Talip SOYLU

Talip SOYLU

malatyahaberleri@gmail.com

BİZİ BİZLE Mİ VURUYORLAR?

BİZİ BİZLE Mİ VURUYORLAR?

 

Ne zaman korkacaksın?

Adam doğrudan düşmanlık yaptığı zaman korkma.

Şu kovboy filmlerindeki düello sahnelerinde olduğu gibi. Ya da savaş durumlarında.

Hayır bunlardan korkma.

Karşı tarafın cephesi belli, niyeti belli.

Asıl neden ve hangi durumda korkacaksın söyleyeyim mi?

Seni senle vurdukları zaman.

Seni senin imkânlarınla vurduklarında.

Senin iyi niyetinden sana karşı bir hıyanet biriktirenlerden korkacaksın.

Senin hoşgöründen yararlanarak sana nefret büyütenlerden.

Senin verdiğin imkânlarla senin altını oyanlardan korkacaksın.

 

Sendendir. Senin dilinle konuşur. Dostluğunu, kardeşliğini kullanır. Rıza-î bari’den başka hesap gütmezsin. Senden mevki makam ister. Verirsin. Güç ister, verirsin. Ancak adamın canını sıkan nedir bilir misiniz? İlk fırsatta ayağını kaydırmaya çalışır.

Senden aldığı gücü senin aleyhine kullanır. Başkasına gösterdiği müsamahayı senden esirger. Hatta başkasına şirin gözükmek için olmadık aşağılıklar yapar. Kâfire hoş gözükmeye çalışır da sana planlar kurar. Aklınca kalkıp sana efelenmeye çalışır. Mesela gider Papa’nın karşısında güya hoşgörü adına, güya dinler arası diyalog adına el pençe olur. Filistin direnişine destek hareketine sıcak bakmaz? Niçin diye sorarsınız. Efendim Filistin diye bir devlet yokmuş. Tam İsrail, tam Siyonist ağzı. Otorite olarak da İsrail’i işaret eder. Bu da başka bir aşağılık ve teslimiyet psikolojisidir. Bir otorite olarak İsrail’den izin almalıymışsınız. Bu millet, bu devlet otorite değil de İsrail mi otoritedir? Bu kez, en iyi ihtimal kem küm etmeye, tevil etmeye çalışırlar. Onu da yapamaz, yüzlerine gözlerine bulaştırırlar.

2 Aralıkta Turgay Güler Akşam’da yazdı: “Siyonistleri yazdım Gülen cemaati devreye girdi”

Olay nasıl mı oluyor?

Şöyle oluyor efendim.

Güler, Gezi olaylarını anlattığı bir yazısında, bu olayların arkasında Siyonistlerin olduğunu yazıyor. Hizmet hareketinin ana kurumlarından biri olan Gazeteci ve Yazarlar Vakfından aranarak bu tarz yazıların İsrailli dostlar nezdinde kendilerini zor duruma düşürdüğünü, mümkünse böyle yazılar yazmamasını söylüyorlar. Güler şaşırıyor, anlayamıyor. “İyi de diyor, siz niye Musevi cemaatinin sözcülüğünü yapıyorsunuz?”

Şimdi ne oluyor? Nedir bu Allah aşkına? Bu olan nedir? Siyonistin derdi sana mı düştü? Cevap verecekse bırak kendisi versin, sana ne oluyor? Sen niye gocunuyorsun? O dostlarının incinmesini dert ediniyorsun da burada incinen mümin gönülleri niye dert edinmiyorsun? Bu nasıl bir mantık, bu nasıl bir duygudur? Bu nasıl kölece ve sindirilmiş bir ruhtur? Sen o Siyonist dostlarına biz incinmedik, öldürüldük, sizin kurşunlarınızla çocuklarımız öldürüldü diyebildin mi? Demen gerekmiyor mu? Mesela şehit Furkan’ın acısını yüreğinde duydun mu?

 

Aziz dostlar bazı şeyler artık yeni baştan düşünme zamanı geldi.

Aziz dostlar işte açıkça söylüyorum bazı ilişkiler deşifre oldu.

Madem hizmet hareketisin hizmetine devam et. Bu hizmetten ne anladığınız, kime hizmet ettiğiniz de ayrı bir konu. 28 Şubat sürecinde sus pus olmayı hizmet sayabilirsiniz.

Başörtü meselesini teferruat gibi görebilirsiniz.

İmam Hatip okulları ve Kur’an kursları kapatılırken gıkınızı çıkarmamayı hizmete aykırı görmeyebilirsiniz?

Sahi o zaman niçin tepki verilmedi? Yoksa İmam Hatipli çocuklar sizin formatınıza uygun olmayan genç Müslüman tiplerdi de onun için mi?

Size uygun olmayan yok mu sayılmalıydı?

Bir insanın önemi ve değeri size verdiği destekle mi ölçülmeliydi?

 

Dostlar dostlar artık kendinize, kendimize gelme zamanıdır. Bazı gerçekler o kadar açık ki, görmemek için niçin ısrarla gözünüzü kapatıyorsunuz? Gözünüzü kapattığınızda gündüzleri ancak kendinize gece edersiniz sevgili kardeşler. Sözüm elbette herkese ve ama öncelikle de hizmete gönül vermiş kardeşlere.

Bakın Gezi olayları sırasında bir ‘güç zehirlenmesi’ lafı tutturdular. Bu o provokasyonu yapanların diline eylemine ortak olmaktı. Gezicilerle birlikte olup iktidara yüklendiler. Neymiş, Başbakan niye Mit Müsteşarı Hakan Fidan’ı görevden almıyormuş? Sane ne? Bu husus seni ne ilgilendirir? ABD ve CIA Hakan Fidan’dan daha doğrusu MİT’in milli olmasından rahatsız. İsrail ve Siyonistler rahatsız. İran rahatsız. Onların niçin karşı olduklarını anlarız, tamam. İyi de sana ne oluyor be mübarek? Cemaatsen işine bak. Hizmetsen hizmetine devam et. Ama dedim ya bu hizmet nedir? Buradaki, sokaktaki, komşun olan şakirde sorsan hizmet gençleri doğru yola ileten bir hareket. Peki kabul. Üstte nasıl biçimleniyor? Derin odaklara hizmet. Kimin sayesinde? Bu milletin verdiği imkânlar sayesinde millete düşman hareketlerle iş tutmak?

Dostlar, kardeşler, şakirtler, ey halkım,  uyanın. Belki çoklarının nefsine ağır gelebilir. Kimi gerçekleri görmek insanı zedeler. Vay be meğer haktan gözükerek bizi haksızlığa itmişler algısı insanda ters duygular uyandırır. Ama neylersin ki durum bu?

Ey dostlar,

Siyonistler bizi bizle vurmaya çalışıyorlar dikkatli olun.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 568
Bu Ay : 7365
Toplam : 7365

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom