Necip Cengil

Necip Cengil

necip.cengil@hotmail.com

28 ŞUBAT SİYASİ YARGI KARARLARI İPTAL EDİLMELİ

 28 ŞUBAT SİYASİ YARGI KARARLARI İPTAL EDİLMELİ

MAZLUMDER bu konuyu imza kampanyası ile duyurdu. Onbinlerce imza toplandı. Ancak kamuoyunda üzerinde fazlaca duyurulmadı. Binlerce STK var, her biri 28 Şubat zulmünü farklı şekillerde yaşamış ama dönüp bakanların sayısında yüksek bir oran yok. Oysa 28 Şubat’ta siyasi olarak yargılanan ve ceza alan, tek bir kişiyi incitmemişken terörden ceza alanlar var. Ve şu anda 28 Şubat yargılanıyor.

28 Şubat yargılanırken, darbe cenahından yaşatılan yargı brifingleri gündeme getiriliyor. Yargılamaların nasıl yaşandığı tartışılıyor. Fakat haksız yere ceza alanların esaretleri gerçeği devam ediyor.

Bu garabete dur demek gerekmez mi?

Yetkililer çıkıp, “28 Şubat darbe sürecinde yargılanıp mahkûm edilen siyasilerin mahkûmiyeti adil değil ve bir an önce bu insanlar cezaevlerinden çıkarılmalı” demeli değil mi?

STK’lar her şeyi konuşuyor ama “adalete saygınlık kazandırma” işlevi noktasında suskun.
STK’lar yeni bir anayasa yapma sürecine dâhil olmak için salon ve açık hava toplantıları yapıyor ama “adil yargılanma” 28 Şubat adil yargılanma konusunda söyleyecek sözü yok gibi duruyor. “Ben elimden geleni yapıyorum” diyen varsa, elbette hakkını teslim ederiz.

Siz hiç, eline silah almadığı, kimseyi silaha teşvik etmediği, kimseye şiddet uygulamadığı halde, terör suçuyla yıllarını parmaklıkların arkasında geçirmek zorun kalan… Bunu da 28 Şubat adaletsizliğinin gadriyle yaşayan bir insanın gözlerinin içine baktınız mı? Buna cesaret edebildiniz mi?

Söz kalabalığında araya giden 28 Şubat kararları acilen gündeme alınmalı.
“O gün adalet yoktu” diyen konuşmalar icraata yönelmeli ve “gönül fetheden insanlar nasıl terörist kabul ediliyor” sorusunun cevabı verilmeli.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 309
Bu Ay : 1838
Toplam : 1838

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom