Necip Cengil

Necip Cengil

necip.cengil@hotmail.com

Ak Parti Yeterli Hassasiyet

 Liste eleştirildi ve hala sindirilemedi. Tepkinin şu anki görüntüsü; ne yapalım, başka da alternatif yok ve bir de “inşallah tepkileri iyi okuyan isimler kendilerini düzeltir” şeklinde okunuyor. Fakat başta sayın başbakan olmak üzere, milletin istemeyip de onun listeye koyduğu isimlere yönelik “yürek kırgınlığı” devam ediyor.

Her ne kadar Hasan DÜNDAR ağabeyimiz “bu liste bakan çıkarır” dediyse de, bunu geçin, çünkü bu sadece bir temenniden ibaret. Asıl yapılması gereken, biz neden tepki aldık sorusunu şahıs merkezli cevaplamaktır.

Bu isimlerin kendilerini sorgulamalarına parti dışından da veri aktarılmalı, cesaret verilmeli ve “nasılsa unuturlar” merkezli hastalıklı anlayışı sürdürmemeleri için “dost acı söyler” kavlince bu isimler zorlanmalıdır.

Geçen gün bir toplantıda, mühendis bir arkadaş “kırmızı ışıkta geçen bir araç az daha beni biçiyordu, zor kurtuldum” dedi. Kavşakta ışığı bekliyordum, bana yeşil yanınca geçmek için hazırlandım. Soldaki bütün arabalar kırmızı ışıkta durmuş, benim bulunduğum tarafa yeşil yanıyor ve ben tam çıkacakken, burnumun dininde “üzerinde kırmızı harflerle bir milletvekilinin ismi yazan minibüs” son sürat geçti. Bu mu hassasiyet, millete saygı!

Evet, millet saygı bekliyor. Hadi tepkilere rağmen listeye kondunuz. Biz de buna “demokrasinin şirinlikleri” dedik. Ama daha fazla da şirinlik yapmayın. Partinize zarar veriyorsunuz. Herkes kırmızı ışıkta duruyor, sizin isminizin üzerinde yazdığı minibüs, kırımızı ışık filan takmadan son sürat dalıyor, milletin canını tehlikeye atıyor. Oysa bizdeki adalet anlayışına göre can emniyeti, akıl emniyeti, nesil emniyeti, mal emniyeti gibi emniyetler sağlanmadan adalet gerçekleşmez. İsminde adalet olan bir partinin listesinde, tepkilere rağmen gösteriliyorsunuz, kendinizi halka affettirecek yollar aramak yerine, yeni tepkiler alacak refleksler sergiliyorsunuz.

Bu konu, üzerinde durulacak, hassasiyet gerektirecek bir konudur. Eğer minibüsü teslim ettiğiniz arkadaşa bu hassasiyeti vermemişseniz, o minibüs şoförü değil siz suçlanırsınız. Yalnız şahsınız suçlanmaz, partiniz de yara alır. Yalnız vatandaşın canını tehlikeye atmış olmazsınız, kendiniz de bu tehlikeden pay alırsınız.

Bunlar yazılmalı mı, dile getirilmeli mi diye soranlar olabilir. Dile getirmediğiniz her sorun giderek derinleşir. Tedbir alınmaz ve yarın daha büyük sorunlara yol açar. Belki “her gün birçok insan kırmızı ışık ihlali yapıyor” diye savunmaya geçebilirsiniz ama siz “isminde adalet olan bir partinin listesinde” adaysınız veya başka bir partiden de aday olabilirdiniz fakat bilirsiniz ki siz meclise yanlışı kopyalamak için değil, daha iyi bir görüntü, hizmet, kalkınma, kurallı bir hayatı geliştirmek için gidiyorsunuz.

Siz böyle bir olayı sıradan bir yanlışlık olarak da değerlendirebilirsiniz ama vatandaş “bir şımarma algısı” olarak görür. “Bunlar şımarmış” denmesi faydanıza değil zararınızadır. “Ne derlerse desinler” diyemezsiniz, bunu diyebilmek için “millete, ülkeye hizmet adaylığında” karar kılmamanız gerekir.

Yazının başlığını AK Parti ve hassasiyet koydum zira Milet AK Partiden çok şey bekliyor. Kendi canını tehlikeye atacak bir işte elinin olmasını elbette beklemiyor. Zannımca bu ve benzeri konularda adayların dikkati çekilmeli. Bu konuda hem o minibüste kırmızı harflerle ismi yazan aday hassas olmalı, hem de il yönetimi bu ve benzeri konular için adayların dikkatini çekmeli diye düşünüyorum.

Unutmayın, gözler bu seçimde daha hassas olarak üzerinizde dolaşıyor.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 15
Bu Ay : 1597
Toplam : 1597

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom