Av. Umut Yalçın

Av. Umut Yalçın

av.umutyalcin@hotmail.com

MALATYA’YA NE KATACAKSIN

MALATYA’YA NE KATACAKSIN ???

 

"Eğer gideceğin yeri biliyorsan

büyük adım atmaktan korkma.

Bir uçurumu iki küçük adımla

geçemezsin."             

                                L. George

 

                   Yerel seçimlere çok az bir zaman kala siyasi partiler listelerini oluşturmak için çalışmalarını hızla başlattılar. Ne de olsa bu seçimler sadece sırf kenti yöneten Belediye Başkanının belirlendiği bir seçim olmaktan uzaktır.

                  Bu seçimle birlikte kenti yönetmeye, idare etmeye ve geleceğinde karar almaya yönelik olan Meclislere de üyeler seçilme yarışına girecektir. Ancak nacizane tavsiyemiz yukarıdaki sözü dikkate almaları ve gidecekleri yeri bilmeden adım atmaya çalışmamalarıdır. Zira gideceği yeri bilmeden adım atanlar hem bu kente yazık edecek hem de Malatya’lıyı temsilen güçsüz bir hale getireceklerdir.

                   BU seçimlerle Belediye yönetiminde önemli organlarda yenilemeye gidilecek olup Malatya’nın 5 yıl daha kaderini belirleyecek işlere imza atacak Belediye Meclis Üyeleri de sonuçta bu seçimle görev başına geleceklerdir. Ve bu görev için onlarca aday adayı çıkacak ve görev almak için birbiri ile yarışacaklardır.

                   Ancak işin garip tarafı bu göreve aday olanların belki de % 60 a yakını neye aday olduğunu , seçilirse ne yapacağını bile bilmeden aday olacaktır. Bir yerlerde göz önünde olma , bir ünvana sahip olma, seçilmiş olma ve kendi içlerindeki tatmini sağlama adına bu yarışa katılacaklar belki de bilinçsizce bu görevde yer almaya çalışacak ve belkide layıkı ile bu görevi yapabilecek kişilerin göreve gelmesine de engel olacaklardır.

                   Sevgili okurlardan bir isteğim olacak; bu yazıyı okuduktan sonra sizden bir ricam var lütfen çevrenizde meclise üye olmak isteyen birine (ki mutlaka vardır!!!) Belediye organlarının, Belediye Başkanlarının, Belediye meclisi ve encümenlerin çalışmalarının nasıl olduğunu , görevlerinin ve yetkilerinin ne olduğunu, seçilirlerse Malatya iline nasıl bir katkı sağlayacaklarını, halihazırda yapmakta oldukları meslekleri ile birlikte yapacağı çalışmalarda mesleğinde ötürü Malatya halkına nasıl bir yarar sağlayacağını sorun…

                   Büyük ihtimalle cevap alamayacak ya da yanış cevap alacaksınız.

                   Peki o tip bir insanı aday göstermek doğru mu? Ya o tip bir adaya sırf desteklediğimiz parti aday gösterdi diye oy vermek ?

                   Unutulmamalıdır ki Belediye Başkanları; sadece konser veren bir orkestrayı yöneten şeflerdir. Orkestra üyelerinden birinin yeterli olmaması, elindeki enstrümanı çalmayı bilmemesi ya da becerememesi durumunda şef ne kadar iyi olursa olsun o orkestradan kulaklarımızı tırmalayacak sesler çıkacaktır.

                   Bu durumda hizmeti sağlamak isteyen partiler bulundukları beldedeki halkı hizmete layık görmektelerse hizmeti verebilecek kişilere görev vermek zorundadırlar.

                   Şimdi aday adaylarına sorun Belediye organlarının görevi nedir, sen bu göreve neden talipsin, Malatya’ya ne katacaksın ???

bilgi@umutyalcin.av.tr

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 453
Bu Ay : 8512
Toplam : 8512

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom