Necmettin Evci

Necmettin Evci

necmevci@yahoo.com.tr

Oyunları Bozulacak

 OYUNLARI BOZULACAK 

 Millet iradesinin sağlıklı tebarüz etmesini istemeyenler, 12 Haziran’a iyice yaklaştığımız şu günlerde olmadık komploları, kışkırtmaları denemeye başladılar. İlk amaçları halkı olabildiğince bunaltmak, bezdirmek, bir kaos ortamı oluşturmak. Zihinleri bulandırmak.. Sonra da kaos ortamı içinde şaşıran zihinleri yalanlarla, dolanlarla istedikleri istikamete doğru yönlendirmek istiyorlar. Bu maksatları için ellerinden gelen tüm şeytanlıkları, zalimlikleri yaptılar, yapıyorlar. 

Bunlarda kural, ilke, adap, düstur yok. Nezaket zaten yok. Bilgi sıfır. Memlekete millete düşmanlık yapmaktan zevk alıyorlar. Memleket ne kadar başarısız olursa o kadar seviniyorlar. İnsanımız enerjisini boş yere tüketince, hele hele birbirini vurunca değmeyin bunların keyfine. Bunlar ne sivil inisiyatif, ne siyasetçi olabilirler. Bunlar şeytanın oyuncağı, uşağı olmuşlardır. Akılları düşmanlığa, yıkıcılığa, öldürmeye, kırmaya- dökmeye çalışır sadece. Bundan zevk duyarlar, duyuyorlar. Baskı ve şiddet uygulayarak; insanımızın algı düzeneklerini, ölçme ve değerlendirme yeteneklerini köreltmek istiyorlar. Değilse hangi toplum, hangi insan bu saçmalıklara oy verir, razı olur? O nedenle millet iradesinin sağlıklı tecelli etmesini engellemek, sabote etmek istiyorlar dedim. Sağduyuyu yanıltmak, baskı altına almak istiyorlar dedim.

Herkesin bildiği gibi şiddetin merkezinde PKK var. Adamlarda ne din, ne iman, ne ahlak, ne adamlık var. Bu merkez etrafında halka halka diğer işbirlikçiler yer alıyor. BDP’nin PKK ile organik bağını bilmeyen yok. Akıl alır gibi değil, bir terör örgütünün üstelik “Biz zerdüştüz” diyen, olmadı lideri “Ben Hıristiyanlığa yakınım” deyip papazdan kimi hizmetler alan, imam öldüren, İmam Hatip çocuklarının üzerine Molotof kokteyl atıp onları ve yurtlarını yakan, sonra duruma göre ve doğallıkla domuz yemekten tutun da kızları anlatılamayacak kadar çirkin ortaklıkların malzemesi yapan bu iğrenç yapıyı nasıl destekler, nasıl korurlar? Bir siyasi parti bunu nasıl yapar? Halkın tüm inanç, kültür ve medeniyet değerleri ile çatışan bir tutumun siyasi getirisi de olmayacağına göre, değerlere karşı yürütülen bir savaşın görevlileri olurlar. Amaç toplumu ve toplumun sinesine kök salmış yapıyı bozmaktır. 

Bir siyasi parti bunu nasıl yapar? Adamların hayır namına, iyilik namına bir endişesi olmazsa yapar/yapıyor işte. Halka genişliyor. Üçüncü aşamada BDP’nin CHP ile neredeyse organik ilişkisini görüyorsunuz. Hakkâri mitinginde iki parti sarmaş dolaş oluyorlar. Tıynetlerini ortaya koyuyorlar. Birbirlerine alkış tutuyor, alenen yardımlaşıyorlar. Peki MHP? Son kaset olaylarından sonra en üst seviyede parti teşkilatının ne kadar kokuşmuş bir ahlaksızlık batağı içinde olduklarını herkes gördü.  Ahlaksızlar hiç olmazsa başlarını öne eğip mahcup olacaklarına bir de sağa sola çamur atmıyorlar, millete milliyetçilik dersi vermiyorlar mı? Bundan böyle vatan, millet, ahlak dürüstlük konusunda en son konuşacak kişi sizler olacaksınız. Bütün bu iğrenç, müptezel haltları milliyetçi ve vatanperver olduğunuz için mi karıştırdınız? Bir değil, üç değil, beş değil. Tam on genel başkan yardımcısı. Bu ne iğrençliktir. Susun. Bir de konuşuyorlar. Bir insan ancak bu kadar alçalabilir. 

Şu sıralar internete bir ses kaydı düştü. BDP’nin eşbaşkanı Kışanak ile partisinin Elazığ sorumlusu konuşuyorlar. Konuşmalarında Ak Parti’ye karşı MHP’yi desteklemek gerektiğini söylüyorlar. Hani siz birbirinize karşıydınız? İşte perde gerisindeki tezgâh açık seçik ortaya çıktı. Sizler aynı maksada yönelik bir kirli oyunun parçalarısınız. Bunu bu kadar açık ve net söylüyorum. Siz millete karşı kurulan tuzakta, milleti yıkmak isteyen her darbede güç birliği yapıyorsunuz. Öyle yaptınız. Artık fazla gizlenemiyor ve maskeler düşüyor. Maskeleriniz düşüyor. Ahlaksızlık sizde, fitne fesat, fuhuş sizde, sömürü, istismar, yalan sizde. En azından MHP’nin üst düzey yöneticileri, namaza bile katılmayan bozkurtlarını, sırf istismar için şehit cenazelerinin arkasında bağırttıktan sonra bugün, o şehitlerin ruhlarını incittiklerine, kemiklerini sızlattıklarına inanıyorlar mıdır? 

Bir derin odak bunların hepsini aynı amaca yönelterek, aklınca Ak Parti ile siyasal harekete dönüşen millet iradesini engellemek istiyor. Artık eski saflaşmalarla anlam bulan sağ, sol, ülkücü, komünist ayrımı kalmadı. Milletini sevenlerle millet düşmanları var. Türkiye için daha çok demokrasi, özgürlük, kalkınma, hukuk ve yeni anayasa isteyenlerle bu gidişatı durdurmak isteyenler var. CHP ve MHP’nin aday listelerine bakınız bu güç birliğini çok açık görürsünüz. Her iki parti de darbecileri el üstünde tutuyor. Şu işe bakın Demirel şimdi çok koyu CHP’li oldu. Niçin? Nasıl? Dedik ya bunlarda ne ilke, ne kural, ne çizgi, ne ölçü var. Demirel dün mü gerçeği söylüyordu, bugün mü? O’nun milleti oyalamaktan başka hiçbir gerçeği olmadı. O dün de bugün de yalandı, yalanı yaşıyor. Bu toplumun gerçeğini yalanlarla boğmak istiyor. Bütün bir milletle, bütün bir ülkeyle dalga geçti, geçiyor. Kendilerini akıllı milleti enayi sanıyorlar. 

İşte az kaldı. Bu millet bugününü ve yarınını heba edecek ölçüde yanlış iş yapamaz. Şimdiden söyleyeyim; halkımız ne yaparsa doğrusunu yapar. O karar mutlaka sağduyunun sesi, yansıması olacaktır. Peşinen kabulümüz olacaktır. Biz onu tartışmayız. Ama yenildikleri her seçim sonrasında millete aptal, cahil, beyinsiz diye hakaret eden CHP bakalım biraz olsun yanlışını anlayacak mı? Elbette anlarlar çünkü onlar çok akıllı insanlar ne de olsa.

Bu aptal milletin ne kadar aptalca bir karar verdiğini mi söyleyecekler yoksa? 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 6
Bu Ay : 2490
Toplam : 2490

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom