İmar Yolsuzluğun 1. Yıl Dönümü

Malatya Belediyesi'nde imar yolsuzluğu iddialarının ortaya çıkartılışının 1. yıl dönümü nedeniyle, adli ve idari soruşturmalara tepki olarak yaş pastalı kutlama yapıldı.

İmar Yolsuzluğun 1. Yıl Dönümü Malatya Haber

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Asiltürk, parti binasında düzenlediği basın toplantısında masa üzerine yaş pasta koyarak bir açıklama yaptı. Asiltürk, "Bugün 2 Kasım 2010, Malatya Belediyesi imar yolsuzluğunun ortaya çıkartılışının 1. yıl dönümü. 2 Kasım 2009 tarihinde bir inşaatla başlayan incelemeler sonucu 17 inşaat, akabinde 13 inşaatın dosyasının savcılığa verilmesi ile devam eden yolsuzluk halen 1 yıl sonra başladığı yerde" iddialarında bulundu. Yargının ve idarenin yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak halen ilk günkü yerde durduğunu öne süren Asiltürk, yolsuzluk iddiaları ile ilgili olarak Malatya Belediyesi'nin kamuoyuna, yapılan çalışmaların aktarılmasını isteyerek, "Usulsüzlük ve haksız kazançla ilgili bugüne kadar belediyenin yaptıkları, uyguladıkları ceza miktarı ve tarihleri kamuoyu ile paylaşmalarını bekliyoruz" dedi.

Asiltürk, basın toplantısının ardından yaş pasta üzerindeki mumu yakarak, söndürdü. Asiltürk, pastayı basın mensuplarına elleriyle keserek ikram etti.

Bu arada, 5 Temmuz 2010 tarihinde Malatya Belediyesi'ndeki imar usulsüzlüğü iddiaları ile ilgili olarak Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma sonuçlanarak 45 memur ve sivil şüpheli hakkında, "Resmi belgede sahtecilik, Kamu kurum ve kuruluşu zararına dolandırıcılık, Görevi kötüye kullanma ve bu suça iştirak etmek, İmar kirliliğine neden olma" gibi suç iddiaları ile iddianame hazırlandı ve Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunuldu. Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin iddianameyi red etmemesi üzerine dosyanın şu anda bilirkişide olduğu öğrenildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 516
Bu Ay : 1251
Toplam : 1251

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom