Şevket Başıbüyük

Şevket Başıbüyük

sbasibuyuk@hotmail.com

Cemal Akın’ın başarısındaki ‘sır’

Cemal Akın’ın başarısındaki ‘sır’

Bu bir milletvekili aday liste değerlendirme yazısı değil.

Birilerine yaranmak, ‘yağ çekmek’, ‘göze girmek’ için yazılmış bir yazı da değil.

Birilerine ‘gıcık gitme’, ‘öç alma’, küstürme, kızdırma yazısı hiç değil…

Bu yazı, ‘bir vefa yazısıdır’ diyeceğim, tam olarak öyle de değil.

O yüzden kim nasıl anlarsa anlasın -hiç umurumda değil- bu yazı; samimiyetin, vefanın ve de gerçekleri ‘eğip-bükmeden’ halisane duygularla kaleme alınmış, 2011 yılı Malatya milletvekilleri aday listesi kesin açıklandıktan sonra Malatya kamuoyu ile paylaşılması gerekliliğine inandığım bir yazı…

Bu kısa girizgâhtan sonra; AK Parti’den aday adayı olarak -canla başla- çalışıp yarışan ancak listeye giremeyen tüm değerli hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimle yazıma başlamak istiyorum.

Sevgili ve saygıdeğer aday adayları!..
Aslında hepiniz değerlisiniz…
Ayrıca -bu vesileyle- sizleri daha yakından tanıdık.

Güzel şehrimizin sokaklarını -haftalarca- tebessüm eden, güler yüzlü fotoğraflarınızla süslediniz. Zihnimizde yer bıraktığınız o güler yüz, o tat tebessüm yüzünüzde daim olsun, hiç eksik olmasın…

Hepinizin listede yer almasını isterdim. Ne var ki listemiz sınırlıydı; altı kişilik listede ancak altı isim sığdırılabilirdi ve öyle oldu. 92 iki (yazıyla; doksan iki) kişiden listeye altı kişi seçildi, ya da seçtirildi.

Mahmut Mücahit Fındıklı, Mustafa Şahin. Öznur Çalık, Hüseyin Cemal Akın, Ömer Faruk Öz ve Şanal Tosun… Sizleri de ayrı ayrı tebrik ederek hayırlı olmasını diliyorum.

Yukarıda isimlerini zikrettiğim altı milletvekili adaylarımızın altısını da yakinen tanıyor ve saygı duyuyorum. Ancak bu adaylarımız hakkındaki kanaatimi ayrı ayrı belirtmek istediğim halde (köşede bu kadar yer bana ayrılmadığı için) ben burada yalnızıca Sayın Hüseyin Cemal Akın hakkındaki görüş ve kanaatimi sizinle paylaşacağım…

Sayın Akın’la 1999’da tanıştım.

28 Şubat sürecin Malatya’da en ‘zır zır’ ve de en ‘curcuna’ bir dönemde, başörtüsü yasağı nedeniyle, gazetecilik kimliğimle tutuklandığımda, mahkemede bizleri (bizleri diyorum çünkü o günlerde çok sayıda masum insan tutuklanmıştı) gönüllü/ücretsiz savunan avukatlar arasında ilk gözüme Hüseyin Cemal Akın çarptı.

O gün bu gündür Cemal Akın (halk arasından Hüseyin ismi çok az bilinir, halk onu hep Cemal Akın olarak zikreder) benim gönlümün kahramanı oluverdi.

Daha sonra kendisiyle yakinen tanıştığımızda; gerçekten kendisini sevmekle hiç de yanılmadığımı, onun Malatyalı bir eşreften çok, bizleri birbirimize sevdiren hikmetin ilmi olarak aynı kaynaktan (Kur’an ve Sünnet-i Seniye üzeri) beslendiğimi gördüm…

Kim bilir belki de bunun için her başım derde düştüğünde, yanımda ve yardımımda Cemal Akın’ı gördüm.

Cemal Akın, 1999’da (28 Şubat sürecin bir mağduru olarak) idamla yargılandığım bir dönemde beni savunduğu gibi, 2008’de de işsiz kalıp ekmeğe muhtaç olduğum en kara günlerimde yine yardıma Cemal Akın yetişti…

O yüzden bizim evde Cemal Akın’ın yeri ve kıymeti bir başkadır. Elhamdülillah ben sekiz çocuk babasıyım; bizim evde her vakit namazı (evde olduğum sürece) cemaatle kılınır ve eller her duaya kalktığında mutlaka Cemal Akın’ın da ismi geçer.

Cemal Akın, yalnız benim değil benim gibi birçok insanın üzerinde emeği vardır, belediye başkanıyken birçok mağdur insanlara ekmek ve aş kapısını açmıştır. 

Öyle inanıyorum ki; bizim evde olduğu gibi birçok mazlum evlerde (bilirsiniz mazlumların duası kabuldür) eller duaya kalkarken Cemal Akın’ın da ismi zikredilir.

Yani demek o ki; Cemal Akın’ı tekrar sıcak siyasete getiren ‘sır’, mazlum insanların dualarında saklı olan hikmettir.

O yüzden bu vesileyle Sayın Cemal Akın’a seslenmek istiyorum…

Sayın ağabey; mazlumların duasındaki gücü, hikmeti unutmadığınız sürece mazlumların kalbi ve duası hep sizden yana atacaktır.

Malatyalılar sizleri seviyor ancak şükrünüz, teşekkürünüz Allah’a olsun, Allah yolunuzu açık etsin… 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 51
Bu Ay : 786
Toplam : 786

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom