik. “Biz hep birlikte Türkiye’yiz” diye yola çıktık. Yolumuzdan, yürüyüşümüzden kâfirler huzursuz oldu. Başta Anadolu insanı sonra tüm yeryüzü mazlumları sevindi, umutlandı. yürüyüşe devam ediyoruz, edeceğiz. Üstelik gideceğimiz bir başka yerimiz de yok. Biz buradayız, buradayız. Burayla anlam kazanacak, buraya anlam kazandıracağız. Bizi ve ülkemizi anlamsızlaştırmak isteyenlere karşı bütün sıkıntıları kuşanacağız. Gerekirse ölümü kuşanacağız. Hiçbir çaba bizi bu yoldan döndüremeyecek. Ne ABD, ne İsrail ne de onların yerli işbirlikçileri. CIA’nın ve Mossad’ın oyunları tutmayacak, başarılı olamayacak. Deşifre oldular, deşifre oldunuz. Yara aldıysak bu yara geçer. Hasta iyileşir. Bizim endişemiz Millet varlığına bir halel gelmemesi. Maalesef o feraseti, o olgunluğu gösteremediniz. Sayın Hocam, sizden beklenen millet iradesine karşı yönelen saldırılar içinde olmak değildi. Bu saldırılarda dinin, dini motiflerin kullanılmasıdır asıl bizi yaralayan. Şeytanlar kimi zaman insanları hak suretinde aldatabilir. Şeytanlar çokça Allah da diyebilir. Ayet var: Dikkat et diyor, o şeytan sizi Allah ile aldatmasın. Aldatmak şeytanın, hiçbir ahlak ve değer ölçüsü gözetmeyen huyu, aldanmak ise iyi insanların zafiyetidir.

CIA ve Siyonistler bu konuda çok mahirdirler. Çünkü onların hiçbir ahlaki kayıtları olmamıştır. Onları anlıyoruz. Puşt puştluğunu yapıyor. İyi de hocam sen niye bu şeytanların ekmeğine yağ sürüyorsun.

Şu sıralar, şurada burada dost meclislerinde bu konuları konuşuyoruz doğal olarak. Daha dün bir dostum. “Yahu iyi de kardeşim” dedi, “sen de sanki cemaatin doğrudan CIA ile Mossad’la ilişkisi varmış gibi konuşuyorsun. Bir tek ajansınız demediğin kalıyor” Ben öyle demiyorum. Hele bu oluşum içinde olan son derece iyi niyetli kardeşlerimi tenzih ediyorum. Onların her birini bağrıma basıyorum. Yüreklerindeki temizliğe imreniyorum. Ancak bu kadar temiz olan kalp bu kadar kolay aldatılabilir. Ben onların gözlerinden öpüyorum. Allah hepsini aziz ve muazzez kılsın.

Hep susuyor, alttan alıyorsak bu kardeşlerimizi incitmemek içindir. Onlara bir hüsran yaşatmamak içindir. Ama birileri okyanus ötesinde koruma altındalar. Onlar kimi, kim onları koruyor bu da sır değil. İnsanın güvendiği dağlara kar yağması kolay atlatılacak bir travma değildir. Ama bazen insan ateş çukurunun tam kenarına da gelebilir. Ayette söylendiği gibi Allah nusreti ve yardımıyla, o çukurun tam kenarındanbizi çekip kurtarıverir. Biz kendimizi de ayrı tutmayarak bu kardeşlerimize başkasının değil sadece Allah’ın ipine sımsıkı sarılmayı tavsiye ediyoruz. Müminliğin, kardeşliğin gereği budur. Ben bu kadar temiz kardeşlerim olduğu için Rabbime şükrediyorum. Onlar da bizler gibi kendilerini uyandıran kardeşleri olduğu için şükretsinler. Kardeşlerimin uçuruma çekilmelerine, itilmelerine de gönlüm razı gelmiyor.

Eğer uçurumun ne kadar kenarında olduğumuzu çok öğrenmek istiyorsanız şöyle ucundan bir bilgi paylaşayım isterseniz.

Hazırsanız bildirin.

Değilse susun ve birbirinizi ancak Allah için sevin.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 146
Bu Ay : 1675
Toplam : 1675

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom