Ğıffari Türkmen

Ğıffari Türkmen

giffari-turkmen

Bin Laden üzerine

Usame b. Laden’in katledilmesine hiç memnun olmadım. Tam aksine üzüldüm. Vurulduğu haberi duyulur duyulmaz ilk kutlayan İsrail oldu. ABD, İngiltere, İtalya, Almanya ve bunlara uşaklık edenler, bunlarla çıkarları çakışanlar, bunlardan medet bekleyerek düzen yürütenler kutladılar, memnuniyetlerini dile getirdiler. Usame terördü de kendilerinin oturdukları koltukları onbinlerce insanın kanı üzerine kurulmamış mıydı? 

Dünyaya düzen vermek, demokrasi götürmek vb. projelerle ucuz çıkarları uğruna dünyayı teröre veren, onbinlerce kişinin kanını akıtan bunlar değil midir? Planlarını adım adım gerçekleştirmelerine nasıl sevineyim? 

Bunların Saddam’ı öldürmelerine de sevinmedim. Onlar sadece Irak’ı değil birçok ülkeyi Saddam’dan çok daha fazla kirlettiler. Bunların bu şekildeki hiçbir planı ve operasyonu ne mustaz’f halklara ne de müslümanlara fayda getirdi. Tam aksine her gün artan zulümler getirdi. Irak ve Afganistan bunun güncel örnekleridir. Nasıl bunların böyle sevinçlerine ortak olayım? 

Vatikan Hıristiyan olarak bundan memnun olamayacağını açıkladı. Ben bir Müslüman olarak Müslüman olduğunu söyleyen, Allah düşmanlarına savaş açtığını ilan eden birinin Allah düşmanları tarafından katledilmesine nasıl memnun olabilirim? 

Saddam ancak ABD ile zıtlaşınca kötü adam oluverdi. Hem de ABD ajanı kötü adam. Usame b. Laden de Afgan cihadında Rusya’ya karşı savaşırken kötü adam değildi henüz. ABD ve İsrail’le savaşa girişince kötü adam, ABD ajanı oluverdi. Biz de böyle bildik artık. Kötü adam ilan edilenlerin bildiklerini konuşmalarına fırsat da verilmiyor. 

Bir müslüman ille de ABD ve İsrail’i kızdıran davranışlardan uzak durmak zorunda mıdır? Onların zulümlerine karşı duranlara biz de karşı olmak zorunda mıyız? 

‘Saddam, ABD’yi Irak’a; Usame Afganistan’a çekti’ deniyor. ABD bize böyle dedi. Bu iki şahıs olmasaydı ABD buralara girmeyecekti değil mi? Hâlbuki kurt kuzuyu yemeye çoktan karar vermişti. ABD’nin emperyalist çıkarları gerektirdiği sürece oralara ne edip edip girecekti. Bu gün acaba “Ilımlı İslam Projesi” , ABD ve İsrail’e hizmet etmiyor mu? 

Usame İslama zarar veriyordu deniyor. İslamı, müşrikleri memnun etmek için kırpa kırpa özünden uzaklaştıranlar zarar vermiyor mu? “ Onlara karşı bununla (Kur’anla) büyük cihad et. Size ne oluyor da Allah yolunda ve ‘Rabbimiz bizi ehli zalim olan bu beldeden çıkar’ diyen mustaz’af kadınlar, erkekler ve çocuklar uğruna savaşmıyorsunuz.” diyen ayetlerin adeta üstünü kapatanlar islama zarar vermiyor mu? İslam ümmetini parçalayan ana unsurlarından biri olan ‘ırkcılık illetini’ İslam toplumunda yayanlar islama zarar vermiyor mu? Yumuşak fetvaları ile Allah’ın emri olan tesettürü bu gün ‘olsa da olmasa da olur’ çizgisine getirenler islama zarar vermiyor mu? Kadın erkek ilişkisinde kalpleri vesveseden koruyan haremlik- selamlığı tamamen kaldıranlar islama zarar vermiyor mu? Allah’ karşı savaş açmak olan Faize karşı hassasiyeti kırıp onlarca müslümanın ona bulaşmasına sebep olanlar islama zarar vermiyor mu? İslamı hayatın her tarafına hükmeden bir din olmaktan çıkarıp eve ve camiye hapsedenler islama zarar vermiyor mu? Ömründe bazen camiye uğramış olmaktan öte ciddi bir İslami hayatı olmadığı halde Allah yolunda değil o kurum, bu kurum uğruna öldürülenleri şehid ilan edip cennete biletini kesenler islama zarar vermiyor mu?... 

Bu şekliyle islama zarar veren Müslümanlar vefat ettiklerinde arkalarından dua ediyorum. Hele ağır bir olayla eceli gelmişse çokça gözyaşı döküp çokça dua ediyorum. İslam düşmanlarının şehid ettiği Usme için neden dua edip gözyaşı dökmeyeyim? Allah rahmet etsin, mekânı cennet olsun.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 156
Bu Ay : 9036
Toplam : 9036

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom