Şevket Başıbüyük

Şevket Başıbüyük

sbasibuyuk@hotmail.com

Malatya’nın Büyükşehir olması için

 Malatya’nın Büyükşehir olması için geçerli bir mazeret kalmadı.

Malatya büyükşehir olmak istiyor. Ancak, nüfusun 750 bin olması lazım. Burada ufak bi açığımız var. 10 bin eksik… Bu 10 bin açığın 2013’e kadar giderilmesi lazım. 
Ne yapacaksınız? Nüfus artış oranı binde beş… Bu iş binde beşle olmaz. Ya nasıl olur? Binde 10’a çıkarırsak olur… Hazır mıyız? Bayanların ellerini görüyorum, bazıları üç diyor, bazıları dört diyor. Üç olursa yeter zaten… Ses az geliyor beyler… İki yıl içinde bu 10 bin açığı tamamlamalısınız, ona göre… Bunu tamamladığınızda mesele bitti.”

Yukarıdaki paragraf bana ait değil; Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Yılmaz Özdil’in, 28 Aralık 2011 tarihli “Best of 2011 (part one)” başlıklı köşe yazısında alıntıladım.

Hemen önyargılı davranmayınız; Yılmaz Özdil’i seven ve fikirlerini beğenen birisi değilim. Lakin bu paragraf ilim Malatya ile ilgili olduğu için alıntıladım.

Özdil, bu günkü (28 Aralık 2011) yazısında; Başbakanımızın 17 Mayıs 2011 Malatya mitingindeki konuşmasına atıfta bulunmuş.

O mitingdeki gözlemlerimi; “Başbakan Malatya’daydı” başlıklı bir yazı ile dile getirerek konuyla ilgili espriler yapmıştım.

Başta kaynanam olmak üzere, her beni gören “sen misin o yazı yazan!..” şeklinde tepkiler almıştım. Hiç mübalağasız; bir hafta, aynı konular konuşulmuş ve telefonlarım susmamıştı.

Şimdi aynı konu gündeme gelince hatırladım…

Yani Malatya’nın Büyükşehir olması söz konusu olunca, aynı hususu tekrar dile getirmeden edemedim.

Hazır konu bulmuşken, buradan, başta Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, tüm Malatya Milletvekillerine ve yetkililere hatırlatmada bulunmak istiyorum…

Sayın Başbakanım; (Öncelikle, geçirmiş olduğunuz rahatsızlıktan dolayı büyük geçmiş olsun dileklerimi bu vesileyle iletmek istiyorum. Bilmenizi isterim ki, seviliyorsunuz/bu millet seni seviyor… Beli bükük, eli tespihli, alnı secdeli analar -benim anamın yaptığı gibi- seni dualarında unutmuyor/unutmazlar… Allah seni başımızdan eksik etmesin. Bir yaşlı amcanın ifa ettiği gibi; öyle bir ayet ya da hadis olmuş olsaydı; kendi ömrümüzden feragat eder, ömrümüzü ömrüne katardık. Yani demem o ki; seni o denli sahipleniyor ve seviyoruz…) hani demiştiniz…

Malatya’nın Büyükşehir olması için 10 bin nüfus eksikliğiniz var/vardı.

İşte şimdi o eksiklik tamamlandı.

Yani 17 Mayıs 2011 tarihindeki mitinginde sizlere verilen söz unutulmadı ve sözün gereği çalışıldı, ahdedilenler yerine getirildi.

Malatyalı analar o gün verdiği sözü yerine getirerek, nüfusu 10 bine tamamladılar.

Şimdi sıra sizde…

Sanırım Malatya’nın büyükşehir olması için artık geçerli bir mazeret kalmadı.

Takdir ettiğiniz gibi kayısı başkenti Malatya’mız, yalnız nüfusa değil, tüm çalışmalarıyla büyük şehir olmayı hak etmiştir.

Temennimiz o ki; Malatya’mız hak ettiği yerini bulsun.

Bu duygu ve düşüncelerle, Malatyalılar adına sırf bir hatırlatmada bulunmak istedim.

Hatırlatmamız; kale alınması dilek ve temennilerimle…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 158
Bu Ay : 8217
Toplam : 8217

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom