Şevket Başıbüyük

Şevket Başıbüyük

sbasibuyuk@hotmail.com

Malatya Kitap Fuarı’na Doğru

 Malatya Kitap Fuarı’na Doğru 

30 Nisan 5 Mayıs 2013 tarihleri arasında ikincisi gerçekleştirilecek olan Malatya Kitap ve Kültür Fuarı’ndan bahsediyorum. 

Geçen yıl birincisi beğeniyle geçmiş ama  bu yılki kitap fuarın geçen yıldan daha verimli ve daha dolu geçmesini umut ediyoruz. 

Zira bu yıl daha iyi hazırlıklar yapıldı. 

Malatya Valiliği ve Malatya Belediyesi’nin işbirliği ile gerçekleştirilen geçen yıl ki kitap fuarına bazı (mahalli)  yazarlar davet edilmemiş ve bir takım küskünlükler yaşanmıştı. 

Bu yıl aynı şeylerin yaşanmaması için  -Valilik Belediye ile işbirliği- önce (mahalli) yazarlarla –yemekli- bir istişare toplantısı yapıldı.

 Hem bu kez, Malatya Kitap Fuarı’na ev sahipliğini yapan Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, bizatihi şair ve yazarları arayarak davet etti.
 
 Öğretmenevi’nde Malatya Valisi Vasip Şahin ve Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır başkanlığında yapılan bu istişare toplantısına Malatya’da edebiyatla sanatla iç içe yaşayan tüm şair ve yazarlar, 30 Nisan 5 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar hakkında görüş ve önerilerini sundular. 

Aynı toplantının ikincisi, il dışında ikamet etmekte olan Malatyalı şair ve yazarlarla İstanbul’da yapıldı.

 Demem o ki, geçen yıl, davet edilmediği gerekçesiyle kırgın olan şair ve yazarların bu yıl, ikincisi yapılacak olan fuara katılmamalarının hiçbir mazereti kalmadı.
 
“Mazeret yok!..” 

Mazeret yok çünkü geçen yıl ki fuara sadece şöyle bir burun ucuyla bakmış, stantları dolduran yeni çıkmış kitapların kokusunu içime çekmeden,  incelemeden, dokunup almadan ve okumadan çıkıp gitmiş bir daha da uğramamıştım… 

Lakin bu yıl -sağ olsunlar- yetkililer bizi de saydılar, değer verdiler ve davet etmekle onura ettiler. Bizler de davete icabet ederek bu yıl ki kitap fuarında aktif olarak yer alacağımıza karar verdik. 

 Evet bu yıl 30 Nisan 5 Mayıs 2013 tarihleri arasında ikincisi gerçekleştirilecek olan Malatya Kitap ve Kültür Fuarı’nda aktif olarak yer alacağım. Beyan Yayınları arasında çıkacak olan “Diz Çökmeyen Adam” isimli kitabımla (tarihini daha sonra belirleyeceğim) imza gününe katılacağım inşallah.
 Bahse konu 6.  eserim/ “Diz Çökmeyen Adam”la Malatya 2. Kitap Fuarı’nda siz değerli okuyucularımla imza günü sevincini paylaşacağım.
 
 Aynı yayınevinden/ Beyan Yayınları’ndan aynı tarih ve gün Malatya’nın yetiştirdiği ilim adamlarından Mehmet Çelen’in de bir kitabı yayımlanmış olacak. Yazar Mehmet Çelen’le aynı yayınevinden, aynı gün imza gününde olacağız.
 

Mehmet Çelen, Malatya ilim havzasının öncülerinden Mehmet Said Ertürk’ü yazmış ben de yine Malatya ilim havzasından yetişmiş Ramazan Keskin Hoca’yı yazdım. Aynı yayınevinden çıkacak olan bu değerli iki eser herkesce

 önemlidir ama Malatyalılar için daha çok önemlidir. 

Merakla beklenilen bu iki kitabın önem ve ehemmiyetini bir sonraki yazımda yine siz değerli okuyucularımla paylaşacağım. 

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğimle esen ve şen kalınız.
 
sbasibuyuk@hotmail.com
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 918
Bu Ay : 4362
Toplam : 4362

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom