Feyzanur Palancıoğlu

Feyzanur Palancıoğlu

İLK YAZIM

İLK YAZIM

Degerli okuyucular bu gazetede ilk yazım. Konuya gelecek nesillerin GİTTİKÇE  bozulduğu ahlak gelişiminin çığrından çıktığı ve en önemlisi evlerimizin bereketi olan yaşlılara olan saygısızlığı yazmak istedim yani günümüz gençliğini …                              

Çevremize şöyle bir baktığımızda günümüz gençlerin hadsizlikleriyle karşılaşmak pek tabi mümkün bunun nedeni de başta çocukları yani gençlerin tutsak hale geldiği telefon internet televizyona aşırı bağlılık ebeveyne saygısızlığı başta gelen nedenler arasında yer almaktadır.Bence saygının bittiği yerde gençlik başlıyor. Tabi bütün gençleri bu kategoriye koymak doğru değil istisnalar kaideyi  bozmaz ancak diğer yandan gençlerin % 80 civarında maalesef bu huysuzlukları görmek mümkün. Gençlerin yaşlı bireylere olan saygı sevgi tahammül sevecenlik adeta yok olmuş gibi önceleri evin bereketi diye adlandırılan dedeler neneler şimdinin gençleri üzerinde kambur etkisi yaratmakta .

Huzurevlerine gittiğinizde yaşlı bireylerin acıklı haliyle karşılaşıyoruz peki bunun sorumlusu kim. Biz mi yoksa bizim yetiştirdiğimiz gençlik mi hani çok güzel bir atasözü vardır ‘’ne ekersen onu biçersin’’ bizler eğer gençlerimizi çocuklarımızı saygılı dürüst yetiştirmezsek gelecekte o çocukların eline mahkum kaldığımızda onlarında bizi huzurevlerine verbileceğini anlamak çok zor olmasa gerek.

Yani buradaki gençlerin saygısızlığı sadece kendi ile alakalı değil aynı zamanda onu yatiştirendedir. Ve yine söylüyorum istisnalar kaideyi bozmaz ancak hiç bir sorun tek başına doğmaz evrendeki her şey gibi bu durumda bir zincirleme halidir.

Gençler hakkındaki tutum ve davranışlarda bireylere düşen en önemli görev onu yetiştirme tarzıdır. Yani aslında konunun derinliklerine inildiğinde sorunun ta en başta yani ana babanın çocuğunu yetiştirme tarzında olduğu bilinmeli. Bize düşen bu sorunu en aza indirmek ve gençlerle daha fazla ilgilenmektir.

 Çünkü  Bir diğer sorunda ilgisizliktir.

Genç ailede göremediği ilgiyi sanal alemde görmektedir. Bu sebeple, sanal alemin tutsaklığı içinde, dış dünyadan uzaklaşıp, yaşlılara, ana babaya, kardeşine, arkadaşlarına kısacası herşeye yabani kalır ve zamanla saygı  niteliğini yitirir. 

 Evet bu yazımda  daha çok saygı konusunu ele almak istedim ve tabi gençliği. Bu hayatım boyunca gazeteye yazdığım ilk yazıydı kusurlarım hatalarım varsa affedin.

Allaha emanet olun inşallah vesselam…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 234
Bu Ay : 7380
Toplam : 7380

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom