Necmettin Evci

Necmettin Evci

necmevci@yahoo.com.tr

Sizi Elimizden Kim Kurtaracak?

Sizi Elimizden Kim Kurtaracak ?

Ak parti seçim beyannamesini görkemli bir toplantı ile açıkladı. Toplantı tam bir şenlik havasında geçti. Beyanname, şimdiye kadar yapılan icraatlar ve 2023 vizyonunu içeren gelecek tasarımı olarak iki ana bölümden oluşuyor.

Ak parti şimdiye kadar çıraklık ve kalfalık dönemi diye ifade ettiği icraatlarını 12 Haziranda ustalık döneminin referansı olarak gösteriyor. Doğal olarak ülkesini seven herkes için son derece heyecan verici 2023 vizyonu, seçmen idraki ve yöneliminde karşılığını bulmuyor değil. Çünkü Ak Parti, çıralık döneminde fevkalade işler başardı. Şimdi daha fazlasını, daha güzelini ustalık döneminde niçin yapmasın?

Ben şimdi o projeleri anlatmayacağım. Herkes biliyor. Ancak bu projelerden sonra muhalefetin aklına icraat düşünmek geldi. Hemen alelacele sözüm ona yapacakları icraatları anlatmaya başladılar. Hesabı yapılmamış, önü arkası düşünülmemiş, içi doldurulmamış projeler. Dostlar alışverişte görsün kabilinden, içi boş, daha doğrusu yalan dolu vaatler olduğu baştan belli. Niçin mi böyle söylüyorum? Sen bundan beş yıl önce Ak Parti’nin Meclise getirdiği ve kavga gürültü geçirdiği 2B yasasında değişiklik yapan düzenlemeyi önce bütün gücünle engelle, kalkıp Anayasa Mahkemesine götür, şimdi de kalkıp ben “2B sorununu çözeceğim” de. İnanalım mı? Hangi gerekçeyle inanmamızı istiyorsunuz? Yalan. Bu nasıl zikzaktır? Bu nasıl çark etmektir? Bu nasıl U dönüşüdür? Bu nasıl bir ciddiyetsizlik, nasıl bir politikadır? Hiç olmazsa geçmişte Ak Parti’yi engellemekle yanlış yaptıklarını, şimdi doğruyu anladıklarını söylesinler ve ardından önerilerini yapsınlar. Korkmasınlar bizim insanımız halden anlar. Bağışlar, affeder. Demek ki, doğruyu şimdi gördüler der ve bundan sonraki tutumlarına bakar.

Eğer söz konusu CHP ise bu yalpalamaları yadırgamamak gerekir. Bu partinin kendi insanlarına, kadrolarına bile saygı ve hürmetleri kalmadı. Önümüzdeki seçimde CHP, halkımızdan ciddi manada uyarı alacak. Bu son uyarı olacak. Biz bu tartışmayı şimdilik bir kenara bırakalım.

Önümüzdeki seçimin içeriğini Ak Parti’nin seçim programı belirleyecektir. Daha doğrusu partilerin seçim söylemleri bu program etrafında biçimlenecektir. Bu bellidir. Ak parti plan, program ve projeksiyonlarıyla kendisini aklıselime, sağduyuya sunacaktır. Bu seçimin öncelikli teması özgürlükçü bir anayasa olacaktır. Unutulmasın ki, bu seçimde yasaksız, özgürlükleri öne çıkaran anayasa için oy kullanılacaktır öncelikle. Tam da bu söylemin karşısında Ergenekoncuların CHP saflarında bütünleşmesi yaşanacak süreci daha anlamlı kılmaktadır.

12 Haziranda tam bir yüzleşme, tam bir hesaplaşma yaşanacaktır. Şimdi insanımız; ya darbecileri, suikastçıları, şantajcıları veya demokratları seçme arasında kararını verecektir. İnsanımızın şakağına silah dayamayı çağdaşlık sayan soytarılara göre, yüzde 60 aptal olan insanımız darbeci ve Ergenekoncuları seçmediği için, tercihini yine özgürlük ve kalkınmadan yana kullanacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bu toplumda aptalların oranı ne kadardır, az çok biliniyor da, çağdaş ve ilericilerin oranı yüzde yirmiyi aşar mı onu bilemem.

Toplum içinde en az yüzde yirmilik akıllı insanlar olmalı ve vardır değil mi? O akıllı insanlar demokrasi isteyenlere karşı darbeleri, darağaçlarını savunmalıdır(!) Şimdi CHP tam da bu yöndeki talepleri karşılayacak şekilde seçime giriyor. BDP ve MHP de CHP’ye koltuk değneği olmaya hazırlar. Onlar da bir şekilde derin devletin Ergenekon cephesi ile bağlantılılar. Genetiklerine soğuk savaş yıllarından beri işlemiş millet düşmanlığını bir türlü söküp atamayan hain şebekeden söz ediyoruz elbette. Şebeke, andığımız partileri yönlendiriyor.

MHP ve CHP içindeki kimi makul insanlar, partilerinin Ergenekon’a yanaşmalarını anlayamadıklarını söylüyorlar. Ortada bir yakınlaşma yok. Türk siyasi yapısı üzerinde Ergenekon aracılığı ile oyun oynamak istendi. Şimdi bu partilerde sürdürülen operasyonlar da bir anlamda karanlık odalarda kurgulanmıştı. Özetle seçim, millete dayananlarla, Ergenekon çetesine dayananlar arsında sürecek. Terörle içli dışlı, organik bağı olan partilerle Ak Parti arasında geçeceğe benziyor.

O aptal diye alay ettikleri halkın eline bir kez daha düştüler. Bakalım onları şimdi kim kurtaracak?

necmevci@yahoo.com.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1038
Bu Ay : 5928
Toplam : 5928

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom