Necip Cengil

Necip Cengil

necip.cengil@hotmail.com

ZALİMLER ÇILDIRDI

ZALİMLER ÇILDIRDI

“Biz elimize silah aldık mı herkes hazır ola geçer, itaat eder” dediler. Halk bu yaklaşıma itiraz etti ve direndi; direnen halk zalimleri çıldırttı. Çılgınlık katliam getirdi lakin Mısır halkı yine direniş dedi. Zalimler iyice çıldırdı. Bugüne kadar hiçbir savaş başarısı olmayan, İsrail karşısında beş dakikada yenilen Mısır ordusunun çıldıran zalimleri,  kendi halkı karşısında alçakça zalimleşti, çıldırdıkça “öfkenizle geberin” denilen noktaya geldi. Öfkeleriyle geberesice SİSİ ve kabinesi, silahla iktidar olacaklarını sanarak alçaldıkça alçaldı.

Fotoğraflara bakın; tankın paletleri altında kafası ezilmiş bir kadın… Elinde fotoğraf makinesi katliamı fotoğraflamaya çalışan kadın muhabirin vuruluşu… Kucağında, yeni doğmuş bebeğiyle vurulan bir baba… Hayata gülen gözleriyle bakan genç bir kızın son nefesinde söyledikleri… Ve cunta bunlara terörist dedirtmek için uğraşıyor. Cuntanın katliam yapan güçleri meydanlarda silah topluyor; topladıkları bir kısmı da yanan Kuran-ı Kerimler. Demek ki cunta Kuran’ı bir terör silahı olarak görüyor. Cunta tüm çabalarına rağmen meydanları silaha yönlendiremiyor ama batı seyrediyor, dünya seyrediyor.

Gerçek şu; Mısır’da teröristler silahla iktidarı ele geçirmiş, korumaya çalışıyor, batı bu teröristlere sadece “sakin olun” diyor. Bu teröristlerin Mısır’a huzur getireceğini, sükûnet sağlayacağını, halkın bu teröristlere “madem geldiniz, e oturun bari” diyeceğini sanıyor. Batı yanılıyor. Dünyanın egemenleri yanılıyor. Mısır susmayacak, çünkü tarih Mısır’ın yiğit halkına susmasının ihanet olacağını haykırıyor, çünkü tarih Mısır’ın yiğit insanlarına “direnin, ötesi yok, ötesi kölelik” diyor. Mısır özgürleşmek için, tarihten aldığı dersini iyi çalışmıyor yaşıyor, imtihanını başarmak için ahitleşiyor.

Ölü toprağı serpilmişti Müslümanların üstüne ve dünya zalimlerin gösterilerini seyrediyordu, çaresiz dünya bir ses arıyordu. Mısır’da ki darbe bu çaresizlik anında geldi. Mazlum insanlar nicedir, kendilerini diriltecek bir direniş görmemişlerdi. Mısır bu direnişle yüreklere çöken sis tabakasını dağıttı. Mısır’ın semasına çökmek isteyen SİSİ dağıtan Mısır halkı, dünya mazlumlarına yeniden direnişi öğretti. Direnmenin birtakım liberal türedi söylemlere rağmen, dünyanın en diri yanı olduğunu, bütün dünyaya yaşattı.

Şu anda direnen Mısır’ı ve silahların arkasına sığınan, hasta ruhlu korkak SİSİ’nin Mısır üzerinde estirdiği terörü seyrediyoruz. Yarınlar ne getirir, bekleyip göreceğiz ancak dünyanın zulme direnen tüm insanları Firavuna karşı olduklarını Mısır’daki kardeşlerine duyurmaya çalışıyor.

Bu arada hayata gülen gözlerle bakan genç kızların çıldıran zalimlerin terörleriyle katledilişi konuşuluyor. Bu gülen gözler şehid olmanın kazandırdığı cesareti haykırıyor. Bu gözler kimin korkak, kimin cesur olduğunu öğretiyor. Bu gözler bir daha anne ve babasına bakamayacak olmanın hüznünü şehid bakışıyla teskin ediyor.

Dünya demokrasi derslerini yeniden gözden geçirecek. Demokrasi derslerini ABD ve diğer insanlık düşmanı rejimlerin elinden alacak. Özgürleşmenin, insanlık onurunun demokrasiden önce geldiğini öğrenecek. Parayla güdülmenin ne tür sonuçlar getireceğini müşahede edip “dolarlarınızla yere batın” “demokrasinizle birlikte yerin yedi kat altına gömülün” demeye başlayacak.

Zalimler çıldırdı ve Mısır’da kendi beslemeleri SİSİ yi meydana sürdü. SİSİ bir direniş beklemiyordu. Elini kolunu sallayarak SUUD ve gerici Arap rejimlerinin dolarlarıyla saltana süreceğini sandı. Olmadı, çılgınlığı elinde patladı. Dilerim Mısır’ı daha fazla yangın yerine çevirmez. Böyle olursa, SİSİ kolay can veremeyecek. SİSİ, İslâm dünyasında ortaya çıkan bir Hitler figürü olarak, kendi kafasına sıkacak zamanı bile bulamayacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 846
Bu Ay : 1469
Toplam : 1469

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom