Ne Olacak Bu Yolun Hali

Malatya il genel Meclisi kasım ayı toplantısına devam edildi. Gündeme, kuzey çevre yolun akıbeti tartışmaları öne çıktı.

Ne Olacak Bu Yolun Hali Malatya Haber

İl Genel Meclisi kasım ayı toplantılarını devam ettirirken toplantıda, Kuzey Çevre Yolu'nun akıbeti ile İl Genel Meclisi'nin aldığı karar yerine paranın başka hizmetlere harcanması konusu tartışıldı.

İl Özel İdaresi Salonu'nda Naci Şavata başkanlığında düzenlenen İl Genel Meclisi toplantısında bir üye, Kuzey Çevreyolu ile Karakaya Baraj Gölü sahil yolunun akıbetini sordu.

İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Kuzey Çevreyolu'nun projesinin onaylandığını söyledi. AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Ali Doğan da kendisinin Karakaya Baraj Gölü kenarında bahçesi olduğunu belirtip, Kuzey Çevreyolu ile birlikte Karakaya Baraj Gölü sahil yolunun da yapılacak olmasını iyi olduğunu, ancak sahil yolunun şimdilik açılmasının zor olduğunu, yol kenarında bahçe sahiplerinin izin vermediğini, burasının ancak Malatya'nın büyükşehir olmasıyla şuyulandırma ile açılabileceğini savundu.

İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata ise İl Genel Meclisi Kanunu'nda değişiklik yapılması gerektiğini, bu konuda Ankara'da çalışma yapıldığını ifade ederek, "Eğer kanun çıkarsa, İl Genel Meclisi'nin belirtilen kalemlerde harcama yapılması için karar almasından sonra, uygulayıcılar o parayı başka hizmette kullanamayacaktır" dedi.

Bu arada toplantıda, İl Genel Meclisi'nin belirtilen kalemlerde harcama yapılması için karar aldığı, ancak uygulayıcıların o parayı başka hizmette kullanmasıyla ilgili konular da görüşüldü.

Toplantıda ayrıca, Merkez Erenli Beldesi'nde içme ve sulama suyu ihtiyacında kullanılmak üzere İl Özel İdaresi tarafından 6 sondaj kuyusu vurulması teklifi ile Yeşilyurt ilçesinde 3 yerde Tavuk Üretim Çiftliği kurulması talebi komisyonlarda görüşülmek üzere havale edildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 299
Bu Ay : 4700
Toplam : 4700

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom