Necip Cengil

Necip Cengil

necip.cengil@hotmail.com

HAY SİZİN DEMOKRASİNİZE

HAY SİZİN DEMOKRASİNİZE

Adam elindeki silahın gücüne güvenerek, halkın seçtiği Cumhurbaşkanına ültimatom veriyor; sonra yanına aldığı “belamlarla” darbe açıklaması yapıyor; ABD, AB demokrasi diye yırtındıkları halde, yapılan darbeye darbe demiyor, Müslüman dik duruşunu hazmedemedikleri MURSİ’ye yapılanları kendi çıkarları için “yeni bir fırsat” olarak değerlendiriyorlar. Bu karşılıklı “şerefsizlik paslaşmasını da” herkesin seyretmesini bekliyor, muhtemel direnişe atıfta bulunarak, “yaptıklarınız hoşumuza gitti ama Mısır halkı direnirse ne yapacaksınız, tedbir alın” der gibi “kaygılıyız” ifadesini kullanıyorlar.

Hay sizin demokrasinize, insanlıktan çıkmış demokratik duruşunuza…

Bu numaraları seyredecek çok insan bulabilirsiniz ancak sizin asırlık ayak oyunlarınızın kokusu artık burun delikleri tamamen tıkalı koku almazları bile rahatsız ediyor. Bundan sonrası direnişin suratlarınıza atacağı tokattır. Numaralarınızı yutan “para ve makam tapıcılar” elbette bulursunuz ancak insanlığın hepsi sefih bir hayatı tercih etmez, alır o sefihliği size yönlendirirler,  o rezilliğin içinde boğulursunuz.

Sanıyorsunuz ki, karşıda her numarayı kolayca yutan zavallılar var; işin doğrusu insanlık sizin attığınız kemiğe balıklama atlayan para ve makam yalayıcılarından ibaret değil, insanlık, onurlu duruşu yaşamaya başladı. Sizin gücünüzün onları sömürme yüzdesiyle orantılı olduğunu öğrendiler. Ve yakında sizin ordularınız da, silahlarını size yönlendirip, sizi alaşağı edeceklerdir. İşte o zaman demokrasiyi ne hale getirdiğinizi daha iyi anlayacaksınız. Siz demokrasiyi, insanlığa hizmetin vazgeçilmezi olarak değil, acıktığınızda yiyeceğiniz bir put olarak ürettiniz. Kendi ülkenizde o putu hangi sıklıkla yediğinizi bilmiyorum ama özellikle İslâm ülkelerinde, demokrasiyi gerçekten “helvadan bir put” olarak kullanıyorsunuz.

Bütün lanetlemelerimiz size yöneliktir. Darbecilere yöneliktir. Darbecilerin ayak ve çanak yalayıcılarına yöneliktir.

Siz, demokrasiyi başka ülkelerde helvadan bir put olarak gören kibirli zavallılar, davranışlarınız yalnızca size öfke getirmiyor, başında bulunduğunuz halklara yönelik öfkeye de sebep oluyorsunuz. Bu gidişle, dünyayı avuçlarınıza alma rüyalarınız erken bitecek.

Bütün öfkemizi, tarihte kalan yarım kalmış direnişlerimizi de uyandırarak üzerinize çekiyorsunuz. Annelerimiz sizin için bedduaya durdu. Bir mazlum çocuğun ahı, fazla geçmez ülkelerinizin başkentlerine, makamlarınıza ulaşır.

Biz alışığız, kolayı da zoru da çok yaşadık. Yıllarca ne darbeler vurdunuz evlerimize, sokaklarımıza, ekonomimize, eğitimimize ama biz bunlara karşı çeliklendik. Siz düşünün, sizin obez siyasetiniz, obez dış politikanız, obez duruşunuz düşünsün. Siz insanlığa ihanet ederek obezleşiyorsunuz ya, bu obezliğin sizi yuvarlayacağı gayyayı düşünün. Eğer demokrasi diye bir derdiniz varsa, halkın oyları o derdin çaresidir, siz Mısır halkına ihanet eden bir şebekenin ardı sıra giderek “demokratik namusunuzu da” göstermiş oluyorsunuz. Sizin “demokrasi namusunuzun” Müslümanlar söz konusu olduğunda ne hale geldiğini biliyoruz. Mısır darbesiyle takındığınız tavır yüzünüzü bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Demokrasi namusunuzun olmadığı ayan beyan ortadadır. Olmayan demokrasi namusunuzla ortalıkta gezinip kendinizi daha fazla rezil etmeyin. Zira yalnızca kendinize değil, halklarınıza da zarar veriyorsunuz.

Sizin “şerefsizlik paslaşmanıza”, sizin “demokrasi namusundan yoksun duruşunuza”, sizin “belamlık gösterinize” itibar etmeyen, etmeyecek olan bir dünya var artık.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 143
Bu Ay : 766
Toplam : 766

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom