Berrak Sevgi Projesi Semineri Başlatıldı

Malatya'da Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında, 80 bayana yönelik seminer törenle başlatıldı.

Berrak Sevgi Projesi Semineri Başlatıldı Malatya Haber

Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen seninerin açılışına Vali Ulvi Saran, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Süheyla Ünal, İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdiresi Aysun Bay Karabulut, İl Özel İdaresi yetkilileri ile seminere katılacak 80 bayan iştirak etti. "Çocuklarımız, Yaşlılarımız ve Hastalarımıza Berrak Sevgi" başlıklı seminerin açılışında konuşma yapan Vali Ulvi Saran, özellikle karı ve koca çalışıyorsa yaşlılara bakmada sorun yaşandığını ifade edip, bu noktada bakıcılara ihtiyaç olduğunu vurguladı. Çekirdek aile ortamında yaşlılara bakmada sorun olmadığını ancak git gide çekirdek aileden uzaklaşılınca yaşlılara bakılmasından da uzaklaşıldığına dikkat çeken Vali Saran, bu eğitimin önemini anlattı.

İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süheyla Ünal da özellikle yaşlılara bakım işinin zor olduğuna parmak basıp, "Eğer gönülden yapmazsanız, çabuk tükenirsiniz. Eğer severek yaparsanız bu işte zoru başarırsınız. Ama para için yapacaksanız, çabuk tükenirsiniz" ifadelerini kullandı.
Programın Koordinatörü Zühal Özer ise program hakkında bilgi sunup, "İnsan Kaynaklarını Geliştirme" bileşeni kapsamında Kadın İstihdamının Desteklenmesi amacıyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı geliştirilmiştir. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı İŞKUR tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir. Hibe Programının toplam bütçesi 13 milyon 700 bin Avro olup; bu tutarın yüzde 15'i Türkiye Cumhuriyeti, yüzde 85'i ise Avrupa Birliği katkısıdır.

Berrak Sevgi Projesi (BESEP), Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında, Malatya İl Özel İdaresi tarafından yürütülmektedir. Projenin toplam bütçesi 229 milyon 690 bin 70 Avro olup, bu tutarın yüzde 10'luk kısmı İl Özel İdaresi'nin eş finansman katkısıdır" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 586
Bu Ay : 4030
Toplam : 4030

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom