Necip Cengil

Necip Cengil

necip.cengil@hotmail.com

YOLSUZLUK

YOLSUZLUK

Kirli insanlar her camiada vardır, güçlü gördükleri her çevreye girerler veya temizken, oluşan yeni şartlarda kirlenirler. Bu kirlenme para ve makam üzerinden veya kadın/erkek üzerinden gerçekleşir. MOSSAD veya o tarzla çalışan şebekeler, kirletmek istedikleri kişilere bu üç seçenekle yanaşır, zaaflarını tespit eder ve “kendi egemenlik çıkarları için” değerlendirirler. Bu uğurda, gerekirse kendi adamlarını da harcar ama amaçlarına ulaşmak için, her yolu denerler.

Kaç gündür, yolsuzluk başlıklı gündemle ortaya çıkan görüntüler, bu senaryonun işletildiğini gösterir.

“Efendim, rüşvet, kara para, bunlar yalan mı?”

Hayır, bunlar kirlenmenin çok yönlü tezahürü ve “yalan rüzgârı” senaryosunun parçalarından biri de bu görüntülerde, deprem etkisi oluştursun diye beklenen sonuçlar.

“Ne yani, haberleri bu tarz verişimiz ihanet mi?”

Cevabını kendiniz verdiniz, bravo bir ihanetin içine çekilmiş olabileceğinizi, ihtimal olarak görüyor ama inanmıyorsunuz. Para insanı kirletebilir, makam insanı kirletebilir, insanlar yanlış yapabilir ama bütün bunların gündeme getiriliş tarzı, sizin iyi veya kötü niyetinizi deşifre eder. Kaç gündür ekranlardan bir “kötü niyet deşifresi” seyrediyoruz. Artık dua değil, beddua alıyorsunuz. Kendinize gelin ve o “kötü niyet şebekesini” kendinizden uzaklaştırın.

Yolsuzluk diyorsunuz, beş milyon dolar gibi bir para ve ayakkabı kutularından dem vuruyorsunuz. Senaryo içinde var olan gerçekleri bile, elinize sağlık sulandırdınız. Peki, bu yönlendirmeli ve sızma haberleri yaparken, bir kanaldan 160 milyar, bir kanaldan 600 milyar dolar bir para dolaşımının ülke üzerinden yapılmasını engellediğinizi, buradan ülke ekonomisini açısından milyarlarca dolar değerindeki kayba yol açtığınızı düşündünüz mü? Yoksa başkalarının kazançları ülkenizin kazanmasından daha mı iyi? Üstelik bunlar kara para değil, dünya ekonomisinin dolar sultasından kurtaracak bir girişimin getirisi… Şimdi aslında, varsa bir kirlilik, gündeme getiriş tarzınızla kime hizmet ettiğinizi anlıyor musunuz? Yani onca akil insan, camia size “içinizdeki yanlışları temizleyin” derken bilmiyor, bir tek siz biliyorsunuz, öyle mi? Başkalarını aşağılamaya tevessül ederken, kendinizi nasıl bir hale düşürdüğünüzü de mi fark etmiyorsunuz?

Derdiniz, ülkeyi biz yönetelim derdi mi, size bu operasyonu yaptıranlar, ülkeyi size yönettirirler mi veya ortada yönetilecek bir ülke bırakırlar mı? Siz bu depreme devam ederseniz, geçmişte Osmanlıyı parçalayanların yaptığı gibi ancak ülkeyi parçalarsınız. Amacı bu olanlar belli, basiretsizliğinizle bu amaca hizmet ettiğinizi görün ve kendinize gelin, yeniden dua alın.

Yolsuzluk, görevi kötüye kullanmak her zaman vardır ve bütünüyle yok edilmesi belki mümkün de olmayacaktır. Lakin yapılan operasyonun, aylar önce “top sakallar çetesinin twetlerinde verilmesi” sonra üstlerine haber vermeyen birilerinin, onlar her kimse, bu operasyonu basına servis etmesi, basını çağırıp neredeyse brifing vermesi “görevi kötüye kullanmanın” en acı örneklerinden, bunu görmüyor musunuz?

Şimdi birileri, montajlanmış Numan bey videolarına benzer videoları devreye mutlaka koymak isteyecek, siz “günah bizden gitti, biz daha önce uyarmıştık” diyeceksiniz. Başkaları da “bu görüntüleri çekenlerle ilişkinizi” sorgulayacak ve “bizim ilgimiz yok” diyeceksiniz ve ülke insanının buna inanmasını bekleyeceksiniz öylemi? Allah aşkına bari bu aşamaya varmadan kendinize gelin. Bilin ki, bundan sonra verdiğiniz en inandırıcı haberlerin bile inandırıcılığı olmayacak. Hele bir partiye yapmak istediğiniz operasyon, bumerang etkisiyle size dönecek, yılların özverili çalışmalarını heba edeceksiniz. Buna “körleşme etkisi mi” diyorlar.

Sevindirici bir sonuç, ülke insanının ekseriyeti oyunu gördü. Birileri hala işi sıradan bir yolsuzluk olayı gibi gösterebileceğini düşünürken, kahvelerde, minibüslerde, otobüslerde, “İsrail, ABD etkisi ve işbirliği, ülkenin birkaç günde kaybettiği, uçan milyarlarca dolar” konuşuluyor.

Bravo! Başardınız; hem ülkeye kaybettirmeyi, hem beddua almayı…

Siz bilirsiniz, isterseniz devam edin ama bilin ki gittikçe yalnızlaşacaksınız.

necip.cengil@hotmail.com

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 40
Bu Ay : 7186
Toplam : 7186

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom