Sefer Benli

Sefer Benli

sefer-benli

Seçimler Malatya'da Sonucu (Vekilleri) Değiştirecek Mi?

Bir kere yüksek bir beklentiyle umuyorum ki, ilimiz Malatya’da, Sayın Başbakanımızın hatırı için katlandığımız sözüm ona vekiller tekrar listede yer alamayacak. Seçim bunu sağlayacağı için iyidir. Yeri geldiğinde, “Siz oy vermiş olabilirsiniz ama beni Tayyip Bey seçti! “ diyenler, bu sözleriyle sadece halkı aşağılamış olmuyorlar, aslında bir gerçeği de söylüyorlar. Lider partilerinde seçilenlerin bazısı için maalesef durum budur. Halka rağmen ama ne yapalım işte seçilenlerin bu tür ifadelerini de duyuyoruz işte! Halkı, sadece oyu olan zavallı bir iradesizlik diye göstermeleri, tahayyülün ötesinde bir çirkinliktir. Hem Sayın Başbakan’a hem de halka saygısızlık edenlerin değişmesi için inşallah Allah takdir buyuracak ve sayın Başbakanımız da bu takdirin gereğini yapacaktır. Diyelim ki sayın Başbakan’ı yanıltanlar oldu, onları da daha şimdiden Allah’a havale etmek lazım. Unutmayalım ki halkımız sağduyuludur ve vatan evladı olarak değer verdiği, bağrına bastığı Başbakan’ına yürekten bağlıdır. Kendilerini temsil edecek olanların da bir gün seçilmesi için duanın gücüne sığınacaksa bunu da yapacaktır. Zira son referandumda duanın gücü açıkça belli oldu ve yüzde elli sekiz oranında evet oyu çıktı. Malatya’da bu oran yüzde yetmiş altıya yakındır.

Değişim cidden iyidir. Mademki varlıklarıyla şehre kattıkları kayda değer bir şey yok bari yokluklarıyla şehrimize faydalı olsunlar! En azından daha öncekiler gibi çoğu Ankara’ya yerleşirler de Malatya’da az rastlar oluruz.

“En azından biri kalsın! “,”Çok insafsız oldun! “ diye söyleyeceklere şunu söylerim: Zaten sorun burada! Kimse kalmayı hak etmiyor ki! Şu kalsın dersek, o zaman da diğerlerine haksızlık olur. Diyebilirler ki biz onu tanıyoruz acaba ne oldu da kaldı? Bu da fitne getireceği için ve dinimize göre fitne de adam öldürmekten beter olduğu için en iyisi hepsinin değişmesi! Bu şekilde hem büyük bir fitnenin çıkması engellenmiş olsun hem de halk kurtulsun! Bilmem konunun en hassas noktasına parmak basabildim mi? Eğer parmağımın üzerinde durduğu yer doğru yerse muhtemeldir ki acıtacaktır. Allah hayırlısını versin.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 65
Bu Ay : 8124
Toplam : 8124

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom