Kayısı Vakfı Toplantısı Gerçekleştirildi

Malatya'da Kayısı Vakfı Toplantısı gerçekleştirildi.

Kayısı Vakfı Toplantısı Gerçekleştirildi Malatya Haber

Ziraat Odası'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Vali Ulvi Saran, Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Namık Şahin, İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bayram Murat Asma, Meyvecilik Enstitüsü Müdürü Yaşar Zengin, Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş ve TSO Meclis Başkanı Sami Payza katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Ulvi Saran, "Kayısı tarımının hasadı bitti, kurutma işlemlerinin de sona ermesinin ardından pazarlama süreci başladı. Çok şükür kayısı bu yıl iyi para etti. Bu yıl altın yılımız. Ama ziraat süreçlerinde her zaman altın yıl olmaz. Bazen verim düşer, ücret düşer. Bolluk olduğu zaman fiyat düşüyor, darlık olduğu zaman fiyat yükseliyor" dedi.

Vali Saran, Türkiye Geneli Kuru Kayısı ihracatıyla ilgili de bilgiler vererek, "Türkiye Geneli Kuru Kayısı İhracatı 1 Ağustos ile 31 Ekim 2010 tarihleri arasında 3 aylık dönemde 27 bin ton karşılığında 117 milyon dolar gelir elde edilmiş. Demek ki kayısı 4 doların üzerinde gitmiş. Bu müthiş bir rakam. Buna şükredilip, kanaat edilmezse, her zaman daha iyisi istenirse daha kötüsü geldiğinde de hiç rahatsız olmamak lazım" diye konuştu.

Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 9
Bu Ay : 7646
Toplam : 7646

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom