Necip Cengil

Necip Cengil

necip.cengil@hotmail.com

Diktatörümü besliyorum

 
 Onlardan hiçbirine “biz” gel demedik. Kendi kendilerine davetiye çıkarıp ülkelerin kanlarını emmeye koyuldular. Petrol, doğalgaz ve diğer yer altı zenginliklerinin üzerine oturup keyif çattılar. Şimdi “biz” artık gidin ve yakamızdan düşün diyoruz. Petrol ve doğalgaz şirin geldiği için gitmek istemiyorlar. Petrolü ve doğalgazı kimseye yedirmeyiz diyorlar. Dileriz doğalgaz ve petrol zenginliğinin zehirlediği benliklerinden kurtulamaz ve gerçek bir zehirlenme ile giderler.
Mesela kimden bahsediyoruz?
Hangi birini sayayım… Sonra isimleri önemli mi?

Onların ortak birer ismi var; zalim diye, vampir diye, despot diye, diktatör diye çağrılıyorlar.

Beslenme membaları da ortak; görünürde petrol ve doğalgazdan besleniyorlar ama aslında hepsi bizim kanımızdan besleniyorlar. “Biz” kendi diktatörlerimizi besliyoruz.

Dileriz son zulmettikleri insandan daha başka bir insana zulmedemez olurlar. Dileriz katlettikleri son insanın bedduasıyla boğulurlar.

Ey bizim kanımızla beslenen diktatörler!

Size, insanlara konan isimlerden herhangi birisiyle seslenmek istemiyorum. En günahkârından en muttakisine insanları çağırmak için kullanılan, hangi dilden olursa olsun hiçbir özel ismi sizin kan içici benliğinizin derekesine düşürmek istemediğim için kullanmıyorum. Siz bu isimlerden hiçbirine layık değilsiniz.

Ben size o insanlardan herhangi birinin seslenişiyle sesleniyorum; elleriniz kırılsın, beddualarla gömülün, çok sevdiğiniz çöl kokulu petrole, doğalgaza sarılıp geberin. Bunca akıttığınız kandan sonra size ulaşacak hiçbir merhamet duası olmasın. Ebu cehil gibi alçalarak, Ebu Leheb gibi pis kokuyla sarmalanarak, hiçbir seveniniz olmadan ve toprağın yakınlık kurmak istemediği kirli kişiler olarak horlanın, lanetlenin ve kininizin zirvesinde yok olun.

Siz insana ait hiçbir şeyi temsil etmiyorsunuz. Siz halkı mağlup edip saltanat kurmak derdindesiniz ve o halkın diliyle, Nuh peygamberin yaptığı gibi “mağlup oldum, sen intikam al” diyenlerdeniz. Gözlerimiz yollarda, kulaklarımız haberlerde, zulmettiğiniz, katlettiğiniz halkın intikamının alındığı günlerin yollarını gözlüyoruz.

Siz bilmezsiniz; bir dul kadının bedduası bütün bir ülkeyi yok eder. Bir yetimin, bir mazlumun ahı siz kaçsanız bile sizi yakalar ve yakar. Ne petrol, ne başkası sizi kurtaramaz. Ey gözü dönmüş caniler, yakıtı petrol ve doğalgaz olan bir ateşte kavrulun.

Bizim kanlarımızla beslendiğinizi kimse bilmez sanırsınız. Zaten sizin bu kirli zanlarınız sizi bitirecek. Size dua eder gibi destek olanları da aynı akıbet yakalayacak. Kaçışınız olmayacak. Kurtuluş kelimesi sizden kaçacak. Hiçbir iyi kelime sizin dilinize yaklaşmayacak. Kötü olmanın zirvesinde, bütün destekçilerinizle birlikte, beslendiğiniz kanlarımızda boğulacaksınız.

Evet, çok doluyum. Alçaklığınızı ifade edecek kelime bulmakta zorlanıyorum. En olumsuz anı bile yakışıksız ve itici bir kelimeyle ifade etmek istemem ama siz ve yaptıklarınız bu orucumu bozmama sebep oldu. Aşağılığınız darbe vurdu dilime…

Şimdi gözlerimle bütün dünyaya seyahat ediyorum. İşittiklerim bana sizin en alçak seviyeden daha alçak olduğunuzu söylüyor. Kim olursanız olun ve zulmü ne zaman yapmış olursanız yapın, bedduaların en kabul edileniyle size beddua ediliyor. Beddualar peşinizde ve siz kaçtığınızı sanıyorsunuz. Hayır, kaçış yok. Siz kaçtığınızı sanıyorsunuz.

Kaçış yok; beddualardan kaçış yok zira siz reddedilmeyecek bedduaları hak ediyorsunuz.

Artık “diktatörümü beslemek” istemiyorum. İnsan kanı diktatörlerin beslenme kaynağı olmasın.

Bunu diliyorum.
Amin diyecek, kirlenmemiş diller bekliyorum.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 57
Bu Ay : 6854
Toplam : 6854

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom