Necip Cengil

Necip Cengil

necip.cengil@hotmail.com

DİKTATÖR TUZAĞI

DİKTATÖR TUZAĞI

Ben sokaklarında kendisine küfrettiren bir diktatör görmedim, siz gördünüz mü bilmiyorum. Günlerdir birileri ülkenin başbakanına iğrenç küfürlerle saldırıyor.

Ben ülkemde kişi başı düşen gelir payını 25 bin dolara çıkaracağım diyen bir diktatör görmedim, bildiğim bütün diktatörlerin ülke zenginliğini başka ülkelere kaçırdığıdır. Ülkede İMF’ye borcu bitiren bir diktatör var, iyi mi?

Ben ülkede bir gelir dengesi oluşsun diye, ekonomik bir çırpınış sergileyen bir diktatör görmedim, benim bildiğim diktatörler, belli zenginlerle birlikte ülkeyi sömürür…

Benim bildiğim diktatör, ne anayasası kardeşim, ben söyleyeceğim siz yazacaksınız, bir de kendimi zora sokacak bir anayasa mı hazırlatacağım der. Ülkenin başbakanı çırpınıyor, ülkenin önünü açacak, özgürlükleri besleyecek bir anayasa hazırlayalım, birlikte hazırlayalım diyor.

Şimdi çıkmış birileri, ülkenin başbakanı için “diktatör” diyor.

Bu arkadaşlar isterseniz ABD’ye gidip yaşasın, bakalım, istedikleri zaman gösteri yapabiliyor mu, ABD başkanına ağız dolusu küfür özgürlüğü görebiliyorlar mı?

Mesele başka, dirayetli bir başbakan var ülkede, projeci bir başbakan var, barış diyebilen bir başbakan, ülkeyi on yıllardır sömürenlerin musluğunu kesen bir başbakan… Her şeyi kendisine doğru yontmak isteyenleri engelleyen bir başbakan var.

Efendim dili… Arkadaş her insanın kendine has bir üslubu var, sen eşinle nasıl konuşuyorsun, çocuğuna nasıl hitap ediyorsun, iş yerindeki çalışana nasıl davranıyorsun, gizli bir kamerayla kayda alsınlar, akşam seyret, bakalım kendine ne diyeceksin? Bununla birlikte ülkeyi, onca karanlık inlere rağmen yönetmeye çalışan bir başbakanın diline öyle kıytırıktan yaklaşımlarla yaklaşmayın. Ben önceki yazımda “vasat dil, vasat anlayış” dedim, zira inancımın öğütlediği bu… Lakin başbakana şu gün üslubu üzerinden bindirip, ona diktatör yakıştırması yapan her insanın farklı bir derdi var. Önce dert edindiğiniz şeyin ne kadar insani olduğunu düşünün. Ondan sonra çıkıp başbakanın üslubunu birlikte eleştirelim. Fakat siz başbakanı İngiliz ağzıyla, alman ağzıyla dilinize doluyorsunuz. Tuzağa düştünüz ve bu tuzak sizi rezil edecek. Yoksa başbakan ile ilgili üslup eleştirisini, birçok defa yapmış biriyim ancak şu gün bu mesele üzerinden gidenleri samimi bulmuyorum. Adamların derdi başbakanı yemek… İyi de bu sofranın menüsünü kimden alıyorsunuz, bunu kimse bilmiyor ve her halinizi yutuyor mu sanıyorsunuz?

Bu ülkedeki bütün sorunlar ülkeyi sömürmekle alakalıdır. Sorulacak onlarca ağaç katliamı sorusuna ses çıkaramayanların, şimdi nasıl olup da ortaya çıktığı soruları cevapsız kalacaktır. İşin aslı İMF’ye borcunuz bitmiş, İngiltere’nin haz almadığı kanal İstanbul projesi kararını almışsınız, İstanbul’a üçüncü köprüyü yapıyor, nükleer enerjiyi konuşmaya başlamışsınız. Bir yandan Suriye mağdurlarına yardım ediyor, bir yandan Suriye üzerinde sizden farklı şeyler isteyen ülke ve çevrelere karşı çıkıyorsunuz… Birileri bundan rahatsız, sizden sömürülebilen bir ülke istiyorlar, siz itiraz edebiliyorsunuz, itiraz edebilen bir başbakan istemiyorlar. İtiraz edebilen başbakana “diktatör” dedirtiyorlar.

Kim diktatör, ülkenin başbakanı mı, sömürebilecekleri bir ülke hevesiyle, ülke gençliğinin ölüme koşmasını isteyenler mi?

Önce ülkeyi sömüren ve artık sömürü yolları giderek daralan ülkelerle yaptığınız anlaşmayı bitirin, daha sonra gelin, kitabımızın ışığında başbakanı, diğer yöneticileri birlikte eleştirelim, öneriler götürelim.

necip.cengil@hotmail.com

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 7
Bu Ay : 2491
Toplam : 2491

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom